• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Міністерства радгоспів УРСР по поліпшенню використання резервів виробництва і посиленню режиму економії

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 14.08.1970 № 417
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.08.1970
  • Номер: 417
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.08.1970
  • Номер: 417
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 14 серпня 1970 р. N 417
Київ
Про роботу Міністерства радгоспів УРСР по поліпшенню використання резервів виробництва і посиленню режиму економії
Міністерство радгоспів УРСР та його органи на місцях, виконуючи рішення XXIII з'їзду КПРС, Пленумів ЦК КПРС і ЦК КП України, проводять певну організаторську роботу по поліпшенню використання резервів виробництва і посиленню режиму економії в радгоспах республіки.
У 1969 році радгоспи збільшили виробництво продукції рослинництва і тваринництва, що дало можливість виконати встановлені плани продажу державі сільськогосподарських продуктів. Понад план продано державі 137,4 тис. тонн зерна, 49,7 тис. тонн молока, 30,5 тис. тонн м'яса.
Виробництво валової продукції сільського господарства у минулому році в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь збільшилось проти 1968 р. на 10,7 проц., а продуктивність праці зросла на 10,8 процента.
В минулому році радгоспи одержали 309,6 млн. крб. прибутку, що на 4 млн. крб. більше плану. Рівень рентабельності виробництва становив 20,8 процента проти 14,4 процента у 1968 році. Зменшилась кількість збиткових господарств.
З кращими показниками закінчили 1969 рік радгоспи, переведені на повний господарський розрахунок. Прибуток цих господарств становив 226,3 млн. крб., або на 8,3 проц. більше плану, а рівень рентабельності виробництва - 32,4 процента.
Поряд з тим в роботі Міністерства радгоспів УРСР та його місцевих органів мають місце недоліки по використанню резервів виробництва і посиленню режиму економії.
Значна частина господарств минулого року не виконала встановлених планів виробництва, в результаті чого недоодержано овочів 194,6 тис. тонн, або 11,7 проц., картоплі 171,5 тис. тонн, або 27,3 проц., молока - 48,9 тис. тонн і м'яса - 8,6 тис. тонн, всього на суму понад 52 млн. карбованців.
Відставання з виробництвом окремих продуктів рослинництва є наслідком того, що в багатьох радгоспах ще низький рівень культури землеробства - порушується агротехніка і строки виконання робіт, недостатньо уваги приділяється впорядкуванню і освоєнню сівозмін, впровадженню високоурожайних сортів. В ряді господарств незадовільно використовують зрошувані і осушені землі, в результаті чого одержують низькі врожаї сільськогосподарських культур. У багатьох радгоспах ослаблено увагу до використання органічних добрив. За останні два роки внесення їх на гектар ріллі зменшилось на 12 проц. і в 1969 р. становило 2,9 тонни, що на 1,5 тонни менше, ніж у колгоспах республіки.
Не приділяється належної уваги зміцненню кормової бази. Плани виробництва кормів у радгоспах рік у рік не виконуються, внаслідок чого тваринництво не забезпечується кормами власного виробництва і господарства змушені купувати велику їх кількість з державних ресурсів. Продуктивність худоби у радгоспах залишається низькою.
У багатьох радгоспах недостатньо використовуються засоби механізації виробничих процесів, особливо у тваринництві, через що затрати праці на обслуговування худоби залишаються високими, а подекуди навіть зростають. При впровадженні механізації окремих виробничих процесів і комплексної механізації норми навантаження на одного працівника не переглядаються і не удосконалюється організація праці.
Допускаються недоліки у використанні машино-тракторного парку в радгоспах. Змінний виробіток на умовний трактор зростає дуже повільно, а середньодобовий виробіток на зернових і силосозбиральних комбайнах проти 1968 року навіть зменшився. В переважній більшості трактори працюють в одну зміну, за останні три роки коефіцієнт змінності залишається на одному рівні і становить 1,1.
У 1969 році 416 радгоспів, або 29,9 проц. їх загальної кількості, недоодержали до плану 40,1 млн. крб. прибутку, а 147 з них були збитковими. В цілому були збитковими Слов'яно-Сербський, Харково-Роганський, Волинський, Ровенський трести та Ворошиловградптахпром.
В багатьох господарствах допускається безгосподарність у зберіганні і використанні виробленої продукції, особливо овочів і картоплі. Серйозні недоліки мають місце в обліку та оприбуткуванні продукції, що призводить в ряді випадків до безконтрольного її витрачання і розбазарювання.
Рівень економічної роботи в багатьох радгоспах низький, мають місце значні недоліки у плануванні сільськогосподарського виробництва, слабо впроваджується внутрігосподарський розрахунок в бригадах, відділках і на фермах, не завжди підбиваються підсумки роботи госпрозрахункових підрозділів і не застосовується матеріальне стимулювання за виконання і перевиконання завдань по виробництву продукції.
Відмічені недоліки у виробничо-господарській діяльності радгоспів, незадовільне використання резервів по збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції і посиленню режиму економії у витрачанні матеріальних ресурсів і коштів є наслідком недоліків в організаторській роботі Міністерства радгоспів УРСР та його органів на місцях.
Працівники центрального апарату Міністерства мало бувають на місцях. Відрядження спеціалістів в ряді випадків короткотермінові і малоефективні. Перебуваючи на місцях, вони не завжди глибоко вникають в роботу радгоспів та не подають їм практичної допомоги по вишукуванню резервів виробництва, підвищенню його економічної ефективності і зниженню собівартості продукції.
