• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про дальший розвиток і розширення економічного співробітництва між Україною та Республікою Казахстан

Казахстан, Україна | Угода, Міжнародний документ від 21.09.1995
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.09.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.09.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про дальший розвиток і розширення економічного співробітництва між Україною та Республікою Казахстан
Дата підписання:
Дата набрання чинності:
21.09.1995
21.07.1997
Україна та Республіка Казахстан (далі - Сторони),
уважаючи важливим проведення економічних реформ, структурну перебудову господарства, створення сприятливих умов для розвитку ринкових відносин між суб'єктами господарювання обох країн;
прагнучи розвивати на якісно нових засадах традиційні господарські, науково-технічні та виробничо-технічні зв'язки між суб'єктами господарювання в інтересах обох держав і підвищення добробуту їхніх народів;
усвідомлюючи необхідність об'єднання зусиль для дальшого розвитку рівноправного та взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва,
домовилися про таке:
Економічне співробітництво Сторін ґрунтується на відносинах стратегічного партнерства, рівноправ'я, взаємної вигоди та здійснюється шляхом прямої взаємодії між суб'єктами господарювання незалежно від їхніх форм власності з урахуванням загальновизнаних міжнародних норм і правил.
Кожна зі Сторін утримується від дій, які можуть завдати шкоди інтересам іншої Сторони, створює сприятливі умови для розвитку співробітництва на довгостроковій основі суб'єктам господарювання.
У галузі торговельно-економічного співробітництва Сторони вживуть практичних заходів зі стимулювання збільшення взаємного товарообігу, дальшої лібералізації торговельних відносин, створення рівних правових й економічних умов для суб'єктів господарювання.
Сторони доручають урядам обох держав здійснювати заходи з поступового зменшення та зняття тарифних і нетарифних обмежень у взаємній торгівлі.
Сторони вважають пріоритетними здійснення економічної інтеграції в таких галузях:
паливно-енергетичного комплексу;
гірничо-металургійного комплексу;
хімічного комплексу;
машинобудівельного комплексу;
агропромислового комплексу;
транспорту й комунікації.
Сторони доручають урядам обох держав створити постійно діючу міжурядову комісію з економічного співробітництва між Україною та Республікою Казахстан для розроблення основних принципів і напрямів економічної інтеграції та здійснення контролю за реалізацією Програми економічної інтеграції України й Республіки Казахстан у важких галузях промисловості в 1994-2000 рр.
У галузі виробничої кооперації Сторони посприяють розвиткові оптимальних виробничо-технологічних зв'язків між підприємствами обох держав, їхній раціональної спеціалізації та кооперації, спільним виробничо-господарським об'єднанням, підвищенню конкурентної спроможності їхньої продукції на внутрішніх і світових ринках.
У галузі кредитно-фінансового співробітництва Сторони вживуть заходів з розроблення міжурядових кредитних ліній, а також із залучення комерційних, національних та міжнародних банків, інвестиційних, фінансових і страхових компаній для пов'язаного фінансування взаємовигідних проектів, ефективного використання виробничих потужностей і трудових ресурсів, підвищення експортних потенціалів обох держав.
Сторони доручають урядам і Національним банкам обох держав сприяти у створенні спільних підприємств, комерційних банків і розвиткові інших прогресивних форм використання національних капіталів у виробничій, інвестиційній та комерційній сферах.
Сторони розширюватимуть співробітництво в галузі транспорту й зв'язку, забезпечуватимуть на основі взаємності недискримінаційні умови для перевезення пасажирів і вантажів.
Сторони доручають урядам обох держав підготувати й підписати угоду про основні принципи та напрями співробітництва в галузі транспорту й зв'язку.
У галузі науково-технічного співробітництва Сторони сприятимуть створенню спільних науково-дослідних організацій в інтересах розроблення й реалізації погоджених фундаментальних і прикладних науково-дослідних проектів і програм.
Сторони вживуть спільних заходів з економічного забезпечення гуманітарного співробітництва та доручать урядам укласти міжурядові угоди про порядок фінансової підтримки культурних центрів, взаємодії в галузі охорони здоров'я, народної освіти й підготовки кадрів.
У галузі військово-технічного співробітництва Сторони вживатимуть додаткових заходів з розвитку інтеграційних зв'язків оборонних підприємств.
Сторони виражають твердий намір вирішувати питання військово-технічного співробітництва на взаємовигідній основі.
Сторони зобов'язуються не допускати дискримінації громадян обох держав за національною чи будь-якою іншою ознакою в питаннях надання робочих місць, оплати праці та соціальних гарантій.
Сторони забезпечать здійснення погоджених дій у вирішенні загальних екологічних проблем, надаватимуть взаємну допомогу у випадку виникнення надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру, зобов'язуються вирішувати спільними зусиллями комплекс проблем, пов'язаних з ліквідацією наслідків екологічних катастроф.
У випадку виникнення спорів стосовно тлумачення або застосування положень цієї Угоди Сторони вирішуватимуть їх шляхом переговорів і консультацій.
Ця Угода набирає чинності з моменту отримання останнього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності буде чинною доти, доки одна зі Сторін письмово за 6 місяців не повідомить іншій Стороні про свій намір припинити її дію.
Учинено в м. Алмати 21 вересня 1995 року у двох примірниках, кожний українською, казахською та російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
Для цілей тлумачення положень цієї Угоди текст російською мовою має переважну силу.
За Україну За Республіку Казахстан
(Підпис) (Підпис)