• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення, Порядок від 23.04.2024 № 437
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Порядок
  • Дата: 23.04.2024
  • Номер: 437
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Порядок
  • Дата: 23.04.2024
  • Номер: 437
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 квітня 2024 р. № 437
Київ
Деякі питання Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я
Відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я;
Положення про Раду громадського контролю при Національній службі здоров’я.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 271 "Деякі питання Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 33, ст. 1153).
3. Національній службі здоров’я протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою розпочати проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 2024 р. № 437
ПОРЯДОК
проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування Ради громадського контролю при НСЗУ (далі - конкурс).
2. У цьому Порядку термін "зовнішній експерт" означає фізичних осіб, які не є працівниками НСЗУ або МОЗ, прямо чи опосередковано пов’язані з медичним обслуговуванням населення, мають освіту, професійні навички, галузевий досвід, зокрема представників проектів міжнародної технічної допомоги, фінансових організацій, які відповідно до міжнародних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері охорони здоров’я, корпоративного управління та/або запобігання і протидії корупції за кошти таких організацій. На зовнішніх експертів поширюються вимоги та обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції".
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" (далі - Закон), інших законодавчих актах.
3. Рішення про проведення конкурсу та про утворення комісії з проведення конкурсу (далі - комісія) із залученням до її роботи зовнішніх експертів і затвердження персонального складу комісії приймає НСЗУ.
4. Конкурс включає такі етапи:
1) підготовку та розміщення оголошення про проведення конкурсу (далі - оголошення);
2) розгляд та аналіз комісією поданих громадськими об’єднаннями пропозицій щодо кандидатур для участі у конкурсі, документів, необхідних для участі у конкурсі, на відповідність вимогам, передбаченим цим Порядком;
3) підготовку та оприлюднення комісією протоколу засідання комісії з переліком кандидатів у члени Ради громадського контролю при НСЗУ (далі - Рада), які допускаються до участі у наступному етапі конкурсу;
4) рейтингове Інтернет-голосування (далі - голосування) з використанням інформаційно-комунікаційних систем, зокрема через офіційний веб-сайт НСЗУ, відповідно до вимог, визначених в оголошенні про проведення такого голосування;
5) подання комісією за результатами голосування НСЗУ переліку кандидатів у члени Ради для подальшої підготовки НСЗУ проекту рішення Кабінету Міністрів України щодо затвердження персонального складу Ради.
5. З метою належного організаційного та технічного забезпечення проведення конкурсу утворюється комісія, до складу якої входять працівники НСЗУ та за згодою - зовнішні експерти.
6. Строк формування персонального складу комісії не повинен перевищувати 10 робочих днів. Згода зовнішнього експерта підтверджується листом організації, в якій він працює, надісланим у строк, передбачений цим пунктом. Персональний склад комісії затверджується наказом НСЗУ.
Завданням комісії є перевірка кандидатів у члени Ради на відповідність вимогам, зазначеним у пункті 8 цього Порядку, та визначення кандидатів, які допускаються до конкурсу.
На засіданні комісії може проводитися відео- та аудіозапис або здійснюватися його онлайн-трансляція з використанням відповідного програмного забезпечення, зокрема через Інтернет (за наявності технічних можливостей).
7. Оголошення оприлюднюється на офіційному веб-сайті НСЗУ, МОЗ та інших інформаційних ресурсах.
В оголошенні зазначається, зокрема, така інформація:
умови та кінцеві строки подання пропозицій щодо кандидатур для участі у конкурсі;
перелік документів, необхідних для участі у конкурсі;
поштова адреса НСЗУ та адреса електронної пошти, на яку надсилаються документи, необхідні для участі у конкурсі;
контактна інформація уповноваженої особи від комісії;
дата, час, місце та вимоги проведення голосування.
