• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про умови поїздок громадян

Угорщина, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 09.10.2003 № 039
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.2003
  • Номер: 039
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.2003
  • Номер: 039
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про умови поїздок громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ N 1837 від 26.11.2003 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Угорської Республіки, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
керуючись прагненням підтримки розвитку дружніх відносин, посилення економічного, торговельного, науково-технічного, культурного співробітництва та співробітництва в інших сферах,
прагнучи до спрощення у можливо найповнішій мірі порядку взаємних поїздок громадян, в рамках внутрішнього законодавства та у відповідності до міжнародних зобов'язань,
домовились про наступне:
Громадяни держави однієї Договірної Сторони можуть в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, а також перебувати на території держави іншої Договірної Сторони виключно за наявності дійсних проїзних документів, зазначених у Додатку 1 до цієї Угоди.
Громадяни держав Договірних Сторін перетинають державний кордон тільки у пунктах пропуску, відкритих для міжнародного пасажирського та вантажного сполучення.
Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які в'їхали на територію держави іншої Договірної Сторони на підставі цієї Угоди, під час перебування на її території повинні дотримуватись законодавства держави перебування.
1. Громадяни Угорської Республіки, які користуються дійсними проїзними документами, зазначеними у Додатку 1 до цієї Угоди, можуть без віз в'їжджати на територію України, перебувати на території України за умови, що загальна тривалість перебування не перевищує 90 (дев'яносто) днів протягом 6 (шести) місяців з дати першого в'їзду, прямувати транзитом і виїжджати з неї.
Громадяни Угорської Республіки мають підтвердити наявність матеріального забезпечення, необхідного для перебування в Україні.
2. Громадяни України, які володіють дійсними проїзними документами, зазначеними у Додатку 1 до цієї Угоди, та візою, виданою дипломатичним представництвом чи консульською установою Угорської Республіки, якщо ця Угода не передбачає іншого, можуть в'їжджати на територію Угорської Республіки, перебувати на її території до встановленого у візі часу, прямувати транзитом і виїжджати з неї.
1. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними чи службовими паспортами, можуть без віз в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом через територію держави іншої Договірної Сторони, а також перебувати на її території щонайбільше до 90 (дев'яносто) днів з дня в'їзду.
2. У випадку, якщо громадяни однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними чи службовими паспортами, бажають перебувати на території держави іншої Договірної Сторони більше ніж 90 (дев'яносто) днів, Міністерство закордонних справ цієї Договірної Сторони може продовжити їх безвізове перебування на території своєї держави у відповідь на письмове звернення дипломатичного представництва чи консульської установи держави їх громадянства.
3. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними чи службовими паспортами, і які є працівниками дипломатичного, консульського чи торговельного представництва, що діє на території держави іншої Договірної Сторони, або якщо вони працюють в міжнародних організаціях, штаб-квартира або відділення яких знаходиться на території держави іншої Договірної Сторони, протягом терміну їх акредитації можуть без віз в'їжджати на територію держави приймаючої Договірної Сторони, там перебувати та виїжджати.
4. Положення пункту 3 цієї статті поширюється також на осіб, які проживають спільно з громадянами, згаданими в пункті 3 цієї статті, протягом терміну їх акредитації, та на підставі Конвенції про дипломатичні зносини, підписаної в м. Відень 18 квітня 1961 року, Конвенції про консульські зносини, підписаної в м. Відень 24 квітня 1963 року, а також діючої між Україною та Угорською Республікою Консульської конвенції, визнаються членами родин і користуються дипломатичними чи службовими паспортами держав Договірних Сторін.
Від зобов'язання отримання віз також звільняються ті громадяни України, які:
a) на підставі міжнародного договору, чинного між державами Договірних Сторін, перетинають українсько-угорський державний кордон у встановлених міжнародним договором службових цілях, за наявності дійсного посвідчення для перетину кордону у службових цілях;
b) у відповідності до положень чинної Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про повітряне сполучення здійснюють повітряне сполучення на період їх служби, за наявності дійсного проїзного документа, вказаного в підпункті f) пункту 1 Додатка 1 до цієї Угоди, а також спеціального службового дозволу;
c) є членами цивільних екіпажів морських чи річкових суден, що беруть участь у міжнародних пасажирських чи вантажних перевезеннях на період їх служби за наявності дійсного проїзного документа, вказаного в підпункті e) пункту 1 Додатка 1 до цієї Угоди;
d) є членами рятувальних груп або груп допомоги під час катастроф та надзвичайних ситуацій, включаючи екіпаж та обслугу літаків, що перевозять, групи допомоги, а також інших осіб, які забезпечують їх діяльність.
Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які мають дійсний дозвіл на перебування або постійне проживання на території держави іншої Договірної Сторони, виїжджають та в'їжджають на територію держави, що видала дозвіл на перебування або постійне проживання, без віз за наявності дійсного проїзного документа.
1. Громадяни України, які володіють дійсною візою, термін дії якої перевищує три місяці, або дійсним дозволом на перебування чи постійне проживання, виданим в одну з держав - учасниць Договору про поступове усунення контролю на спільних кордонах від 14 червня 1985 року (в подальшому Шенгенська Угода), і володіють дійсним проїзним документом, зазначеним у Додатку 1 до цієї Угоди, можуть без віз прямувати транзитом територією Угорської Республіки. В цьому випадку термін транзиту не може перевищувати п'яти діб.
2. Громадяни України, які користуються дійсними паспортами громадянина України для виїзду за кордон або проїзними документами дитини і володіють візою, виданою для в'їзду на територію держав - учасниць Шенгенської Угоди, котра є дійсною більше, ніж 5 (п'ять) діб з часу перетину кордону, можуть без віз прямувати транзитом територією Угорської Республіки в державу прямування. В цьому випадку термін транзиту не може перевищувати п'яти діб.
3. Громадяни держав Договірних Сторін, які користуються дійсними документами на повернення до держави свого громадянства, вказаними в підпункті h) пункту 1 і підпункті g) пункту 2 Додатка 1 до цієї Угоди, можуть без віз прямувати транзитом територією держави іншої Договірної Сторони. Термін транзиту не може перевищувати 3 (трьох) днів з дня в'їзду.
4. Пункт 1 цієї статті з дня приєднання Угорської Республіки до Шенгенської Угоди змінюється таким чином, що встановлені у пункті 1 дійсна віза, термін дії якої перевищує три місяці, або дійсний дозвіл на перебування чи на постійне проживання дає право на в'їзд на територію Угорської Республіки та на перебування за умови, що загальна тривалість перебування не перевищує 90 (дев'яносто) днів протягом 6 (шести) місяців з дати першого в'їзду, або на прямування транзитом, якщо його видали на підставі положень Шенгенської Угоди.
1. Громадяни України з метою в'їзду на територію Угорської Республіки на період, що не перевищує 90 (дев'яносто) днів, подають до уповноважених на видачу віз дипломатичних представництв або консульських установ Угорської Республіки візову анкету, яка містить визначені дані, за формою наведеною у Додатку 2 до цієї Угоди.
2. Візи для громадян України незалежно від мети поїздки видаються уповноваженими на видачу віз дипломатичними представництвами і консульськими установами Угорської Республіки безоплатно, включаючи безоплатність фактичних витрат, і без необхідності пред'явлення запрошення.
Громадяни України мають підтвердити наявність матеріального забезпечення, необхідного для перебування в Угорській Республіці.
3. Візова анкета буде розглядатися, по можливості, у строк до 5 робочих днів від дня надання усіх необхідних документів.
4. Дипломатичне представництво чи консульська установа, зазначені у пункті 1 цієї статті, видає візу невідкладно у таких випадках:
a) з метою відвідання та догляду за членом родини, хворим на тяжке або невиліковне захворювання, що підтверджується відповідним документом;
b) на прохання осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, якщо угорський заклад охорони здоров'я підтверджує готовність прийняти особу, про яку йдеться;
c) для участі в похоронах померлого члена родини;
d) в інших особливих випадках.
Членами родини у розумінні цієї статті та пункту 3 статті 10 є: один з подружжя, родичі вказаної особи по низхідній лінії, усиновлена дитина, дитина, яка перебуває на вихованні, дитина члена подружжя, у випадку малолітнього - батьки, а також родичі вказаної особи та члена подружжя по висхідній лінії, брат, сестра.
