• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Інформація, Реєстр, Форма типового документа, Порядок від 01.03.2007 № 348
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 1 березня 2007 р. N 348
Київ
Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 694 від 03.05.2007 N 1008 від 08.08.2007 N 1086 від 30.08.2007 N 121 від 27.02.2008 N 575 від 18.06.2008 N 706 від 06.08.2008 N 763 від 27.08.2008 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва, що додається.
( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з ПостановоюКМ N 121 від 27.02.2008 )
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2007 р. N 348
ПОРЯДОК
використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 107-17 ) для розвитку тваринництва
( У назві та тексті Порядку цифри "2007" замінено цифрами "2008" згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються сільськогосподарським підприємствам, навчально- і науково-дослідним господарствам аграрних вищих навчальних закладів (у тому числі їх структурним підрозділам, що провадять діяльність з виробництва продукції тваринництва) незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності (крім сільськогосподарських підприємств, які збанкрутіли, проти яких порушено справу про банкрутство, які перебувають в стадії ліквідації, які мають прострочену більш як півроку заборгованість із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетами та державними цільовими фондами) (далі - сільськогосподарські підприємства) і фізичним особам на дотацію за:
( Абзац перший пункту 2 в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )
вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, або забиті та перероблені у власних (орендованих) переробних цехах молодняк великої рогатої худоби, свині та птицю свійську м'ясних порід (кури, качки, гуси, індики) (далі - вирощена і продана худоба та птиця);
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
екологічно чисте молоко власного виробництва, продане молокопереробним підприємствам для виготовлення продуктів дитячого харчування на молочній основі (далі - екологічно чисте молоко);
приріст поголів'я корів молочного та м'ясного напряму продуктивності, закуплені племінні нетелі або племінні корови молочного та м'ясного напряму продуктивності (далі - приріст поголів'я корів);
( Абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності;
наявні племінні бджолосім'ї;
поголів'я вівцематок і ярок старше одного року;
( Абзац сьомий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
поголів'я телиць, закуплених у населення (далі - дотація);
( Абзац восьмий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
реалізацію вовни.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
Бюджетні кошти спрямовуються також державному підприємству "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" на спеціальну дотацію на проведення ідентифікації і реєстрації поголів'я великої рогатої худоби.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1008 від 08.08.2007 )
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики.
3. Розподіл бюджетних коштів між Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій здійснює Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном протягом п'яти робочих днів після затвердження цього Порядку пропорційно обсягу виробництва і реалізації продукції тваринництва, поголів'ю сільськогосподарських тварин на 1 січня поточного року (згідно з даними статистики) з урахуванням критеріїв мінімальної кількості поголів'я.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій здійснюють розподіл бюджетних коштів між районами в триденний строк після доведення до відома відомостей про обсяги тваринницької дотації.
Після затвердження розподілу бюджетних коштів Мінагрополітики протягом трьох робочих днів подає Державному казначейству реєстр змін розподілу показників зведених кошторисів та планів асигнувань у розрізі регіонів пропорційно затвердженому розподілу бюджетних коштів.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій протягом трьох робочих днів після надходження від Мінагрополітики інформації про розподіл бюджетних коштів затверджують кошториси та плани асигнувань у розрізі районів та передають їх відповідним органам Державного казначейства.
Бюджетні кошти розподіляються Мінагрополітики протягом одного робочого дня пропорційно обсягам, затвердженим в планах асигнувань на відповідний період, і перераховуються Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій.
Одержані бюджетні кошти Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій протягом одного робочого дня розподіляють пропорційно сумам, затвердженими у планах асигнувань на відповідний рік, і перераховують управлінням агропромислового розвитку районних держадміністрацій.
Перерахування бюджетних коштів на відкриті в установах банків рахунки сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій здійснюють відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Державним казначейством.
4. Управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій подають щомісяця до 10 числа наступного періоду Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим і головним управлінням агропромислового розвитку обласних держадміністрацій відомості про обсяги наданої дотації за видами.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій за узагальненими показниками подають Мінагрополітики щокварталу до 15 числа наступного місяця звіти, в яких зазначаються кількість суб'єктів, яким надано дотацію, кількість тварин/обсяги тваринницької продукції, за які надано тваринницьку дотацію.
Мінагрополітики щокварталу до 20 числа наступного місяця та в місячний строк після закінчення бюджетного року подає Мінфіну звітність про стан виконання результативних показників разом з висновками про їх виконання та пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань.
Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном може здійснювати за підсумками шести і дев'яти місяців, а надалі у разі потреби щомісяця перерозподіл бюджетних коштів між Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій відповідно до їх заявок пропорційно потребі в коштах, необхідних для надання дотації.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1008 від 08.08.2007; в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 706 від 06.08.2008 )
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій можуть здійснювати за підсумками шести та дев'яти місяців, а надалі у разі потреби щомісяця перерозподіл бюджетних коштів між управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій відповідно до їх заявок пропорційно потребі в коштах, необхідних для надання дотації.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1008 від 08.08.2007; в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 706 від 06.08.2008 )
5. Рішення про надання сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам дотації приймається на рівні району на підставі поданих сільськогосподарськими підприємствами та фізичними особами документів, які дають право на її надання.
Дотація за вирощену і продану худобу та птицю
6. Дотація за вирощену і продану худобу та птицю надається:
сільськогосподарським підприємствам за вирощені ними та продані, в тому числі через товарні біржі та аукціони, на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, або забиті та перероблені у власних (орендованих) переробних цехах молодняк великої рогатої худоби, свині (за винятком свиноматок і кнурів) та птицю свійську м'ясних порід (кури, качки, гуси, індики);
( Абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 694 від 03.05.2007, N 121 від 27.02.2008 )
фізичним особам за вирощені ними та продані, в тому числі через товарні біржі та аукціони, на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, молодняк великої рогатої худоби, свині (за винятком свиноматок і кнурів).
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
Дозволяється також як виняток надавати дотацію фізичним особам за вирощені ними та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, молодняк великої рогатої худоби по 30 листопада 2007 р. включно понад річний план асигнувань на відповідні цілі за умови подання ними до 1 квітня 2008 р. управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій підтвердних документів, передбачених у пункті 10 цього Порядку.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1086 від 30.08.2007; в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008 )
7. Власний (орендований) переробний цех - структурний підрозділ сільськогосподарського підприємства з відповідним технологічним обладнанням, де здійснюється забій сільськогосподарських тварин та птиці, а також виробляє і переробляє м'ясо, м'ясну сировину та м'ясні продукти.
8. Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном здійснює протягом п'яти робочих днів після затвердження цього Порядку розподіл бюджетних коштів для надання дотації за вирощену і продану худобу та птицю свійську м'ясних порід між регіонами пропорційно наявному поголів'ю великої рогатої худоби на 1 січня поточного року у сільськогосподарських підприємств і населення та реалізації м'яса свинини сільськогосподарськими підприємствами і населенням, реалізації м'яса птиці сільськогосподарськими підприємствами у 2007 році (згідно з даними статистики).
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008 )
За зазначеними критеріями Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій протягом трьох робочих днів здійснюють розподіл бюджетних коштів між районами.
9. Для надання дотації за вирощену і продану худобу та птицю встановлюється така мінімальна прийнята жива маса однієї тварини:
молодняка великої рогатої худоби - для сільськогосподарських підприємств - 390 кілограмів, для фізичних осіб - 330 кілограмів;
( Абзац другий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; в редакції Постанов КМ N 121 від 27.02.2008, N 575 від 18.06.2008 )
свиней (за винятком свиноматок і кнурів) - для сільськогосподарських підприємств - 95-130 кілограмів, для фізичних осіб - 95-200 кілограмів.
( Абзац третій пункту 9 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007 )
Дотація за молодняк великої рогатої худоби і свиней надається у разі вирощування тварин на сільськогосподарських підприємствах та у фізичних осіб не менш як протягом трьох місяців до моменту продажу на забій.
Дотація за вирощену і продану худобу та птицю надається в таких розмірах (за кілограм прийнятої живої маси):
для сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб:
за молодняк великої рогатої худоби - 2,9 гривні;
( Абзац сьомий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 121 від 27.02.2008, N 706 від 06.08.2008 )
за свиней (за винятком свиноматок і кнурів) - 2,15 гривні;
( Абзац восьмий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 121 від 27.02.2008, N 706 від 06.08.2008 )
для сільськогосподарських підприємств за птицю свійську м'ясних порід: кури - 1 гривні, качки, гуси, індики - 1,4 гривні.
