• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про принципи дружнього співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран

Іран, Україна | Декларація, Міжнародний документ від 26.04.1992
Реквізити
  • Видавник: Іран, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 26.04.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Іран, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 26.04.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація про принципи дружнього співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран
На запрошення Його Превосходительства Президента Ісламської Республіки Іран Акбар Хашемі-Рафсанджані Його Превосходительство Президент України Леонід М. Кравчук здійснив 25 - 26 квітня 1992 року, що відповідає 5 - 6 дням місяця ордібехешта 1371 року, офіційний візит в Ісламську Республіку Іран.
Під час візиту високопоставленої української делегації відбулися переговори з Його Превосходительством Президентом Ісламської Республіки Іран Акбар Хашемі-Рафсанджані. Переговори пройшли в атмосфері взаєморозуміння і доброї волі.
Україна та Ісламська Республіка Іран, які надалі іменуються Сторонами, на основі принципів дружби, довгострокового співробітництва в галузях політики, економіки, торгівлі, науки, техніки і культури, на найвищому рівні домовилися:
Україна і Ісламська Республіка Іран розвиватимуть свої відносини як дружні держави і рівні партнери. Вони послідовно керуватимуться принципами поваги до суверенітету обох країн, незастосування сили або загрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, невтручання у внутрішні справи одна одної, поваги прав людини та основних свобод і виконання міжнародних зобов'язань.
Сторони надають великого значення відносинам і переговорам між ними на найвищому рівні і виступають за продовження таких відносин і переговорів в майбутньому.
Враховуючи нові умови - створення суверенних держав, які раніше входили до складу Радянського Союзу, Сторони погодилися укладати між собою двосторонні угоди про співробітництво на дружній, довгостроковій та рівноправній основі.
Сторони домовилися, що міністри закордонних справ двох країн будуть проводити зустрічі не менше як один раз на рік почергово у Києві і Тегерані.
З метою розвитку економічних і торговельних зв'язків між Україною та Ісламською Республікою Іран Сторони вважають необхідним створити Міжурядову україно-іранську комісію з економічного і торгового співробітництва.
Міністри, які очолять вказану комісію, проводитимуть не менше як один раз на рік почергово в Києві і Тегерані зустрічі для розгляду відповідних питань.
Сторони, керуючись національними законами та правилами і міжнародними зобов'язаннями, сприятимуть розвиткові торгово-економічного співробітництва між ними і укладатимуть відповідні угоди з питань такого співробітництва.
Сторони підтверджують важливість і необхідність виконання і розширення раніше досягнутих домовленостей між Урядами України та Ісламської Республіки Іран з питань співробітництва в таких галузях, як нафтова і газова промисловість, економіка і торгівля, банківська справа, а також в інших сферах, що становлять взаємний інтерес.
З цією метою Сторони домовилися про продовження роботи по укладанню відповідних угод.
Сторони докладатимуть зусиль для збереження і зміцнення миру в усьому світі, виступатимуть проти накопичення і застосування ядерної, хімічної, біологічної та інших видів зброї масового знищення.
Сторони зацікавлені в тому, щоб Чорне море і Перська затока були проголошені районами, вільними від ядерної та хімічної зброї, і закликають всі прибережні країни сприяти збереженню миру і спокою в зазначених районах.
Сторони будуть регулярно проводити в дусі конструктивного співробітництва переговори і консультації з міжнародних і двосторонніх питань, що становлять обопільний інтерес, в рамках Організації Об'єднаних Націй, інших міжнародних і регіональних організацій та форумів на всіх рівнях.
Сторони розвиватимуть взаємовигідне і всебічне співробітництво в сфері політики, торгівлі, економіки, науки і техніки, охорони навколишнього середовища на основі принципів рівності та взаємної вигоди.
Сторони закликають суверенні держави - колишні республіки Радянського Союзу вирішувати всі спірні питання, що виникають між ними, виключно шляхом політичних переговорів та іншими мирними засобами.
При цьому Сторони підтримують мирне вирішення кризи в Нагорному Карабасі.
Українська Сторона підтримує посередницькі зусилля Ісламської Республіки Іран для досягнення миру і спокою в цьому регіоні.
Сторони сприятимуть розвитку зв'язків і контактів між ними в галузі науки, релігії, мистецтва, літератури, освіти, охорони здоров'я, преси, радіо, телебачення, кіно, туризму, спорту і будуть обмінюватися відповідними делегаціями.
Сторони здійснюватимуть обмін досвідом і співробітничатимуть у справі боротьби з кримінальними правопорушеннями, в тому числі з тероризмом і контрабандою, включаючи незаконне вивезення культурних цінностей.
Сторони співробітничатимуть з питань взаємної правової допомоги в цивільних і кримінальних справах.
ВЧИНЕНО у м. Тегерані 26 квітня 1992 року, що відповідає 6 дню місяця ордібехешта 1371 року, у двох примірниках, кожний з яких українською мовою і мовою фарсі, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Україну
(підпис)
Леонід М. Кравчук
Президент України
За Ісламську Республіку Іран
(підпис)
Акбар Хашемі-Рафсанджані
Президент Ісламської
Республіки Іран