8. Пропозиції щодо кандидатур для участі у конкурсі мають право подавати громадські об’єднання, статутна діяльність яких пов’язана із забезпеченням та захистом прав і свобод пацієнтів, сприянням розвитку охорони здоров’я, наданням медичних послуг, обігом лікарських засобів та іншими суспільними відносинами щодо надання медичних послуг та/або спрямована на протидію корупції та які займаються таким видом діяльності не менше трьох років (до дати подання пропозицій щодо кандидатур своїх представників). Громадські об’єднання, які відповідають зазначеним вимогам, протягом 15 робочих днів з дня розміщення оголошення мають право подати пропозиції щодо не більше ніж трьох кандидатур у члени Ради, які повинні відповідати вимогам, зазначеним у пункті 9 цього Порядку.
9. Кандидати у члени Ради повинні відповідати таким вимогам:
1) не належати до кола осіб, визначених частиною третьою статті 7 Закону;
2) мати вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня. При цьому перевага надається кандидатам із спеціальностями галузей знань "Охорона здоров’я", "Управління та адміністрування", "Публічне управління та адміністрування", "Право", "Соціальні та поведінкові науки" (спеціальність "Економіка");
3) мати досвід роботи не менше трьох років за однією або кількома спеціальностями із зазначених галузей.
10. Громадські об’єднання подають комісії на поштову адресу та/або адресу електронної пошти зазначені в оголошенні пропозиції щодо кандидатур для участі у конкурсі, а також такі документи:
1) рішення керівного органу громадського об’єднання про висування кандидатур для участі у конкурсі, відомості про найменування громадського об’єднання та його унікальний номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) звіт громадського об’єднання про досвід роботи у сфері, пов’язаній із забезпеченням та захистом прав і свобод пацієнтів, сприянням розвитку охорони здоров’я, наданням медичних послуг, обігом лікарських засобів та іншими суспільними відносинами щодо надання медичних послуг та/або спрямованій на протидію корупції у зазначеній сфері, за три роки, складений у довільній формі та підписаний керівником громадського об’єднання;
3) копію документа, що посвідчує особу кандидата у члени Ради;
4) заяву кандидата на участь у конкурсі з повідомленням про неналежність до кола осіб, визначених частиною третьою статті 7 Закону;
5) автобіографію кандидата, що містить прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дату народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, найменування посади (заняття), місце роботи, громадську роботу (зокрема на виборних посадах), відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата;
6) мотиваційний лист кандидата, в якому викладаються обґрунтування щодо обрання до складу Ради;
7) копію довідки про відсутність судимості кандидата;
8) копію довідки про відсутність корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією.
За бажанням кандидата у члени Ради громадські об’єднання можуть надавати посилання на сторінку кандидата на веб-сайті громадського об’єднання або інші посилання на публікації.
Відповідальність за достовірність поданих документів та наведених у них відомостей несе громадське об’єднання, що їх подало, та кандидат у члени Ради.
11. Комісія відмовляє кандидату у члени Ради в участі у конкурсі у разі:
1) невідповідності кандидата вимогам, зазначеним у пункті 9 цього Порядку;
2) неподання всіх документів, передбачених пунктом 10 цього Порядку;
3) встановлення комісією факту надання громадським об’єднанням та кандидатом недостовірних відомостей.
Кандидатам у члени Ради, яким відмовлено в участі у конкурсі, повідомляють про це листом в електронній або паперовій формі протягом трьох робочих днів після прийняття відповідного рішення.
12. Якщо протягом 15 робочих днів з дня оприлюднення оголошення громадськими об’єднаннями подано пропозиції щодо менше ніж 15 кандидатур для участі у конкурсі, за відповідним рішенням НСЗУ строк подання таких пропозицій та відповідних документів продовжується, а дата проведення конкурсу переноситься на п’ять робочих днів (в подальшому строк продовжується до моменту подання пропозицій щодо необхідної кількості кандидатур). Відповідне рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті НСЗУ не пізніше наступного робочого дня з дня його ухвалення.
