• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво між Урядом України та Урядом Республіки Киргизстан в галузі освіти

Киргизстан, Україна | Угода, Міжнародний документ, План від 23.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Киргизстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, План
  • Дата: 23.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Киргизстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, План
  • Дата: 23.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво між Урядом України та Урядом Республіки Киргизстан в галузі освіти
Дата підписання: 23 лютого 1993 р.
Дата набуття чинності: 23 лютого 1993 р.
Уряд України та Уряд Республіки Киргизстан, далі "Сторони",
ґрунтуючись на міжнародних нормах права і конституційних правах громадян України та Киргизстану щодо освіти,
виходячи з принципів самостійності в здійсненні власної національної освітньої політики на основі гуманізму і діалогу культур,
з огляду на сформовані між Сторонами позитивні культурно-освітні, економічні зв'язки і взаємну заінтересованість у рівноправному співробітництві у сфері освіти,
погодилися про таке:
Сторони домовилися про здійснення єдиних принципів освітньої політики, в основу яких покладено пріоритет загальнолюдських цінностей, національно-культурна основа, науковість, гуманізм і демократизм, орієнтація на світовий рівень освіти.
Сторони гарантують рівноправність всіх освітніх установ, що входять у їхні національні системи освіти, незалежно від мови навчання, і надають їм державну організаційно-педагогічну, учбово-методичну, наукову і матеріально-фінансову підтримку.
Сторони докладають спільних зусиль і погоджують вимоги і критерії (консультації, методична допомога) для створення державних освітніх стандартів.
Сторони забезпечують еквівалентність змісту фундаментального, гуманітарного і загальнопрофесійного блоків з напрямів базової вищої освіти.
Сторони домовляються про взаємне визнання свідоцтв про неповну середню освіту, атестатів про загальну середню освіту, дипломів про середню спеціальну і вищу освіту.
Сторони забезпечують співробітництво в питаннях організації атестації і розробки атестаційно-акредитаційного стандарту і сприяють проведенню акредитації навчальних закладів на міждержавному рівні.
Сторони здійснюють обмін нормативно-правовою документацією з питань освіти з метою забезпечення єдиних вимог з орієнтацією на світові стандарти.
Сторони домовилися про створення спільного інформаційного банку розвитку системи освіти, взаємне сприяння у виході на європейську і світові бази даних у галузі освіти, взаємної допомоги в забезпеченні навчальних закладів навчальною, методичною, спеціальною, довідковою, науковою, художньою видавничою продукцією, що виходить на державних мовах Сторін.
Сторони співробітничають у питаннях підготовки і перепідготовки науково-педагогічних кадрів і фахівців на взаємовигідній договірній основі, підтримують укладення прямих договорів між навчальними закладами Сторін щодо обміну студентами, стажистами, аспірантами, докторами і викладачами з метою підвищення якості навчання, обміну досвідом у галузі методики, організації навчального процесу.
Сторони забезпечують умови для співробітництва у галузі організації і підтримки фундаментальних і прикладних наукових досліджень, розробки і реалізації спільних проектів і програм наукових досліджень.
Сторони зобов'язуються здійснювати співробітництво в гуманітарній галузі, проводити спільні соціологічні дослідження, розвивати туристсько-екскурсійну діяльність учнів, студентів і педагогів, сприяти організації спільної праці і відпочинку, проводити фестивалі мистецтв, творчі конкурси, предметні олімпіади, спортивні змагання на компенсаційній чи іншій основі.
У рамках спільного економічного простору Сторони будуть сприяти розвитку матеріально-технічної бази освіти, включаючи виробництво і взаємні поставки навчального устаткування і навчальних матеріалів, обміну технічною документацією, у тому числі і на комерційній основі.
Сторони гарантують соціальний захист (пільги, пенсійне забезпечення та ін.) працівникам освіти Сторін, незалежно від того, на чиїй території вони проживали до прийняття цієї Угоди.
Сторони визначають Міністерство освіти України та Міністерство народної освіти Республіки Киргизстан повноважними представниками Сторін у реалізації Угоди відповідно до координаційного плану (додається).
Ця Угода укладається строком на 5 років і набирає чинності з моменту її підписання.
Дія Угоди автоматично продовжується на наступні 5 років, якщо жодна зі Сторін письмово не повідомить іншій Стороні про своє бажання припинити дію Угоди за 6 місяців до закінчення відповідного терміну.
