КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 червня 1993 р. N 447 Київ |
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р від 19.03.2008 )
Про ліквідацію ВО "Спецатом" та створення на його базі Державного аварійно-технічного центру
З метою забезпечення постійної готовності України до швидких ефективних дій у разі виникнення аварій на підприємствах атомної енергетики, радіаційних аварій в промисловості та відповідно до міжнародних зобов'язань України згідно з вимогами Міжнародного агентства по атомній енергії (МАГАТЕ) щодо створення національної системи ліквідації наслідків ядерних катастроф і аварій Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Прийняти пропозицію Державного комітету по використанню ядерної енергії, Державного комітету з ядерної та радіаційної безпеки, Штабу Цивільної оборони про ліквідацію виробничого об'єднання робототехніки та аварійно-відновлювальних робіт "Спецатом" й підприємства "Аварійний загін" і створення на їх базі з 1 липня 199З р. Державного аварійно-технічного центру.
2. Міністерству фінансів профінансувати витрати на утримання ВО "Спецатом" у травні і червні ц.р. та його ліквідацію у сумі 386 млн.крб. за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України.
3. Установити, що:
а) Державний аварійно-технічний центр входить до сфери управління Державного комітету по використанню ядерної енергії та є правонаступником ліквідованого ВО "Спецатом" й підприємства "Аварійний загін" у частині їхніх майнових прав та обов'язків;
б) витрати на утримання Державного аварійно-технічного центру враховуються під час розрахунків Державним комітетом по використанню ядерної енергії цін (тарифів) на електричну і теплову енергію, що виробляється атомними електростанціями України;
в) витрати на передислокацію зазначеного Центру фінансуються Державним комітетом по використанню ядерної енергії за рахунок галузевих позабюджетних фондів, утворених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 1993 р. N 22;
г) трудовий договір з працівниками Державного аварійно-технічного центру укладається у формі контракту;
д) оперативний персонал Центру працює вахтовим методом;
е) період роботи працівників Державного аварійно-технічного центру в особливо шкідливих умовах праці зараховується до стажу, що дає право на пільгову пенсію за списком N 1;
є) посадові оклади (тарифні ставки) працівників Державного аварійно-технічного центру визначаються стосовно посадових окладів відповідних категорій працівників атомних електростанцій.
Преміювання зазначених працівників здійснюється у розмірах, визначених умовами преміювання відповідних працівників атомних електростанцій.
За особливі умови праці (постійний та потенціальний ризик) працівникам Центру встановлюється надбавка до посадового окладу (тарифної ставки) у розмірі 25 відсотків.
4. Міністерству оборони передати до 1 вересня 1993 р. на баланс Державного аварійно-технічного центру ґрунтовий аеродром військової частини А-0305 "Бородянка" і військове містечко 2 військової частини 27309 "Г" із дислокацією у с. Білогородка Київської області.
Державному комітетові України по використанню ядерної енергії вивести Центр із зони відчуження Чорнобильської АЕС до 1 жовтня 1993 року.
5. Державному комітетові по використанню ядерної енергії, Міністерству оборони та Міністерству транспорту визначити порядок перевезення персоналу і техніки Державного аварійно-технічного центру в райони виникнення аварій.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Л.КУЧМА В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд. 33 |