13. Комісія протягом п’яти робочих днів з дня закінчення строку подання громадськими об’єднаннями пропозицій щодо кандидатур для участі у конкурсі готує протокол з переліком кандидатів у члени Ради, відібраних за результатами проведення відповідної перевірки.
Протокол комісії також повинен містити перелік кандидатів у члени Ради, які не допускаються до участі у конкурсі з відповідним обґрунтуванням причин недопущення та зазначенням відомостей, що підтверджують обставини, наведені в обґрунтуванні.
14. Комісія за результатами оцінки поданих пропозицій щодо кандидатур для участі у конкурсі на відповідність вимогам цього Порядку готує перелік відібраних кандидатів для проведення голосування.
15. Голосування триває безперервно протягом п’яти робочих днів.
16. Під час проведення голосування забезпечується:
1) безоплатність доступу та використання інформаційно-комунікаційних систем, за допомогою яких проводиться голосування;
2) електронна реєстрація громадян для участі в голосуванні з використанням можливостей цифрових технологій за умови забезпечення надійної автентифікації;
3) можливість перевірки програмного коду інформаційно-комунікаційної системи, що відповідає за реєстрацію громадянина та обраних ним кандидатів;
4) неможливість автоматичного введення інформації, зокрема голосування, без участі громадянина;
5) фіксація дати та часу голосування, можливість ознайомлення з перебігом голосування та зарахуванням голосів (без розголошення персональних даних громадян, які проголосували).
17. Підрахунок голосів та складення рейтингу кандидатів у члени Ради здійснюється в автоматичному режимі.
18. Обраними до складу Ради за результатами голосування вважаються 15 кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів.
У разі набрання однакової кількості голосів кількома кандидатами щодо таких кандидатів проводиться повторне голосування.
Питання щодо неправомірного проведення голосування розглядається відповідно до вимог законодавства.
19. Комісія не пізніше наступного робочого дня з дня закінчення голосування подає НСЗУ пропозиції щодо оприлюднення оголошення про результати проведення конкурсу на офіційному веб-сайті НСЗУ із зазначенням кількості отриманих голосів кожним кандидатом у члени Ради, а також перелік кандидатів у члени Ради для забезпечення підготовки відповідного проекту рішення Кабінету Міністрів України. НСЗУ забезпечує підготовку проекту рішення Кабінету Міністрів України про затвердження персонального складу Ради не пізніше 10 робочих днів з дня отримання результатів конкурсу.
20. У разі дострокового припинення повноважень члена Ради протягом 10 робочих днів з моменту такого припинення утворюється комісія для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади члена Ради відповідно до процедури проведення конкурсу, передбаченої цим Порядком. Під час проведення голосування на зайняття вакантної посади члена Ради обраним вважається кандидат у члени Ради, який набрав найбільшу кількість голосів.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 2024 р. № 437
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду громадського контролю при Національній службі здоров’я
Загальна частина
1. Це Положення визначає завдання, функції та повноваження Ради громадського контролю при НСЗУ (далі - Рада). Рада є колегіальним органом, який утворюється відповідно до статті 7 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" (далі - Закон) для забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю НСЗУ.
2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, іншими актами законодавства, а також цим Положенням.
3. Рада провадить свою діяльність на засадах верховенства права, законності і гласності, неупередженості, вільного волевиявлення та рівноправності членів Ради, відкритості для суспільства, а також невтручання в діяльність НСЗУ та її працівників.
4. У цьому Положенні термін "громадський контроль" означає цілеспрямовану діяльність представників громадськості, спрямовану на забезпечення неухильного дотримання законності НСЗУ під час реалізації нею державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій та під час здійснення НСЗУ повноважень, визначених Законом.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі та інших законодавчих актах.
