КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 квітня 2023 р. № 374
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677 "Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 54, ст. 3342, № 76, ст. 4771; 2022 р., № 14, ст. 776, № 65, ст. 3917, № 98, ст. 6118) зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬІнд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2023 р. № 374
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677
1. Підпункт 3 пункту 4 постанови виключити.
2. У Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затвердженому зазначеною постановою:
1) пункт 5 доповнити абзацом такого змісту:
"COVID-сертифікат може бути сформований після внесення до центральної бази даних відомостей щодо вакцинації.";
2) у додатку до Порядку:
у пункті 1 таблиці 1 графу "Клінічні критерії формування COVID-сертифіката" викласти в такій редакції:
"у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (далі — центральна база даних) у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів наявні відомості про вакцинацію від COVID-19 (наявні медичні записи про вакцинацію (щеплення, імунізацію)* із зазначенням відомостей про серію вакцини, які відповідають відомостям, що надані МОЗ (зокрема шляхом інформаційної взаємодії інформаційно-аналітичної системи "MedData" і центральної бази даних), про серії вакцин, які застосовуються (під час перевірки відомостей про серію вакцини не враховуються наявність незаповнених місць та спеціальних символів, а також відмінності, пов’язані з регістром літер, та застосовується співставлення літер українського алфавіту латиницею згідно з таблицею 2 "Співставлення кириличних та латинських літер, що використовуються під час формування COVID-сертифікатів" цього додатка).
У разі коли зазначені алгоритми не сприяли передачі даних, необхідних для формування COVID-сертифіката, застосовується пошук серії в таблиці співставлення серій вакцин від COVID-19, яка оновлюється адміністратором центральної бази даних.
Якщо в центральній базі даних стосовно однієї особи наявні кілька записів про вакцинацію від COVID-19, використовується таблиця 3 "Мінімальні та максимальні строки між етапами вакцинації в разі поєднання платформ вакцин для застосування в алгоритмі перевірки відповідності наявних у центральній базі даних записів про вакцинацію (щеплення, імунізацію)* від COVID-19, що підтверджують факт вакцинації (базового курсу або ревакцинації) від COVID-19" цього додатка.
Враховуються та можуть бути підставою для формування COVID-сертифікатів наявні в центральній базі даних відомості про вакцинацію від COVID-19, проведену за кордоном, що були внесені на підставі цифрових документів про вакцинацію.";
таблицю 3 викласти в такій редакції:
"Таблиця 3
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2023 р. № 374)
Мінімальні та максимальні строки між етапами вакцинації в разі поєднання платформ вакцин-1 для застосування в алгоритмі перевірки відповідності наявних у центральній базі даних записів про вакцинацію (щеплення, імунізацію) від COVID-19, що підтверджують факт вакцинації (базового курсу або ревакцинації) від COVID-19
__________
1. Платформа вакцин — визначення технології, яка лежить в основі отримання імунізуючого агента чи компонента вакцини для отримання імунізуючого агента.
2. Виняток — вакцинація вакциною від коронавірусної хвороби на платформі мРНК Comirnaty (раніше Pfizer, або Comirnaty Tris/Sucrose, або Comirnaty Original/Omicron), для якої значення мінімального строку між етапами вакцинації, що становить базовий курс, 21 день.
3. Мінімальний/максимальний строк між етапами вакцинації, що становить базовий курс.
4. Мінімальний/максимальний строк між вакцинаціями в разі отримання бустерної дози.
5. Мінімальний/максимальний строк між вакцинаціями в разі отримання другої бустерної дози.
6. Виняток — вакцинація вакциною від коронавірусної хвороби на платформі інактивованого вірусу CoronaVac (раніше SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated), для якої значення мінімального строку між етапами вакцинації, що становить базовий курс, 14 днів.
7. Виняток — вакцинація вакцинами від коронавірусної хвороби на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації Jcovden (раніше Janssen або Ad26.COV2.S) або Convidecia, базовий курс яких становить одну дозу.
8. Виняток — вакцинація вакциною від коронавірусної хвороби на платформі білкової субодиниці Soberana Plus (раніше FINLAY-FR-1A), базовий курс якої становить одну дозу.".
3. У Правилах підтвердження чинності COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затверджених зазначеною постановою:
1) пункт 11 доповнити підпунктами 3 і 4 такого змісту:
"3) на наявність у міжнародному переліку відкликаних COVID-сертифікатів уповноваженими установами;
4) на наявність у міжнародному переліку відкликаних COVID-сертифікатів ключа, яким підписано COVID-сертифікат.";
2) у пункті 14:
у підпункті 3 слово "та" замінити словом "або";
доповнити пункт підпунктами 5 і 6 такого змісту:
"5) наявність у міжнародному переліку відкликаних COVID-сертифікатів уповноваженими установами;
6) наявність у міжнародному переліку відкликаних COVID-сертифікатів ключа, яким підписано COVID-сертифікат.".
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua