КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 травня 2017 р. № 412
Київ
Про утворення Координаційного центру з питань організації діяльності медичних служб сил безпеки і оборони, органів і закладів охорони здоров’я
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 966 від 15.09.2021 № 128 від 16.02.2022 № 808 від 09.07.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Координаційний центр з питань організації діяльності медичних службсил безпеки і оборони,органів і закладів охорони здоров’я у складі згідно з додатком.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
2. Затвердити Положення про Координаційний центр з питань організації діяльності медичних службсил безпеки і оборони,органів і закладів охорони здоров’я, що додається.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 29 | |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 травня 2017 р. № 412
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
СКЛАД
Координаційного центру з питань організації діяльності медичних служб сил безпеки і оборони, органів і закладів охорони здоров’я
Міністр оборони, співголова Координаційного центру
Міністр охорони здоров’я, співголова Координаційного центру
Заступник Міністра оборони, заступник співголови Координаційного центру
Заступник Міністра охорони здоров’я, заступник співголови Координаційного центру
Представник Міноборони, секретар
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Міноборони
Командувач Медичних сил Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Військово-Морських Сил Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Сухопутних військ Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Сил спеціальних операцій Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Десантно-штурмових військ Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Повітряних Сил Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Сил територіальної оборони Збройних Сил
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Секретаріату Кабінету Міністрів України
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я МВС
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Головного управління Національної гвардії
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Адміністрації Держприкордонслужби
Представник Національної поліції
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я ДСНС
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я СБУ (за згодою)
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Служби зовнішньої розвідки (за згодою)
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Головного управління розвідки Міноборони
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Держспецтрансслужби
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Адміністрації Держспецзв’язку
Керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Управління державної охорони (за згодою)
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 966 від 15.09.2021, № 128 від 16.02.2022; в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 травня 2017 р. № 412
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційний центр з питань організації діяльності медичних служб сил безпеки і оборони, органів і закладів охорони здоров’я
( Назва Положення із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
1. Координаційний центр з питань організації діяльності медичних служб сил безпеки і оборони, органів і закладів охорони здоров’я (далі - Координаційний центр) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою сприяння забезпеченню координації дій, спрямованих на надання домедичної та медичної допомоги військовослужбовцям сил безпеки і оборони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних та розвідувальних органів у частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави (далі - сили оборони), населенню, сприяння забезпеченню виконання завдань, визначених стратегічною ціллю 4 Стратегічного оборонного бюлетеня України.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
2. У своїй діяльності Координаційний центр керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Координаційного центру є:
1) розроблення пропозицій щодо створення медичної інформаційної системи та системи управління медичним забезпеченням сил оборони, що відповідає стандартам, доктринам та рекомендаціям НАТО, запровадження автоматизації процесів управління медичними силами та засобами логістичного забезпечення медичних служб сил оборони;
2) проведення аналізу оперативної медико-санітарної обстановки для визначення можливих факторів ураження, інформації про наявні медичні сили та засоби; сприяння забезпеченню координації діяльності медичних служб сил оборони та органів і закладів охорони здоров’я, спеціалізованої служби цивільного захисту, органів місцевого самоврядування для здійснення заходів щодо санітарного та епідемічного благополуччя, медичного захисту населення;
3) проведення аналізу потреб медичних служб сил оборони та населення у лікарських засобах і медичних виробах, матеріально-технічних (у тому числі транспортних) засобах для забезпечення медичної евакуації, засобах радіоелектронної боротьби, дистанційно-керованих апаратах, що застосовуються для медичних потреб;
( Підпункт 3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
4) розроблення пропозицій щодо створення єдиної міжвідомчої системи підготовки та перепідготовки медичних працівників, стандартизації та управління якістю підготовки, безпосередньої організації навчання.