Ця Угода укладена в місті Бішкеку 23 лютого 1993 року у двох примірниках українською, киргизькою і російською мовами кожна, причому всі тексти мають однакову силу.
За Уряд України
Прем'єр-міністр
Л. Кучма
(підпис)
Погоджено
Прем'єр-міністр
Республіки Киргизстан
Т. Чингишев
За Уряд Республіки Киргизстан
Прем'єр-міністр
Т. Чингишев
(підпис)
Погоджено
Прем'єр-міністр
України
Л. Кучма
Додаток
до Угоди про співробітництво
між Урядом України і Урядом
Республіки Киргизстан в
галузі освіти
КООРДИНАЦІЙНИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ
ЩОДО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ МІНІСТЕРСТВАМИ ОСВІТИ КИРГИЗСТАНУ ТА УКРАЇНИ НА 1993 - 1996 РОКИ
В інтересах взаємовигідного довгострокового співробітництва між Міністерством освіти України і Міністерством народної освіти Республіки Киргизстан та згідно з Угодою про співробітництво в галузі освіти між державами - учасницями СНД, вищеназвані міністерства мають намір проводити спільну роботу в галузі розробки змісту освіти, забезпечення її еквівалентності, організації атестації та акредитації навчальних закладів, інформаційного забезпечення освіти, підготовки і перепідготовки науково-педагогічних кадрів і фахівців, організації фундаментальних і прикладних наукових досліджень тощо.
З цією метою намічено провести такі заходи:
1. Наради, консультації, методична допомога по створенню державних освітніх стандартів.
1993 р.
Міністерства освіти
України та Киргизстану,
тимчасові науково-дослідні
колективи
2. Взаємні консультації та узгодження з питань еквівалентності освітніх програм, взаємного визнання документів про освіту.
1993 - 1994 рр.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
3. Співробітництво у розробці державного атестаційно-акредитаційного стандарту, критеріїв експертизи напрямів базової вищої освіти. Участь у проведенні акредитації навчальних закладів на міждержавному рівні.
Постійно.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
4. Спільна участь у створенні освітнього інформаційного банку держав - учасниць СНД.
Липень 1993 р.,
в рамках заходів
конференції міністрів
освіти СНД
5. Обмін існуючими методами і технологіями навчання. Взаємне сприяння у виході на європейську і світові бази даних у галузі освіти.
Постійно.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
6. Взаємні консультації та узгодження питань організації підготовки науково-педагогічних кадрів, присвоєння вчених ступенів і звань. Організація (за необхідності) підготовки спеціалістів на засадах кооперації, а також на контрактній основі. Обмін студентами, статистами, аспірантами. Залучення до роботи у вузах учених та педагогів, обмін ними.
Постійно.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
7. Консультації та спільна участь у нараді з проблем гуманітарної освіти.
Березень 1993 р.,
в рамках заходів
конференції міністрів
освіти СНД
8. Проведення спільних заходів (нарад, семінарів, конференцій, симпозіумів) з метою координації і розвитку наукових досліджень у вищих учбових закладах.
Постійно.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
9. Сприяти розвитку безпосередніх зв'язків між навчальними закладами, їхніми асоціаціями, спеціалізованими радами, учбово-методичними об'єднаннями з питань обміну студентами (для підготовки перекладачів), комплектування бібліотек періодичною літературою державними мовами тощо.
Постійно.
Міністерства освіти
України та Киргизстану
10. Розвиток контактів у сфері туристсько-екскурсійної діяльності учнів, студентів, викладачів в організації спільної праці і відпочинку, проведення фестивалів мистецтв, спартакіад, творчих конкурсів-виставок, предметних олімпіад тощо.
Постійно. 1993 - 1996 рр.
Міністерства освіти
України та Киргизстану,
учбові заклади
11. Взаємна доплата у розв'язанні проблеми матеріально-технічного оснащення освітніх закладів шляхом інтеграції і кооперації у сфері виробництва, взаємних поставок обладнання тощо.
Постійно. 1993 - 1996 рр.
12. Спільна участь у нараді-семінарі "Освіта в умовах переходу до ринкової економіки".
Липень 1993 р.,
у рамках заходів
конференції міністрів СНД