Основні завдання Ради
5. Основними завданнями Ради є:
1) забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю НСЗУ;
2) забезпечення взаємодії з громадськими об’єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства у сфері охорони здоров’я, зокрема щодо запобігання корупції;
3) інформування НСЗУ про громадську думку щодо формування та реалізації державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення та щодо програми державних гарантій медичного обслуговування населення (далі - програма медичних гарантій).
6. Рада для виконання покладених на неї основних завдань, зокрема:
1) готує та подає НСЗУ пропозиції щодо організації та проведення консультацій з громадськістю, бере участь у таких консультаціях;
2) сприяє громадському обговоренню проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань діяльності НСЗУ;
3) обговорює із залученням представників громадських об’єднань, медіа, громадян України питання щодо забезпечення відкритості та прозорості діяльності НСЗУ;
4) здійснює громадський контроль за витрачанням коштів державного бюджету, розпорядником яких є НСЗУ, а також подає НСЗУ відповідні пропозиції;
5) збирає, узагальнює та подає НСЗУ інформацію стосовно пропозицій інститутів громадянського суспільства щодо необхідності удосконалення форм та методів взаємодії з громадськістю;
6) розробляє перспективний план роботи Ради на рік та звітує перед громадськістю про його виконання (план роботи та звіт публікуються на офіційному веб-сайті НСЗУ);
7) організовує і проводить зустрічі, конференції, семінари, засідання за круглим столом та інші заходи з питань, що належать до компетенції Ради;
8) формує та затверджує план ротації членів Ради, подає його для оприлюднення на офіційному веб-сайті НСЗУ, здійснює заходи проведення ротації членів Ради.
7. Рада має право:
1) заслуховувати інформацію про діяльність, виконання планів і завдань НСЗУ, розглядати звіти НСЗУ і затверджувати висновок щодо них. Висновок оприлюднюється Радою шляхом опублікування його на офіційному веб-сайті НСЗУ та в інший прийнятний спосіб;
2) отримувати на свій письмовий запит від НСЗУ, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для забезпечення виконання покладених на неї завдань, крім такої, що віднесена згідно із законом до інформації з обмеженим доступом;
3) утворювати комітети Ради за відповідними напрямами роботи;
4) мати інші права, визначені частиною п’ятою статті 7 Закону.
Склад Ради, строк повноважень члена Ради та порядок ротації
8. До складу Ради входять 15 членів, які підлягають ротації у порядку, встановленому цим Положенням.
9. Строк повноважень члена Ради становить три роки з урахуванням положень пункту 10 цього Положення.
10. Для забезпечення безперервності діяльності та правонаступництва у діяльності Ради проводиться планова ротація членів Ради. Планова ротація передбачає щорічне оновлення однієї третьої частини від загальної кількості членів Ради. Членів Ради, які підлягають плановій ротації у відповідному році, визначають шляхом жеребкування на засіданні Ради. При цьому у першому жеребкуванні беруть участь усі члени Ради, а в наступних жеребкуваннях - члени Ради, строк перебування яких на посаді члена Ради більший (в межах поточного строку повноважень).
Результат жеребкування визначається у плані ротації членів Ради, який затверджується головою Ради строком на три роки. Під час проведення жеребкування враховується строк перебування на посаді члена Ради після останнього переобрання.
11. Для зайняття вакантної посади члена Ради, що звільняється у процесі ротації, проводиться додатковий конкурс відповідно до пункту 20 Порядку проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2024 р. № 437. Член Ради, що підлягає плановій ротації, має право бути повторно обраним за результатами конкурсу, але не більше двох строків підряд.
12. Повноваження члена Ради припиняються достроково у разі:
1) складення членом Ради повноважень за власним бажанням;
2) смерті члена Ради;
3) заміни члена Ради в межах планової ротації;
4) набрання законної сили рішенням суду про визнання члена Ради недієздатним або обмеження його цивільної дієздатності, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно члена Ради;
6) встановлення факту подання членом Ради недостовірних відомостей під час участі у конкурсі з формування складу Ради;
7) належності члена Ради до кола осіб, визначених частиною третьою статті 7 Закону;
8) відсутності члена Ради на двох засіданнях Ради підряд без поважних причин.
