• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення Українського фізико-математичного ліцею Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 21.07.1992 № 407
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.07.1992
  • Номер: 407
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.07.1992
  • Номер: 407
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 липня 1992 р. N 407
Київ
Про створення Українського фізико-математичного ліцею Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 641 від 17.07.2019 )
З метою створення сприятливих умов для розвитку здібностей і обдаровань молоді в галузі фізико-математичних наук, підготовки талановитого поповнення наукових кадрів Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Прийняти пропозицію Міністерства, освіти України, Академії наук України про створення Українського фізико-математичного ліцею Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, з трирічним строком навчання на базі Республіканської школи-інтернату фізико-математичного профілю, що ліквідується.
2. Встановити, що Український фізико-математичний ліцей Київського університету фінансується за рахунок державного бюджету.
Науково-методичне керівництво діяльністю ліцею покласти на Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка та Академію наук України.
3. Відбір кандидатів для навчання проводиться на конкурсних засадах за участю Київського університету, Академії наук України та органів освіти з числа учнів, які найбільш успішно закінчили сьомий або восьмий клас закладу загальної середньої освіти і виявили здібності до фізико-математичних наук.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 641 від 17.07.2019 )
4. Визначити такі основні напрями діяльності ліцею:
пошук і цілеспрямований відбір учнів в Україні, які виявили здібності до фізики, математики й інформатики, з використанням для цієї мети олімпіад, заочної школи, літньої школи, конкурсів;
забезпечення реалізації індивідуальних творчих обдаровань дітей;
завершення середньої загальноосвітньої підготовки учнів з поглибленим диференційованим навчанням з дисциплін природничого циклу та залучення їх до активної науково-дослідної діяльності;
розробка та впровадження нових технологій навчально-виховного процесу з обдарованими дітьми.
5. Встановити, що:
чисельність професорсько-викладацького складу ліцею визначається згідно з індивідуальним навчальним планом, погодженим з Київським державним університетом імені Т.Г. Шевченка, і затвердженим директором ліцею, а чисельність вихователів - з розрахунку два чоловіки на один клас;
наповнюваність класів становить 15 - 20 чоловік;
ставки заробітної плати керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов'язана з навчально-виховним процесом, педагогічним, медичним і бібліотечним працівникам ліцею встановлюються на 25 процентів вище за відповідні ставки працівників загальноосвітніх шкіл-інтернатів.
Педагогічний колектив ліцею формується на конкурсній основі.
Ліцей має повну фінансову самостійність, йому надано право самому визначати форму і систему оплати праці.
6. Дозволити Київському державному університету імені Т.Г. Шевченка при залученні до викладання в ліцеї професорів і викладачів зараховувати цю роботу в навантаження за основним місцем роботи.
7. Установити, що ліцеїсти утримуються за рахунок державного бюджету, забезпечуються харчуванням за нормами, передбаченими для шкіл-інтернатів спортивного типу, гуртожитком та одягом за нормами, передбаченими для учнів спеціалізованих шкіл-інтернатів.
8. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів Української РСР від 28 вересня 1963 р. N 1113.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
В.ФОКІН

В.ПЄХОТА
Інд. 28