• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про забезпечення своєчасного складання проекту Державного бюджету України на 1999 рік

Президент України  | Указ від 07.05.1998 № 422/98
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 07.05.1998
  • Номер: 422/98
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 07.05.1998
  • Номер: 422/98
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про забезпечення своєчасного складання проекту Державного бюджету України на 1999 рік
З метою забезпечення своєчасного складання проекту Державного бюджету на 1999 рік і здійснення органами виконавчої влади відповідних організаційних заходів, визначення напрямів пріоритетного спрямування бюджетних коштів для збалансованого економічного та соціального розвитку України, які мають бути покладені в основу проекту Державного бюджету України на 1999 рік та відповідно до частини другої статті 102 Конституції України
постановляю:
1. Міністерству економіки України за участю Міністерства фінансів України, Національного банку України, інших центральних органів виконавчої влади забезпечити до 15 травня 1998 року розроблення Основних прогнозних макропоказників економічного соціального розвитку України на 1999 рік з виділенням показників, необхідних для складання Державного бюджету України, які визначаються Міністерством фінансів України.
2. Кабінету Міністрів України до 1 червня 1998 року розглянути Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 1999 рік і врахувати під час складання проекту Державного бюджету України.
Під час формування проекту Державного бюджету України на 1999 рік граничний розмір дефіциту передбачити до 2 відсотків прогнозного обсягу валового внутрішнього продукту України.
Визначити джерела фінансування бюджетного дефіциту з додержанням економічно безпечних умов функціонування держави, скорочення рівня дохідності державних цінних паперів та подовження середнього терміну їх обігу, поступового збільшення обсягів залучення довгострокових фінансових ресурсів шляхом виходу на міжнародний фондовий ринок і розміщення на ньому українських державних цінних паперів.
Збалансування бюджету і досягнення реального рівня його показників забезпечити шляхом зменшення дотацій і субсидій, що виділяються окремим галузям і отримувачам, упорядкування пільг, які надані окремим категоріям працюючих громадян, а також скорочення податкових пільг, перегляду державних і регіональних програм, їх скорочення за рахунок об'єднання і ліквідації таких, що мають вузьковідомчу і регіональну спрямованість.
3. Кабінету Міністрів України до 20 травня 1998 року затвердити перелік головних розпорядників коштів державного бюджету відповідно до вимог статті 15 Указу Президента України від 21 січня 1998 року N 41 "Про запровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження доходів до бюджету і запобігання фінансовій кризі" щодо скорочення їх кількості та порядок виділення бюджетних асигнувань розпорядникам коштів, які втрачають статус головних.
4. Під час складання проектів зведеного бюджету України та Державного бюджету України на 1999 рік виходити з чинного податкового законодавства, реально визначених показників по доходах з урахуванням необхідності розширення та зміцнення доходної бази бюджетної системи, насамперед за рахунок забезпечення повноти і своєчасності сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) до бюджету та державних цільових фондів, а також пріоритетності спрямування бюджетних коштів на реалізацію заходів щодо соціального захисту населення, охорони здоров'я, розвитку освіти, науки і культури, охорони довкілля та структурної перебудови економіки.
5. Установити, що основним завданням бюджетної політики на 1999 рік є створення умов для подолання кризового фінансового становища держави, досягнення економічного зростання та поліпшення суспільного добробуту. Основними напрямами реалізації цього завдання повинно бути:
розв'язання проблеми взаєморозрахунків між суб'єктами підприємницької діяльності (насамперед за електроенергію, спожиті енергоносії), скорочення обсягу бартерних операцій з метою покращення стану розрахунків з бюджетом;
подальша активізація зовнішньоекономічної діяльності, сприяння підприємствам-експортерам у їх фінансово-господарській діяльності, зняття обмежень стосовно реалізації продукції українських товаровиробників на зовнішніх ринках;
формування взаємовідносин між бюджетами різних рівнів у напрямі зміцнення самостійності бюджетів місцевого самоврядування відповідно до положень Конституції України та законодавства України;
вдосконалення механізму регулювання обсягів дотацій бюджетам областей, місту Севастополю в залежності від обсягів надходжень податків та зборів до Державного бюджету України, які мобілізуються у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
впровадження науково обгрунтованої системи прогнозування показників, що беруться за основу формування доходів і видатків бюджету, забезпечення переходу до середньострокового та перспективного фінансового і бюджетного планування.
6. Кабінету Міністрів України забезпечити формування видаткової частини Державного бюджету України на 1999 рік виходячи з необхідності:
пріоритетного фінансування загальнодержавних програм, які дадуть змогу забезпечити економічне зростання;
забезпечення своєчасної виплати у повному обсязі заробітної плати працівникам установ і організацій, що фінансуються з бюджету, соціальних виплат населенню та здійснення заходів з метою недопущення виникнення такої заборгованості у подальшому;
визначення обсягів фінансування системи державних навчальних закладів з урахуванням потреби економіки України у фахівцях певних галузей;
забезпечення гарантованого державою безоплатного медичного обслуговування населення, розвитку страхових засад його фінансування та надання окремих медичних послуг на платній основі;
визначення на конкурсній основі об'єктів, що фінансуються за рахунок державних централізованих капітальних вкладень з урахуванням пріоритетних галузей господарства, розширення позабюджетних джерел фінансування капітальних вкладень;
визначення видатків на оборону та утримання правоохоронних органів з урахуванням подальшого реформування Збройних Сил України і поєднання відповідних заходів з удосконаленням форм і методів соціального захисту військовослужбовців;
здійснення розподілу видатків на фінансування капітальних вкладень між головними розпорядниками коштів під час формування показників проекту Державного бюджету України.
7. Міністерству фінансів України забезпечити до 15 липня 1998 року складання попереднього проекту Державного бюджету України на 1999 рік з урахуванням положень затвердженої Верховною Радою України Бюджетної резолюції про основні напрями бюджетної політики на 1999 рік, схвалених Кабінетом Міністрів України Основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та підготовку пропозицій щодо взаємовідносин з місцевими бюджетами і подати їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
8. Міністерству фінансів України після розгляду Кабінетом Міністрів України попереднього проекту Державного бюджету України на 1999 рік довести його показники до міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади розглянути у двотижневий строк доведені Міністерством фінансів України показники проекту Державного бюджету України на 1999 рік і подати Міністерству фінансів України пропозиції щодо цих показників з відповідними розрахунками та обгрунтуваннями у порядку, ним визначеному.
Пропозиції щодо збільшення бюджетних витрат, порівняно з доведеними Міністерством фінансів України, вносяться разом з визначенням реальних джерел їх фінансування.
9. Міністерству фінансів України з урахуванням результатів розгляду розрахунків, поданих міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підготувати проекти зведеного бюджету України на 1999 рік і Державного бюджету України на 1999 рік та подати їх до 15 серпня 1998 року на розгляд Кабінету Міністрів України разом з відповідним законопроектом.
10. Кабінету Міністрів України у визначений Конституцією України строк внести проект Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" на розгляд Верховної Ради України разом з необхідними документами та матеріалами, передбаченими Конституцією та законами України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 7 травня 1998 року
N 422/98