13. У разі дострокового припинення повноважень члена Ради проводиться конкурс для обрання нового члена Ради відповідно до пункту 20 Порядку проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2024 р. № 437.
14. Члени Ради на першому її засіданні обирають з числа членів Ради простою більшістю голосів від її складу голову Ради, а також за пропозицією голови - секретаря Ради.
15. Голова Ради, секретар та інші члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах на безоплатній основі.
Права та обов’язки членів Ради
16. Члени Ради мають право:
1) отримувати повну, достовірну та своєчасну інформацію, необхідну для виконання функцій члена Ради;
2) отримувати порядок денний засідань Ради та необхідні документи і матеріали;
3) брати участь у засіданнях Ради безпосередньо у місці їх проведення або через засоби електронного зв’язку (відеоконференції та/або голосові конференції), які забезпечують усім учасникам можливість чути один одного та спілкуватися між собою;
4) ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Ради шляхом внесення їх до порядку денного;
5) подавати у разі незгоди з рішенням Ради у письмовій формі зауваження щодо такого рішення, які додаються до протоколу засідання i є його невід’ємною частиною.
17. Члени Ради зобов’язані:
1) брати участь у засіданнях Ради та підготовці матеріалів до них;
2) забезпечувати за дорученням Ради виконання окремих завдань, що належать до її компетенції;
3) своєчасно не пізніше ніж за дві години до початку проведення засідання Ради, інформувати про причини відсутності на засіданні шляхом надіслання листа на офіційну адресу електронної пошти Ради.
Голова Ради
18. Будь-який член Ради може бути обраний на посаду голови Ради. Голова Ради обирається на засіданні Ради з числа її членів шляхом таємного голосування простою більшістю голосів від її складу. У разі набрання рівної кількості голосів за кожного кандидата на посаду голови Ради проводиться повторне голосування. Особа, кандидатура якої поставлена на голосування, не бере участі у голосуванні із зазначеного питання. Голова Ради може бути змінений за рішенням більшості членів Ради та у разі припинення його повноважень як члена Ради відповідно до вимог цього Положення.
Голова Ради пропонує кандидатуру на посаду заступника голови Ради за погодженням із членами Ради. Заступник голови Ради виконує обов’язки голови Ради у разі його відсутності.
19. Голова Ради здійснює:
1) організацію діяльності Ради;
2) скликає та головує на засіданнях Ради;
3) представляє Раду у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності;
4) здійснює інші функції, необхідні для організації діяльності Ради, в межах її повноважень.
20. Повноваження голови Ради припиняються, зокрема у разі складення ним повноважень за власним бажанням або за рішенням Ради простою більшістю голосів від її складу. У разі припинення повноважень головою Ради на першому її засіданні після дати такого припинення обирається новий голова Ради.
Секретар Ради
21. Секретарем Ради є член Ради, обраний на засіданні Ради простою більшістю голосів від її складу.
У разі відсутності на засіданні Ради секретаря члени Ради більшістю голосів від її складу обирають тимчасового секретаря.
