КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 квітня 2008 р. № 366
Київ
Про затвердження Порядку перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України та оформлення необхідних документів
( назва у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1005 )
( Із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 150, від 26 лютого 2020 року № 171, від 3 вересня 2024 року № 1005, від 15 листопада 2024 року № 1316 )
Відповідно до частини третьої статті 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України та оформлення необхідних документів, що додається.
( постановляюча частина у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1005 )
Прем'єр-міністр України | Ю. ТИМОШЕНКО |
Інд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2008 р. № 366
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 3 вересня 2024 р. № 1005)
ПОРЯДОК
перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України та оформлення необхідних документів
1. Цей Порядок визначає умови перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до таблиць II, III і IV переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789; 2024 р., № 57, ст. 3354) (далі - перелік), у тому числі конопель для медичних цілей, включених до таблиці I переліку, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів.
2. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності у них ліцензії на перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
3. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, вилучених з незаконного обігу органами Національної поліції, СБУ, Держприкордонслужби та іншими органами, які провадять діяльність відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", а також Держмитслужбою і Офісом Генерального прокурора, здійснюється у межах їх повноважень.
4. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, здійснюється суб'єктами господарювання за умови забезпечення схоронності вантажу. Перевезення зазначених засобів, речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України здійснюється автомобільним або повітряним транспортом.
Перевозити наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори (за винятком прекурсорів, включених до списку № 2 таблиці IV переліку), у тому числі коноплі для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблені (виготовлені) з них лікарські засоби, залізничним транспортом та пересилати їх у поштових відправленнях забороняється.
5. Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, у тому числі коноплі для медичних цілей, рослинна субстанція канабісу та вироблені (виготовлені) з них лікарські засоби, перевозяться автомобільним транспортним засобом, технічний стан якого відповідає вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852), та умовам їх безпечного перевезення.
Автомобільний транспортний засіб комплектується, крім зазначеного в Правилах дорожнього руху обладнання, набором інструментів для дрібного ремонту, порошковим або вуглекислотним вогнегасником ємністю не менш як 5 літрів і противідкотними упорами.
6. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, здійснюється у супроводженні уповноваженої особи, призначеної керівником суб'єкта господарювання (далі - уповноважена особа). Факт отримання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, підтверджується підписаною уповноваженою особою товарно-транспортною накладною, в якій зазначається реєстраційний номер відповідного автомобільного транспортного засобу.
7. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України здійснюється з обов'язковим залученням суб'єкта провадження охоронної діяльності державної форми власності з дотриманням умов охорони цінних вантажів.
8. Транспортні засоби, що перевозять рослинну субстанцію канабісу, вироблених (виготовлених) з неї лікарських засобів, якщо кількість діючої речовини перевищує 10 кілограмів (літрів), коноплі для медичних цілей, повинні бути обладнані супутниковими системами контролю з реєстрацією та моніторингом маршруту, що дає змогу ідентифікувати та встановлювати безпосереднє місцезнаходження таких транспортних засобів.
9. Перевезення у формі лікарських засобів наркотичних засобів та/або психотропних речовин у кількості, що не перевищує 200 кілограмів, може здійснюватися без залучення суб'єкта охорони державної форми власності.
Питання охорони вантажу в дорозі вирішується керівником суб'єкта господарювання з урахуванням конкретних обставин.
( пункт 9 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 р. № 1316 )
10. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, повітряним транспортом здійснюється відповідно до положень Авіаційних правил України "Правила повітряних перевезень вантажів", затверджених наказом Державіаслужби.
11. Перевезення наркотичних засобів та/або психотропних речовин, виготовлених (вироблених) із рослин, включених до списку № 4 таблиці I переліку, дозволяється здійснювати лише на замовлення або безпосередньо суб'єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво, виготовлення та (або) використання таких наркотичних засобів та (або) психотропних речовин.
12. Керівник суб'єкта господарювання несе персональну відповідальність за забезпечення схоронності вантажу та конфіденційності інформації про перевезення.
13. Уповноважена особа веде облік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, із зазначенням у журналі за формою, встановленою суб'єктом господарювання (у паперовій та/або електронній формі (за технічної можливості), загальної маси, кількості місць, кінцевого пункту призначення, номера і дати підписання товарно-транспортної накладної, коду згідно з ЄДРПОУ та найменування вантажоодержувача.
14. Під час відпуску для перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, уповноважена особа зобов'язана перевірити обґрунтованість та відповідність кількості зазначених засобів, речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, відомостям, наведеним у документах, правильність маркування і пакування.
15. Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, суб'єктами господарювання здійснюється на підставі товарно-транспортної накладної у супроводженні уповноваженої особи.
16. До обов'язків уповноваженої особи належать:
супроводження наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, під час їх перевезення до пункту призначення;
проведення інструктажу водія, що здійснює перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів;
проведення перевірки цілісності упаковки, відповідності кількості місць наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, та їх приймання;
передача наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, вантажоодержувачу.
17. Перевезення прекурсорів, включених до списку № 2 таблиці IV переліку, здійснюється відповідно до встановлених МВС вимог.
( Порядок із змінами, внесеними згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 150, від 26.02.2020 р. № 171, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1005 )
____________