( Підпункт 4 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
4. Координаційний центр відповідно до покладених на нього завдань:
1) сприяє забезпеченню інформаційно-аналітичного супроводу заходів медичного захисту та реабілітації військовослужбовців сил оборони;
2) сприяє забезпеченню координації діяльності медичних служб сил оборони та органів і закладів охорони здоров’я щодо ефективного та раціонального використання медичних сил та засобів, забезпечення стандартизації домедичної та медичної допомоги, евакуації постраждалих, навчання та підготовки особового складу з питань домедичної та медичної допомоги;
( Підпункт 2 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
3) сприяє координації діяльності медичних служб сил оборони та органів і закладів охорони здоров’я з питань медичного захисту військовослужбовців та населення;
4) сприяє координації заходів у рамках міжнародного співробітництва щодо медичного захисту та надання гуманітарної допомоги постраждалим внаслідок воєнних (бойових) дій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, впровадження сучасних технологій підготовки медичних працівників та осіб, які не мають медичної освіти;
( Підпункт 4 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 128 від 16.02.2022; в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
5) сприяє координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язаної із функціонуванням державної системи медичного захисту військовослужбовців сил оборони;
6) сприяє впровадженню в діяльність медичних служб сил оборони сучасних технологій надання медичної допомоги, лікування постраждалих, медичного інформаційного забезпечення відповідно до стандарту медичної допомоги, клінічних протоколів та інших галузевих стандартів НАТО;
7) розробляє пропозиції щодо створення єдиної міжвідомчої системи підготовки та перепідготовки медичних працівників, стандартизації та управління якістю освіти з метою підготовки медичних працівників для сил оборони та органів і закладів охорони здоров’я, запровадження у системі загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти військово-медичної підготовки, яка б забезпечувала оволодіння практичними навичками надання домедичної (медичної) допомоги відповідно до стандарту медичної допомоги;
8) сприяє організації та проведенню науково-практичних, інших заходів;
9) проводить збір та узагальнення інформації про постраждалих із числа військовослужбовців сил оборони та населення, сприяє створенню єдиного реєстру таких постраждалих осіб;
9-1) сприяє навчанню та розвитку військовослужбовців, працівників інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних та розвідувальних органів і цивільних осіб, які сприяють прийняттю рішень у сфері надання домедичної та медичної допомоги пораненим військовослужбовцям, працівникам інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних та розвідувальних органів, зокрема членів Координаційного центру;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 9-1 згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
10) подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції.
5. Координаційний центр має право:
1) отримувати в установленому порядку необхідну інформацію, документи і матеріали від сил безпеки і оборони, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
( Підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 128 від 16.02.2022; в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також незалежних експертів, зокрема експертів міжнародних організацій (за згодою);
( Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
3) брати участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
4) утворювати в разі потреби для виконання покладених на нього завдань постійні або тимчасові робочі групи;
5) проводити моніторинг стану виконання органами виконавчої влади покладених на них завдань щодо медичного захисту військовослужбовців сил оборони;
6) розробляти рекомендації щодо кадрового, матеріально-технічного забезпечення та медичного захисту військовослужбовців сил оборони.
6. Координаційний центр може залучати до участі у своїх засіданнях представників сил безпеки і оборони, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою).
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
7. Посадовий склад Координаційного центру затверджує Кабінет Міністрів України.
До складу Координаційного центру входять члени Кабінету Міністрів України, представники центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, інших державних органів.
Координаційний центр очолюють співголови, які затверджують персональний склад Координаційного центру та у разі потреби вносять до нього зміни.
( Абзац третій пункту 7 в редакції Постанови КМ № 966 від 15.09.2021 )
8. Формою роботи Координаційного центру є засідання, що проводяться не менш як один раз на місяць за рішенням співголів або позачергово за ініціативою одного із співголів або одного з їх заступників.
( Абзац перший пункту 8 в редакції Постанови КМ № 966 від 15.09.2021; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
Засідання Координаційного центру проводяться головуючим з числа співголів, а в разі їх відсутності - одним із заступників співголів.
( Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 966 від 15.09.2021 )
Засідання Координаційного центру вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина його членів (або уповноважених представників).
Головуючий з числа співголів на засіданні Координаційного центру може прийняти рішення про проведення його засідання в режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Координаційного центру (або уповноважених представників) у такому режимі в його засіданні.
( Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 966 від 15.09.2021; в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
9. Координаційний центр на своїх засіданнях розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Координаційного центру (або їх уповноважених представників).
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
10. Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та відповідальним секретарем і надсилається усім членам Координаційного центру та Кабінету Міністрів України.
11. Член Координаційного центру або його уповноважений представник, який не підтримує схвалені пропозиції (рекомендації), зобов’язаний викласти обґрунтування своєї думки в письмовій формі, що додається до протоколу засідання.
12. Для координації діяльності і виконання покладених завдань у Координаційному центрі утворюється секретаріат Координаційного центру, до повноважень якого належить:
організація і забезпечення діяльності Координаційного центру;
підготовка порядку денного засідання Координаційного центру;
подання матеріалів членам Координаційного центру в електронному вигляді для розгляду і опрацювання;
складення протоколів засідання Координаційного центру протягом однієї доби з дня проведення засідання і подання їх членам Координаційного центру та Кабінету Міністрів України.
Секретаріат Координаційного центру складається з відповідального секретаря (з правом голосу). У разі потреби до роботи залучаються уповноважені представники центральних органів виконавчої влади, органів військового управління.
( Абзац шостий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
Роботу Координаційного центру в період між засіданнями організовує секретаріат Координаційного центру.
Секретаріат має право опрацьовувати інформацію, що надходить від складових сил безпеки і оборони, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
( Абзац восьмий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 128 від 16.02.2022; в редакції Постанови КМ № 808 від 09.07.2024 )
13. Протокол засідання Координаційного центру веде відповідальний секретар, у разі його відсутності - визначений головуючим на засіданні член Координаційного центру.
( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )
14. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного центру покладається на Міноборони.
( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 808 від 09.07.2024 )