22. Секретар Ради:
1) надає допомогу членам Ради в отриманні інформації, необхідної для належного здійснення членами Ради своїх повноважень;
2) здійснює на виконання завдань Ради із забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю НСЗУ повне фіксування засідання Ради за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Технічний запис засідання Ради є додатком до протоколу її засідання і після його закінчення додається до матеріалів протоколу;
3) організовує ознайомлення членів Ради з протоколами засідань Ради, її комітетів, експертними висновками, а також з основними фінансовими та іншими документами;
4) готує проект плану роботи Ради на відповідний календарний рік з урахуванням пропозицій її членів;
5) забезпечує підготовку та проведення засідань Ради та її комітетів, зокрема з використанням засобів електронного зв’язку (відеоконференцій, голосових конференцій тощо);
6) повідомляє членам Ради про проведення чергових та позачергових засідань Ради;
7) забезпечує подання членам Ради не пізніше ніж за п’ять робочих днів до чергового засідання Ради порядку денного та відповідних інформаційних матеріалів;
8) забезпечує підготовку проектів документів до засідань Ради та її комітетів;
9) організовує здійснення процедури ротації членів Ради;
10) веде, зберігає та оприлюднює протоколи засідань, рішення та інші документи, прийняті Радою, організовує їх підписання;
11) веде облік присутності членів Ради на її засіданнях;
12) здійснює облік і реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції та організовує підготовку відповідей на неї;
13) забезпечує інформування громадськості про діяльність Ради;
14) здійснює iншi повноваження i виконує доручення голови Ради, пов’язані з організацією її діяльності.
23. Повноваження секретаря Ради припиняються, зокрема у разі складення ним повноважень за власним бажанням або за рішенням Ради простою більшістю голосів від її складу. У разі припинення повноважень секретаря Ради на першому її засіданні після дати такого припинення обирається новий секретар Ради.
Порядок роботи Ради
24. Засідання Ради проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на квартал.
25. Засідання Ради можуть проводитися з ініціативи голови Ради, більшості її членів або за зверненням Голови НСЗУ.
26. Дата проведення засідання Ради узгоджується з головою Ради.
27. На засіданні Ради проводиться відео- та аудіозапис або ведеться його онлайн-трансляція (за наявності технічної можливості).
28. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у члена Ради або іншого учасника засідання та неможливості у зв’язку з цим брати участь у роботі Ради він зобов’язаний письмово повідомити про це голові Ради не пізніше одного робочого дня з моменту, коли він дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів. Члени Ради несуть відповідальність за неповідомлення голові Ради про виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів.
29. Про виникнення конфлікту інтересів у членів Ради, секретаря, голови Ради або інших учасників засідання може заявити будь-який учасник засідання. Заява про виникнення конфлікту інтересів у члена Ради, голови Ради або інших учасників засідання додається до протоколу засідання Ради.
30. У разі неподання інформації про наявність конфлікту інтересів, яка стала відомою після прийняття Радою рішення, таке рішення підлягає перегляду.
31. Засідання Ради є правоможним, якщо на ньому присутні більше половини членів Ради від її складу.
32. Члени Ради не мають права делегувати свої повноваження щодо участі у засіданнях Ради та право голосу на них іншим особам, зокрема іншим членам Ради. У разі відсутності члена Ради на засіданні він має право висловити свою позицію у письмовій формі.
33. Рішення Ради приймається більшістю голосів від загальної кількості присутніх на засіданні членів Ради. Рішення Ради доводяться до відома та є обов’язковими до розгляду НСЗУ.
34. У засіданнях Ради на запрошення голови Ради можуть брати участь працівники НСЗУ, посадові особи державних органів, органів місцевого самоврядування, експерти, члени громадських рад інших державних органів та інші особи за їх згодою. Запрошені на засідання Ради особи користуються правом дорадчого голосу.
35. За результатами засідання Ради оформлюється протокол, який підписується головою Ради та секретарем. У протоколі зазначаються пропозиції та рекомендації Ради щодо розглянутих на відповідному засіданні Ради питань.
36. Оприлюднення рішень Ради про дострокове припинення повноважень окремого члена Ради, а також протоколів засідань Ради, щорічного звіту про діяльність Ради, інформації про хід виконання рішень протоколів, інших відомостей про діяльність Ради здійснюється на офіційному веб-сайті НСЗУ у рубриці "Рада громадського контролю".
37. Копії протоколів засідань Ради подаються НСЗУ.
38. Організаційне забезпечення діяльності Ради здійснюється НСЗУ.