Окремі управління і відділи Міністерства недостатньо здійснюють контроль за виконанням постанов Партії і Уряду з питань сільського господарства.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Звернути увагу Міністра радгоспів УРСР т. Попльовкіна на наявні недоліки в організаторській роботі Міністерства по поліпшенню використання резервів виробництва і посиленню режиму економії у витрачанні матеріальних ресурсів і грошових коштів.
Міністерству радгоспів УРСР спрямувати зусилля керівників спеціалістів господарств і трестів радгоспів на безумовне виконання рішень грудневого (1969 р.) Пленуму ЦК КПРС, а також завдань, накреслених липневими (1970 р.) Пленумами ЦК КПРС і ЦК КП України по дальшому піднесенню сільськогосподарського виробництва.
Запропонувати Міністерству радгоспів УРСР:
- глибоко проаналізувати наслідки виробничо-фінансової діяльності радгоспів за I півріччя 1970 року і розглянути на засіданні колегії стан роботи щодо поліпшення використання резервів виробництва і посилення режиму економії та намітити конкретні заходи по усуненню відмічених недоліків у роботі центрального апарату Міністерства, трестів радгоспів і підпорядкованих їм господарств у цій важливій справі;
- поліпшити стиль організаторської роботи центрального апарату Міністерства по керівництву виробничо-фінансовою діяльністю підпорядкованих радгоспів;
- підвищити персональну відповідальність керівних працівників і спеціалістів Міністерства, його управлінь, трестів і господарств за додержання державної дисципліни по виконанню встановлених планів виробництва продукції, зниженню її собівартості та підвищенню продуктивності праці в радгоспах.
2. Взяти до відома, що на виконання рішень грудневого (1969 р.) Пленуму ЦК КПРС Міністерство радгоспів УРСР розробило і здійснює заходи по використанню резервів виробництва сільськогосподарської продукції, зниженню її собівартості, поліпшенню організації праці та прискоренню технічного прогресу в сільськогосподарському виробництві радгоспів.
3. Зобов'язати Міністерство радгоспів УРСР і трести радгоспів:
а) забезпечити виконання і перевиконання планів по врожайності та збільшенню валових зборів сільськогосподорських культур за рахунок кращого використання землі і дальшого піднесення культури землеробства, зокрема, впорядкування і освоєння сівозмін, поліпшення насінництва, кращого використання місцевих добрив, більш ефективного використання зрошуваних і осушених земель;
б) збільшити поголів'я худоби і птиці в розмірах, необхідних для виконання встановлених завдань по виробництву і продажу державі продуктів тваринництва. За рахунок створення міцної кормової бази, більш раціонального використання кормів та поліпшення догляду за худобою добитися підвищення продуктивності тваринництва в радгоспах;
в) забезпечити узагальнення і широке впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду, прогресивних форм організації і оплати праці в радгоспах;
г) поліпшити використання в радгоспах сільськогосподарської техніки, зокрема тракторів, зернових і силосозбиральних комбайнів. Вжити заходів до забезпечення господарств кадрами мехнізаторів для двозмінної роботи тракторів та збиральної техніки;
д) зосередити увагу керівних працівників і спеціалістів на підвищенні рівня економічної роботи в радгоспах, трестах, управліннях та в центральному апараті Міністерства в питаннях зниження собівартості сільськогосподарської продукції, підвищення продуктивності праці і економічної ефективності усіх галузей радгоспного виробництва;
є) з метою більш ефективного використання наявних у кожному радгоспі резервів у збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції і зниженні її собівартості забезпечити впровадження в усіх бригадах, відділках і на фермах внутрігосподарського розрахунку. Організувати систематичний контроль та ходом виконання госпрозрахункових завдань у виробничих підрозділах, ширше застосовувати матеріальне стимулювання залежно від наслідків їх роботи;
ж) глибоко проаналізувати підсумки виробничо-фінансової діяльності радгоспів, які рік у рік працюють збитково. В двомісячний строк розробити конкретні заходи, які б забезпечили рентабельну роботу цих радгоспів, зміцнити їх досвідченими керівними кадрами і спеціалістами, а також подати їм необхідну матеріально-технічну допомогу;
з) вжити заходів до поліпшення контрольно-ревізійної роботи в радгоспах, забезпечити проведення документальних ревізій фінансово-господарської діяльності в кожному господарстві не менше одного разу на рік;
і) навести належний порядок в оприбуткуванні виробленої продукції, її зберіганні та використанні. Працівників радгоспів, винних у неповному оприбуткуванні виробленої продукції і безконтрольному її витрачанні, притягати до суворої відповідальності.
4. Міністерству радгоспів УРСР та облвиконкомам посилити контроль за проведенням у радгоспах робіт по своєчасному і якісному збиранню врожаю, з тим щоб забезпечити виконання плану і соціалістичних зобов'язань по виробництву і продажу державі сільськогосподарської продукції в ювілейному 1970 році.
5. Постанову Ради Міністрів УРСР і доповідну записку "Про роботу Міністерства радгоспів УРСР по поліпшенню використання резервів виробництва і посиленню режиму економії" надіслати Міністерству радгоспів УРСР, облвиконкомам і трестам радгоспів для вжиття необхідних заходів.
6. Міністерству радгоспів УРСР до 1 грудня 1970 року доповісти Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В.ЩЕРБИЦЬКИЙ

К.БОЙКО
Інд. 22