• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини

Верховна Рада України  | Закон від 03.09.2013 № 425-VII
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 03.09.2013
  • Номер: 425-VII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 03.09.2013
  • Номер: 425-VII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
2. При зберіганні органічної продукції (сировини) на складах повинні забезпечуватися ідентифікація такої продукції, її партій і запобігання будь-якому змішуванню або обміну з неорганічною продукцією та/або речовинами, які не відповідають вимогам цього Закону, або забрудненню такими продуктами та/або речовинами.
3. Забороняється зберігання у виробничому підрозділі будь-яких вхідних продуктів, крім продуктів, дозволених Кабінетом Міністрів України.
Стаття 27. Загальні вимоги до перевезення органічної продукції (сировини)
1. Транспортування органічної продукції (сировини) повинно здійснюватися лише у відповідній упаковці, контейнері або транспортних засобах, закритих таким чином, щоб заміна вмісту була неможливою без маніпуляцій або пошкодження пломби.
2. Транспортування органічної і неорганічної продукції (сировини) разом забороняється, за винятком випадків, передбачених цією статтею.
3. У виключних випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, та за наявності технічних можливостей дозволяється транспортувати органічну і неорганічну продукцію разом. Одночасне перевезення органічної і неорганічної продукції можливе лише за умови вжиття відповідних заходів для запобігання будь-якій можливості змішування або обміну з неорганічною продукцією.
Стаття 28. Загальні вимоги до реалізації органічної продукції
( Частину першу статті 28 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )( Частину другу статті 28 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
3. Забороняється реалізація та обіг органічної продукції, якщо вона:
( Абзац перший частини третьої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
1) вироблена особою, яка не отримала відповідного сертифіката відповідності;
2) маркована з порушенням вимог законодавства України;
( Пункт 3 частини третьої статті 28 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
4) не відповідає вимогам щодо пакування, транспортування, зберігання та реалізації.
( Пункт 5 частини третьої статті 28 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )( Частину четверту статті 28 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
Стаття 29. Загальні вимоги до маркування органічної продукції (сировини)
1. Маркування органічної продукції (сировини) та використання відповідного державного логотипа здійснюються відповідно до законодавства.
2. Використання державного логотипа та маркування органічної продукції (сировини) для позначення органічних продуктів є обов'язковими. Дозволяється також використання недержавних (приватних) логотипів, запроваджених безпосередньо суб'єктами господарювання, які здійснюють виробництво, реалізацію органічної продукції (сировини), чи їх об'єднаннями.
3. Державний логотип складається з напису "органічний продукт" та відповідного графічного зображення. Не допускається використання напису "органічний продукт" у власних назвах продуктів та торговельних марках при рекламуванні, а також у випадку маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду до органічного виробництва.
4. Використання державного логотипа встановленого зразка та маркування органічної продукції (сировини) здійснюються за наявності відповідного сертифіката.
5. На маркуванні також зазначаються кодові номери органу з оцінки відповідності, який здійснив підтвердження відповідності.
( Частина п'ята статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
6. У разі маркування органічної продукції (сировини), яка була вироблена із застосуванням традиційної продукції (сировини) та продукції перехідного періоду у порядку, визначеному статтею 17 цього Закону, або під час виробництва органічної продукції (сировини) шляхом переробки та отримала сертифікат, всі використані інгредієнти традиційної продукції (сировини) та продукції перехідного періоду та їх частка вказуються в переліку інгредієнтів. Така вказівка повинна бути виконана в тому ж кольорі та з використанням того ж стилю шрифту, що й інші вказівки в переліку інгредієнтів, але в більшому розмірі шрифту.
Маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду до органічного виробництва, здійснюється з використанням державного логотипа "продукт на стадії переходу до органічного виробництва".
7. Забороняється при маркуванні продукції, яка не відповідає вимогам цього Закону, використовувати позначення з написами "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", словами з префіксом "біо" тощо.
8. Органічна продукція, імпортована з інших країн, вироблена відповідно до законодавства країн походження, що підтверджено відповідним сертифікатом, позначена написами "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", словами з префіксом "біо" тощо, повинна в перекладі на українську мову позначатися написом "органічний продукт". Маркування імпортованої органічної продукції та використання державного логотипа здійснюються відповідно до законодавства.
( Частину дев'яту статті 29 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
Розділ VI
ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД ТА ПАРАЛЕЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
Стаття 30. Перехідний період
1. Із дня подання заяви встановленого зразка про перехід на виробництво органічної продукції (сировини) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, розпочинається перехідний період.
( Частина перша статті 30 в редакції Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )( Частину другу статті 30 виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
3. На осіб, які вирішили перейти до виробництва органічної продукції (сировини), поширюються такі вимоги:
1) під час перехідного періоду застосовуються вимоги, встановлені цим Законом;
2) тривалість перехідного періоду залежить від виду діяльності, що підлягає оцінці відповідності та підтвердженню відповідності, узгоджується з попереднім використанням землі, екологічною ситуацією, виробничим досвідом виробника;
( Пункт 2 частини третьої статті 30 в редакції Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
3) продукція однорічних культур вважається органічною у разі, якщо до початку їх вегетації завершився перехідний період тривалістю не менше 12 місяців;
4) у разі якщо перехідний період триває більше за встановлений строк для перехідного періоду, дозволяється маркування продукції як "продукт на стадії переходу до органічного виробництва";
5) продукцію, вироблену під час перехідного періоду, забороняється реалізовувати як органічну продукцію з відповідним маркуванням та логотипом.
4. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, може прийняти рішення про визнання частиною перехідного періоду будь-якого попереднього проміжку часу, якщо:
1) до земельних ділянок застосовувалися заходи, які забезпечують невикористання на цих земельних ділянках продуктів, не дозволених до використання при виробництві органічної продукції, що підтверджується відповідними документами;
2) земельні ділянки не оброблялися продуктами, не дозволеними для органічного виробництва, протягом двох і більше років, що підтверджується відповідними документами.
( Частина четверта статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
5. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, може прийняти рішення про продовження перехідного періоду, порівняно з попередньо визначеним терміном, у разі якщо земля була забруднена продуктами, не дозволеними до використання при виробництві органічної продукції.
( Частина п'ята статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
6. У разі якщо після закінчення перехідного періоду результати оцінки відповідності незадовільні, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, за заявою особи, яка виявила намір перейти на органічне виробництво, може продовжити термін перехідного періоду.
( Частина шоста статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
Стаття 31. Паралельне виробництво
1. Виробник, за наявності погодження органу з оцінки відповідності, може здійснювати виробництво органічної та традиційної (неорганічної) продукції рослинництва на одній площі:
( Абзац перший частини першої статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
1) у випадку виробництва багаторічних культур, термін культивування яких становить щонайменше три роки, якщо різновиди можна легко розрізнити, за дотримання таких умов:
відповідне виробництво є частиною плану переходу на виробництво органічної продукції (сировини) за умови, якщо термін переходу не перевищує п'ять років;
було вжито заходів для забезпечення постійного розділення продукції, отриманої від кожного з відповідних підрозділів;
після закінчення збирання врожаю виробник повідомляє органу з оцінки відповідності точну кількість врожаю, зібраного у відповідних підрозділах, та інформує про заходи, вжиті для розділення продуктів;
( Абзац п'ятий частини першої статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
2) якщо відповідні площі призначені для наукових досліджень;
3) у випадку використання земельної ділянки виключно для випасання худоби.
2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, може дозволяти виробникам органічної продукції, які виконують дослідницьку роботу в галузі сільського господарства, здійснювати виробництво органічної та традиційної (неорганічної) продукції тваринництва, якщо було вжито відповідних заходів для забезпечення постійного розділення тварин, продуктів тваринництва, гною і кормів кожного з підрозділів.
( Частина друга статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
3. При паралельному виробництві суб'єкт господарювання, який здійснює виробництво органічної продукції, сировини, відокремлює землю, тварин та продукти, які використовуються або вироблені за допомогою органічних частин, та веде відповідний облік для підтвердження такого відокремлення.
4. Детальні правила та умови здійснення паралельного виробництва визначаються Кабінетом Міністрів України.
Розділ VII
ВИМОГИ ДО ОРГАНУ З ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ, ЩО ПРОВАДИТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ З ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ ВИРОБНИЦТВА ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ (СИРОВИНИ)
( Назва розділу VII в редакції Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
Стаття 32. Вимоги до органу з оцінки відповідності, що провадить діяльність з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини)
( Назва статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
1. Органом з оцінки відповідності може бути підприємство, установа, організація чи їх підрозділ, призначені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності, за пропозицією центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, у порядку, передбаченому Законом України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".
( Частина перша статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
2. Органи з оцінки відповідності, які претендують на призначення, повинні бути акредитовані національним органом України з акредитації.
3. Органи з оцінки відповідності включаються до реєстру призначених органів з оцінки відповідності, який веде центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності.
4. Обов'язки органу з оцінки відповідності, порядок його діяльності, порядок скасування рішення про його призначення та інші вимоги визначаються Законом України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".
( Частина четверта статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )( Розділ VIII виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
Розділ IX
МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА СИРОВИНИ
Стаття 36. Основні напрями міжнародного співробітництва
1. Україна бере участь у міжнародному співробітництві у сфері виробництва та обігу органічної продукції (сировини) відповідно до законодавства України та міжнародних договорів України шляхом:
1) участі в роботі відповідних міжнародних організацій;
2) укладення міжнародних договорів України, договорів про взаємне визнання нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва;
3) гармонізації законодавства України у сфері виробництва та обігу органічної продукції (сировини) з законодавством Європейського Союзу;
( Пункт 3 частини першої статті 36 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
4) обміну інформацією у сфері виробництва та обігу органічної продукції (сировини);
5) сприяння залученню міжнародної технічної допомоги та інвестицій для становлення та розвитку виробництва та обігу органічної продукції (сировини);
6) сприяння розвитку експорту та імпорту органічної продукції.
Стаття 37. Міжнародні договори України
1. У разі якщо міжнародним договором України встановлені інші правила, ніж ті, що містяться в цьому Законі, застосовуються правила міжнародного договору України.
Розділ X
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА СИРОВИНИ
Стаття 38. Відповідальність за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу органічної продукції (сировини)
1. За порушення закону у сфері виробництва та обігу органічної продукції (сировини) винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.
( Частина перша статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
2. У разі виявлення порушень вимог, встановлених для виробництва, переробки, зберігання, реалізації органічної продукції, орган з оцінки відповідності анулює відповідний сертифікат.
( Частина друга статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 191-VIII від 12.02.2015 )
3. Рішення про анулювання сертифіката відповідності може бути оскаржене в порядку, передбаченому Законом України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".
Розділ XI
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
2. Суб'єкти господарювання, які маркують свою продукцію як органічну, зобов'язані привести свою діяльність у відповідність із цим Законом протягом шести місяців.
3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
розробити та подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів України про внесення змін до законів України у зв'язку з набранням чинності цим Законом;
розробити та затвердити нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
забезпечити прийняття, перегляд та приведення у відповідність із цим Законом актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
( Абзац п'ятий розділу XI виключено на підставі Закону № 191-VIII від 12.02.2015 )
Президент УкраїниВ.ЯНУКОВИЧ
м. Київ
3 вересня 2013 року
№ 425-VII