• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Угорської Республіки

Угорщина, Міністерство оборони України  | Угода, Міжнародний документ від 03.03.1992
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство оборони України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 03.03.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство оборони України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 03.03.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Угорської Республіки
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Угорської Республіки (далі - Сторони),
враховуючи зміни, які мали місце в обох країнах;
підтримуючи зусилля європейських країн, спрямовані на зміцнення довіри, стабілізацію ситуації і безпеки на континенті, а також виходячи з потреб сусідніх країн у створенні коректних і добрих відносин між собою;
маючи на увазі той факт, що все більше країн проголошують демократичний, вільний і незалежний розвиток народів та націй, який приводить до утворення загальноєвропейської системи безпеки, котра може забезпечити міцні гарантії для кожного народу Європи, гідного мирного співіснування;
підкреслюючи, що таке співробітництво може сприяти підтриманню добрих відносин між країнами;
міністерства оборони обох країн висловлюють готовність підтримувати ідею утворення та перспективного цілеспрямованого коордування зв'язків між двома арміями домовляються про наступне:
Розділ I
Основні принципи співробітництва
1. Обидві Сторони являються рівноправними і взаємно поважають цей факт у підтриманні зв'язків.
2. Співробітництво здійснюється на взаємній основі з урахуванням спільних інтересів і потреб Сторін у відповідності до існуючих можливостей.
3. Можливі непорозуміння, що виникають у ході співробітництва, у кожному випадку негайно повинні з'ясовуватися Сторонами.
4. Співробітництво між Сторонами не повинно торкатися інтересів армій третіх країн.
Розділ II
Сторони, у дусі цієї Угоди, можуть уточнювати і докладніше викладати основні галузі співробітництва у протоколах, укладаємих додатково.
Додаткові протоколи являють собою невід'ємну частину цієї Угоди і підписуються уповноваженими Міністрами оборони Сторін.
Розділ III
1. Основні форми та галузі співробітництва:
офіційні візити і робочі зустрічі вищих керівників міністерств оборони обох країн;
зустрічі експертів у прикордонних зонах;
інформація і обмін документацією по взаємоузгоджених темах;
проведення консультацій, конференцій та нарад;
взаємна участь у культурних та інших заходах;
проведення консультацій з метою здійснення міжнародних угод про скорочення озброєнь і зміцнення довіри;
з метою зміцнення довіри, запрошення спостерігачів на тактичні навчання військ, розташованих у прикордонних зонах;
взаємні повідомлення про передбачену у прикордонних районах передислокацію військ, а також про їх пересування на великі відстані;
узгодження заходів, необхідних для прикриття повітряного простору, забезпечення безпеки польотів, а також надання допомоги екіпажам, які потрапили у аварійну ситуацію у прикордонних районах.
2. На підставі цієї Угоди Сторони розробляють річний двосторонній план заходів, котрий підписують уповноважені Міністрів оборони по черзі на території однієї з Сторін до першого грудня кожного року.
3. План співробітництва містить у собі назви заходів і завдань, місце і час їх проведення, кількість учасників, а також форму здійснення заходів та інші питання.
4. У ході співробітництва Сторони обмінюються пропозиціями у вигляді заявок на заходи через Генеральні штаби своїх Збройних сил. Заявки необхідно направляти Головному штабу Збройних Сил України і Генеральному штабу Угорської Армії до першого листопада кожного року.
5. Право на ведення листування, необхідного для співробітництва, мають компетентні органи Міністерств оборони обох країн, Головного штабу Збройних Сил України та Генерального штабу Угорської Армії.
Розділ IV
Матеріально-технічне забезпечення співробітництва
1. Фінансові розрахунки, пов'язані з виконанням завдань, передбачених планом заходів, проводяться з урахуванням фінансових розпоряджень на підставах і у відповідності з принципом взаємності.
2. Делегуюча Сторона несе витрати, пов'язані з поїздкою до визначеного іншою Стороною місця і назад, а також вартість страхування від нещасних випадків.
3. Приймаюча Сторона виплачує витрати на розташування, обслуговування і постачання, а також на культурні заходи та перевезення на території своєї держави.
4. У разі необхідності приймаюча Сторона забезпечує необхідне медичне обслуговування учасників заходів. Витрати на перевезення хворого на батьківщину несе делегуюча Сторона.
5. Особисті витрати забезпечуються делегуючою Стороною.
6. Витрати на розташування і постачання делегацій складом більше десяти осіб (оркестри, художні ансамблі, спортивні делегації) несе делегуюча Сторона, якщо це не регулюється інакше окремою домовленістю.
Розділ V
1. Ця Угода не зачіпає питань, що не входять до компетенції Міністерства оборони України та Міністерства оборони Угорської Республіки (тобто вирішення яких входить до компетенції інших відомств).
2. Ця Угода укладається Сторонами на п'ятирічний період і вона автоматично залишається в силі і на наступний п'ятирічний період, якщо за шість місяців до закінчення строку її дії жодна з Сторін не висловлює наміру змінити чи припинити її дію.
3. Кожна з Сторін може в письмовій формі поставити питання про розірвання цієї Угоди, яка втратить чинність через шість місяців після отримання повідомлення про намір розірвати її.
4. Сторони шляхом складення протоколу мають право доповнити або змінити положення цієї Угоди. Додаткові протоколи є невід'ємною частиною цієї Угоди.
5. Ця Угода набирає чинності в день її підписання.
СКЛАДЕНО у м. Будапешті 3 березня 1992 р. у двох примірниках, українською і угорською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
Міністр оборони
України
(підпис)
Міністр оборони
Угорської Республіки
(підпис)