5. Дипломатичне представництво чи консульська установа, зазначені у пункті 1, видає візу протягом можливо найкоротшого терміну наступним громадянам:
a) членам офіційних делегацій, які в'їжджають на територію Угорської Республіки з метою участі у міжурядових переговорах та консультаціях, у переговорах між міністерствами та відомствами Договірних Сторін, а також у заходах міжнародних організацій;
b) членам двосторонніх міжурядових комісій та робочих груп, які в'їжджають на територію Угорської Республіки для участі у засіданнях цих комісій та робочих груп;
c) учасникам гуманітарних акцій, програм обміну дітей та молоді, які підтверджують це відповідними документами.
1. Термін дії короткотермінової візи, виданої уповноваженим на видачу віз дипломатичним представництвом чи консульською установою Угорської Республіки, беручи до уваги положення внутрішнього законодавства, і яка дає право на одноразовий чи багаторазовий в'їзд - може бути щонайбільше 1 (один) рік, за винятком, встановленим в пункті 3 цієї статті.
2. Транзитна віза дає право її власнику, який прямує на територію третьої держави, один, два, а у виключних випадках багато разів, проїжджати через територію Угорської Республіки так, щоб період транзиту не перевищував 5 (п'ять) днів.
3. Відповідно до вимог внутрішнього законодавства Угорської Республіки багаторазові в'їзні візи дійсні щонайбільше до 5 (п'яти) років можуть видаватися громадянам України, які:
a) є членами персоналу транспортних засобів, які є учасниками міжнародних автодорожніх та залізничних пасажирських і вантажних перевезень;
b) відіграють важливу роль у розвитку двосторонніх зв'язків у галузі економіки, культури, науки, освіти, спорту, самоврядування, релігії або в інших важливих напрямках співробітництва, що слугують національним інтересам Договірних Сторін;
c) звертаються по таку візу для підтримання родинних стосунків;
d) бажають відвідувати могили членів родини, захоронених на території Угорської Республіки, якщо про існування могили свідчить документ, виданий компетентними органами.
4. Візи, які вказані в пункті 3 цієї статті, можуть також видаватись особам пенсійного віку за умови пред'явлення відповідних документів.
5. Візи на багаторазовий в'їзд на територію Угорської Республіки, видані на підставі пункту 3 цієї статті, після приєднання Угорської Республіки до Шенгенської Угоди, в рамках терміну їх дії, використовуватимуться як національні візи, які дають право в'їзду, виключно на територію Угорської Республіки, там перебувати та виїжджати.
6. Віза, видана на підставі пунктів 1 і 3 цієї статті, дає право на перебування на території Угорської Республіки за умови, що загальна тривалість перебування не перевищує 90 (дев'яносто) днів протягом 6 (шести) місяців з дати першого в'їзду.
В'їзд на умовах, передбачених в цій Угоді, не дає право на трудову чи іншу діяльність, пов'язану з отриманням прибутку на території держави іншої Договірної Сторони.
1. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які під час перебування на території держави іншої Договірної Сторони втратили проїзні документи, якщо це обумовлено внутрішнім законодавством даної Договірної Сторони, зобов'язані повідомити про втрату документів компетентний орган держави перебування, яких видає підтвердження про втрату документу.
2. Дипломатичне чи консульське представництво держави однієї Договірної Сторони, громадянин якої втратив проїзні документи, видає йому новий проїзний документ, з яким ця особа без необхідності отримання візи або іншого дозволу компетентних органів держави перебування може залишити її територію.
1. Будь-яка з Договірних Сторін може частково або повністю призупинити дію цієї Угоди з міркувань забезпечення громадського порядку, безпеки або охорони здоров'я населення.
2. Про запровадження заходів, зазначених у пункті 1 цієї статті, а також їх скасування, Договірні Сторони невідкладно, дипломатичними каналами, інформують одна одну.
3. Договірні Сторони з метою запобігання можливим зловживанням, регулярно в рамках експертних консультацій оцінюють досвід застосування та виконання цієї Угоди та узгоджують необхідні заходи.
