КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 січня 1998 р. N 45
Київ
Про затвердження умов, тривалості, порядку надання та оплати творчих відпусток
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Відповідно до статті 16 Закону України "Про відпустки" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити умови, тривалість, порядок надання та оплати творчих відпусток, що додаються.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО Інд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 січня 1998 р. N 45
Умови, тривалість, порядок надання та оплати творчих відпусток
1. Творчі відпустки надаються працівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності за основним місцем їх роботи для закінчення дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії або доктора наук, для написання підручника, а також монографії, довідника тощо (далі - наукова праця).
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Творча відпустка для провадження творчої діяльності надається професійним творчим працівникам закладів культури.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
2. Творча відпустка для закінчення дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії тривалістю до трьох місяців та на здобуття наукового ступеня доктора наук - до шести місяців надається працівнику, який успішно поєднує основну діяльність із науковою роботою. Ця творча відпустка надається на підставі заяви працівника та рекомендації наукової (науково-технічної) ради центрального органу виконавчої влади або вченої ради вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації чи науково-дослідного інституту відповідного профілю (далі - вчена рада) про доцільність надання творчої відпустки.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Для отримання рекомендації про доцільність надання творчої відпустки здобувач наукового ступеня повинен зробити наукову доповідь на засіданні кафедри, відділу або лабораторії, де проводиться наукова робота. За результатами доповіді кафедра, відділ, лабораторія подають вченій раді мотивований висновок з обгрунтуванням тривалості творчої відпустки.
Творча відпустка не надається для закінчення дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії і доктора наук особам, які закінчили відповідно аспірантуру чи докторантуру, а також здобувачу одного й того ж наукового ступеня повторно.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Творча відпустка для провадження творчої діяльності надається професійним творчим працівникам закладів культури для підготовки та участі в мистецьких конкурсах, гастрольних заходах та інших культурно-мистецьких проектах.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Тривалість творчої відпустки для провадження творчої діяльності, наданої професійному творчому працівнику протягом одного календарного року, не може перевищувати 90 календарних днів.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
Творча відпустка для провадження творчої діяльності надається на підставі заяви працівника та за погодженням з керівником закладу культури.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 149 від 23.02.2022 )
3. Творча відпустка для написання підручника чи наукової праці тривалістю до трьох місяців надається працівнику, який успішно поєднує основну діяльність із творчою роботою. Ця творча відпустка надається на підставі заяви працівника та довідки видавництва про включення підручника чи наукової праці до плану випуску видань на поточний рік.
Якщо підручник чи наукова праця створюється авторським колективом, творча відпустка надається одному з його членів за письмовою заявою, підписаною всіма членами авторського колективу.
4. Творчі відпустки надаються працівникам поряд з іншими відпустками, передбаченими законодавством, і оформлюються наказом власника або уповноваженого ним органу підприємства, установи, організації.
5. На час творчих відпусток для закінчення дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії і доктора наук, для написання підручника, а також монографії, довідника тощо за працівниками зберігається місце роботи (посада) та заробітна плата. Порядок обчислення середньої заробітної плати визначається згідно із законодавством.
Творча відпустка для провадження творчої діяльності надається без збереження заробітної плати.