• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Угорської Республіки про співробітництво у сфері науки і технології

Угорщина, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 19.05.1995
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 19.05.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 19.05.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Угорської Республіки про співробітництво у сфері науки і технології
Дата підписання: 19.05.1995
Дата набрання чинності для України : 18.03.1996
Уряд України та Уряд Угорської Республіки, далі Договірні Сторони,
враховуючи, що вирішальним фактором у розвитку економіки є використання досягнень науки і технологій,
бажаючи зміцнювати та розвивати рівноправне та взаємовигідне науково-технологічне та економічне співробітництво,
з метою інтеграції до світової науки та підвищення рівня науково-технічного розвитку
погодились про таке:
Договірні Сторони сприятимуть розвитку двостороннього співробітництва у сфері науки і технології на основі рівності і взаємної вигоди відповідно до положень цієї Угоди та чинного законодавства в обох державах.
Договірні Сторони сприятимуть широкомасштабному розвитку науково-технологічного співробітництва, яке здійснюється між державними організаціями, науково-дослідними інститутами, вищими навчальними закладами та підприємствами обох країн.
Організації, інститути та інші суб'єкти співробітництва обох країн можуть укладати між собою прямі угоди, договори та контракти, в яких визначаються тематика, питання фінансування, порядок використання результатів спільних робіт, а також конкретні питання співробітництва.
Представники третіх держав, міжнародних організацій і програм можуть бути запрошені до участі в реалізації угод, договорів і контрактів, що виконуються в рамках цієї Угоди.
Науково-технологічне співробітництво між українськими та угорськими організаціями може здійснюватись у таких формах:
- спільні дослідницькі проекти, дослідно-конструкторські роботи та обмін їх результатами,
- обмін фахівцями у сфері науки і технології,
- проведення наукових конференцій, симпозіумів, семінарів, виставок, що становлять взаємний інтерес,
- обмін науково-технологічною інформацією та документацією,
- спільне використання науково-дослідної апаратури та обладнання,
- створення спільних науково-технологічних центрів і дослідних колективів.
Згідно з положеннями цієї Угоди можуть бути використані також інші форми науково-технологічного співробітництва на основі взаємної домовленості.
Органами Договірних Сторін, відповідальними за реалізацію цієї Угоди, є:
- з Української Сторони - Державний Комітет України з питань науки і технології;
- з Угорської Сторони - Національний Комітет з технологічного розвитку.
З метою забезпечення ефективного виконання цієї Угоди Договірні Сторони створять Спільну українсько-угорську Комісію з науково-технологічного співробітництва (далі Спільна комісія).
До завдань Спільної Комісії входять:
- прийняття дворічної Робочої програми по забезпеченню виконання цієї Угоди, в рамках якої буде проводитись узгодження пріоритетів співробітництва, його організаційних та фінансових умов;
- прийняття рішень щодо спільних проектів досліджень та розробок, що становлять взаємний інтерес;
- оцінка наукового і технологічного співробітництва, узгодження напрямів його розвитку.
Спільна Комісія буде проводити свої засідання не рідше ніж один раз на два роки, почергово в кожній з країн, причому витрати на відрядження фахівців на засідання Спільної Комісії несе направляюча сторона.
Науково-технологічна інформація, отримана в результаті співробітництва в рамках цієї Угоди, за винятком інформації, що відноситься до промислової власності або є закритою відповідно до чинних національних норм, при офіційній згоді організацій, що співробітничають, може бути відкрита для наукової громадськості шляхом використання загальноприйнятих способів її розповсюдження.
Договірні Сторони забезпечують захист прав на інтелектуальну власність, яка може бути створена в результаті співробітництва в рамках цієї Угоди, з урахуванням законодавства обох держав і норм міжнародного права. Питання використання прав на інтелектуальну власність, що виникають в ході реалізації цієї Угоди, будуть регулюватись угодами, договорами і контрактами ,згаданими у Статті 2 цієї Угоди,згідно з законодавством кожної з держав.
Питання оплати витрат по обміну вченими та фахівцями, які беруть участь у реалізації цієї Угоди, вирішуються в такому порядку:
направляюча організація сплачує витрати на переїзд між узгодженими пунктами призначення обох держав;
приймаюча організація сплачує витрати по перебуванню та переїздам на територію своєї держави, виходячи з норм витрат, що передбачені Робочою програмою.
Даний порядок діє, якщо інше не передбачено угодами, договорами та контрактами, згаданими у Статті 2 цієї Угоди.
Особи однієї держави, які беруть участь у співробітництві в рамках цієї Угоди та знаходяться при цьому на території іншої держави, повинні бути забезпечені відповідним медичним страхуванням на випадок раптового захворювання або нещасного випадку за рахунок направляючої організації, якщо інше не зазначено у Робочій програмі чи в угодах, договорах та контрактах між організаціями, що співробітничають.
Положення цієї Угоди не зачіпають прав і зобов'язань Договірних Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких вони є.
Ця Угода набуває чинності з дня отримання останнього повідомлення по дипломатичних каналах про завершення внутрішньодержавних процедур, які необхідні для набуття чинності цією Угодою.
Угода діє протягом п'яти років і буде продовжуватись автоматично на кожні наступні п'ять років, якщо жодна з Договірних Сторін не направить іншій Договірній Стороні за шість місяців до закінчення відповідного терміну письмове повідомлення про свій намір припинити її дію.
Ця Угода може змінюватись за письмовою згодою Договірних Сторін.
Питання, що виникають у зв'язку з припиненням дії цієї Угоди, будуть врегульовані Договірними Сторонами окремим протоколом.
Припинення дії цієї Угоди не зачіпає прав та зобов'язань українських та угорських організацій за укладеними згідно зі Статтею 2 цієї Угоди окремими угодами, договорами та контрактами, що не виконані на час припинення дії цієї Угоди.
Вчинено в м.Київ 19 травня 1995 р. у двох примірниках, кожний українською та угорською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд За Уряд
України Угорської Республіки
(підпис) (підпис)