Жодне положення цієї Угоди не може обмежувати права Договірних Сторін відмовити у в'їзді та перебуванні громадян держави іншої Договірної Сторони на територію власної держави, якщо це передбачає внутрішнє законодавство стосовно в'їзду та перебування іноземних громадян.
1. Компетентні органи держав Договірних Сторін з метою застосування цієї Угоди, до набрання нею чинності дипломатичними каналами надішлють одна одній зразки дійсних проїзних документів, а також інформацію стосовно їх використання.
2. Компетентні органи держав Договірних Сторін повідомляють одна одну про зміни проїзних документів або зміни, що стосуються порядку їх використання принаймні за 30 (тридцять) днів до їх введення, одночасно надсилаючи зразки нових проїзних документів.
1. У разі необхідності Договірні Сторони дипломатичними каналами обмінюються інформацією та консультуються з питань, які стосуються застосування і виконання цієї Угоди, та узгоджують необхідні заходи.
2. За взаємною згодою Договірних Сторін в цю Угоду можуть вноситись зміни та доповнення, які набувають чинності на 30 (тридцятий) день з дня отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності згаданими змінами та доповненнями.
Положення цієї Угоди не зачіпають тих зобов'язань Договірних Сторін, що містяться в укладених чинних міжнародних договорах.
1. Ця Угода набуває чинності 1 листопада 2003 року після завершення необхідних процедур для набуття нею чинності згідно з внутрішнім законодавством держав Договірних Сторін. Про завершення внутрішньодержавних процедур Договірні Сторони повідомляють одна одну дипломатичними каналами.
2. Якщо внутрішньодержавні процедури не завершаться до 1 листопада 2003 року, то, починаючи з цієї дати Угода буде застосовуватись тимчасово.
3. З дня набуття чинності цією Угодою у відносинах України та Угорської Республіки втрачає чинність Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік та Урядом Угорської Народної Республіки про умови взаємних безвізових поїздок громадян, підписана у м. Будапешт 24 листопада 1978 року, та Додатковий Протокол до неї, підписаний у м. Будапешт 20 квітня 1988 року.
4. На час тимчасового застосування цієї Угоди зупиняється застосування Угоди, зазначеної в пункті 3 цієї статті.
5. Додаток 2 до цієї Угоди втрачає чинність в день приєднання Угорської Республіки до Європейського Союзу.
6. Договірні Сторони напередодні вступу Угорської Республіки до Шенгенської Угоди спільно розглянуть питання про внесення змін до цієї Угоди та домовляться щодо їх необхідності.
7. Ця Угода укладається на необмежений термін. Будь-яка із Договірних Сторін у письмовій формі, дипломатичними каналами може денонсувати Угоду. Угода втрачає чинність на 60 (шістдесятий) день з дня отримання повідомлення про її денонсацію.
Вчинено у м. Києві 9 жовтня 2003 року у двох оригінальних примірниках українською та угорською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Кабінет Міністрів
України
За Уряд Угорської
Республіки
Додаток 1
до Угоди між Кабінетом Міністрів України та
Урядом Угорської Республіки про умови поїздок
громадян
Проїзними документами відповідно до цієї Угоди є:
1) Для громадян України:
a) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
b) дипломатичний паспорт України;
c) службовий паспорт України;
d) проїзний документ дитини;
e) посвідчення особи моряка (за наявності запису у судновій ролі або виписки з неї);
f) посвідчення члена екіпажу (за наявності запису у польотному завданні);
g) посвідчення для перетину кордону в службових цілях;
h) свідоцтво на повернення в Україну (виключно для повернення в Україну).
2) Для громадян Угорської Республіки:
a) дипломатичний паспорт;
b) службовий паспорт Міністерства закордонних справ;
c) службовий паспорт;
d) службовий паспорт моряка;
e) посвідчення для перетину кордону в службових цілях;
f) загальногромадянський паспорт;
g) посвідчення на повернення в Угорську Республіку (виключно для повернення в Угорську Республіку).
Додаток 2
до Угоди між Кабінетом Міністрів України та
Урядом Угорської Республіки про умови поїздок
громадян