• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про розвиток співробітництва між Україною і Латвійською Республікою

Латвія, Україна | Декларація, Міжнародний договір від 23.05.1995
Реквізити
  • Видавник: Латвія, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 23.05.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Латвія, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний договір
  • Дата: 23.05.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація
про розвиток співробітництва між Україною і Латвійською Республікою
Україна і Латвійська Республіка (далі "Сторони"),
підтверджуючи відданість загальновизнаним цілям і принципам, закріпленим у базових документах ООН та ОБСЄ,
активізуючи розвиток двосторонніх відносин, враховуючи традиційні зв'язки, що склалися між українським та латвійським народами,
роблячи свій внесок у зміцнення загальної європейської безпеки, стабільності та взаємного довір'я в Європі,
заявляють про свою готовність активно розвивати взаємовигідні двосторонні відносини.
Сторони високо оцінюють результати візиту Президента України в Латвію.
Сторони вважають, що підписаний під час візиту Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Латвійською Республікою, а також інші документи, відкривають нові можливості для більш широкого та активного розвитку міждержавних відносин. Сторони підтверджують свою готовність прискорити роботу по підготовці міждержавних договорів.
Сторони підтримують реформи, які відбуваються в обох країнах, відповідно до принципів демократії, законності та поважання прав людини.
Сторони, відповідно до Статуту ООН і базових документів ОБСЄ, визнають суверенне право будь-якої держави здійснювати необхідні конституційні заходи для забезпечення власної політичної та економічної незалежності і територіальної цілісності.
Сторони підтверджують взаємну підтримку прагнення іншої Сторони зміцнювати свою безпеку і сприяти розвитку господарства, включаючись до відповідних європейських та трансатлантичних організацій.
Сторони вважають, що розширення трансатлантичного союзу не повинно призвести до повторного політичного поділу Європи та встановлення нових сфер впливу.
Сторони, як держави-члени ООН та ОБСЄ, сприятимуть послідовному вирішенню питань зміцнення безпеки, скорочення озброєнь та роззброєння.
Сторони підтримують інтегрування всіх країн Європи у вирішенні питань політики загальноєвропейської безпеки.
Сторони підкреслюють, що дружба і співробітництво двох держав не спрямовані, не будуть спрямовані проти інших держав та не підкоряться диктату інших держав.
Сторони сприятимуть розвиткові співробітництва двох країн у політичній, економічній, культурній, а також військовій сферах.
Сторони сприятимуть співробітництву державних органів обох країн.
Сторони розвиватимуть засноване на принципах взаємовигідності економічне, науково-технічне і торговельне співробітництво і створюватимуть сприятливі умови для спільного підприємництва і господарської діяльності, а також налагодження зв'язків між підприємцями і підприємствами-товаровиробниками.
Сторони докладатимуть усіх необхідних зусиль, щоб реалізувати досягнуті між ними домовленості у різних галузях співробітництва.
Сторони засвідчують взаєморозуміння в оцінці міжнародних політичних процесів минулого і сьогодення.
Сторони, надаючи важливого значення захисту навколишнього середовища, обмінюватимуться досвідом і співробітничатимуть у сфері охорони здоров'я та екології.
Сторони нададуть належної уваги латиській і українській меншинам у своїх країнах, виявлятимуть турботу про їх розвиток і можливості отримувати освіту відповідно до історичних, культурних, релігійних та мовних традицій свого народу.
Сторони з особливою увагою ставитимуться до вирішення соціальних проблем, які стосуються національних меншин, що проживають в обох державах.
За Україну
Леонід КУЧМА
(підпис)
За Латвійську Республіку
Гунтіс УЛМАНІС
(підпис)