( Абзац дев'ятий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 121 від 27.02.2008, N 706 від 06.08.2008 )
Молодняк великої рогатої худоби повинен бути ідентифікований і зареєстрований в установленому порядку.
( Абзац десятий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 694 від 03.05.2007, N 121 від 27.02.2008 )
10. Дотація за вирощену і продану худобу та птицю надається на підставі приймальних квитанцій (форма N ПК-1 і ПК-2), виданих сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам у двох примірниках суб'єктами господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, на продані їм на забій худобу та птицю, облікових листів (форма N 100 (100а) худоби та птиці, які забиті та перероблені у власних (орендованих) переробних цехах сільськогосподарських підприємств.
Для отримання дотації за вирощену і продану худобу та птицю управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій першого числа місяця, що настає за звітним періодом, подаються такі документи:
сільськогосподарськими підприємствами - реєстр приймальних квитанцій (облікових листів) за формою згідно з додатком 1, по одному примірнику таких квитанцій (облікових листів), копія звіту про стан тваринництва (форма N 24-сг стосовно реалізованих на забій худоби та птиці на перше число відповідного місяця поточного року, завірена органами державної статистики, копія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, завірена в установленому порядку, витяг з Реєстру тварин, виданий організацією, яка веде зазначений Реєстр, що підтверджує ідентифікацію та реєстрацію в установленому порядку вирощеної та проданої великої рогатої худоби, довідка про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, підписана керівником та скріплена печаткою сільськогосподарського підприємства, а також письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства за формою згідно з додатком 20 повернути у місячний строк до бюджету кошти дотації за вирощену і продану худобу та птицю у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного (за винятком отримання бюджетних коштів за наявності у нього заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, яку сільськогосподарське підприємство погасить до 1 жовтня 2008 р.) отримання (у разі неповернення коштів у зазначений строк нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення). При цьому в разі виявлення зазначеного факту припиняється надання будь-якої державної підтримки такому сільськогосподарському підприємству протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів;
( Абзац третій пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 694 від 03.05.2007, N 763 від 27.08.2008 )
фізичними особами - по одному примірнику приймальних квитанцій, довідка про вирощене ними поголів'я великої рогатої худоби, свиней, видана сільською, селищною, міською чи районною в місті радою, в якій зазначається ідентифікаційний номер, серія і номер паспорта проданої великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта, а також представляються паспорт і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі та про відкриття рахунка в установі банку.
( Абзац четвертий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
Сільськогосподарські підприємства, що провадять господарську діяльність з вирощування і відгодівлі худоби та птиці не за місцем їх реєстрації, подають зазначені документи управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій за місцем провадження діяльності.
Документи, що подаються для отримання дотації за вирощену і продану худобу та птицю до 30 листопада поточного року, приймаються в порядку черговості їх подання з урахуванням минулих місяців поточного року.
Документи, що подаються для отримання дотації за вирощену і продану худобу та птицю з 1 грудня по 31 грудня поточного року, приймаються з 1 січня наступного року в межах доведеного помісячного обсягу асигнувань на відповідні цілі.
Документи, що подаються для отримання дотації за вирощену і продану на забій та переробку або забиту і перероблену худобу та птицю з 1 грудня по 31 грудня (включно) минулого року, приймаються з 1 січня поточного року в межах доведеного помісячного обсягу асигнувань на відповідні цілі на умовах, визначених у 2007 році.
( Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
11. Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами та фізичними особами згідно з пунктом 10 цього Порядку:
визначають протягом двох банківських днів обсяги дотації сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам за вирощену і продану худобу та птицю і складають відомість за формою згідно з додатком 2;
подають відповідним органам Державного казначейства платіжні доручення та відомість за формою згідно з додатком 2 для перерахування дотації за вирощену і продану худобу та птицю на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб.
( Абзац третій пункту 11 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Реєстрація зобов'язань розпорядників бюджетних коштів здійснюється органами Державного казначейства згідно з вимогами порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства.
( Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
Управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій складають і подають щомісяця до 15 числа наступного періоду зведені відомості Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим і головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, а управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрації - Мінагрополітики інформацію про обсяги нарахованої дотації за вирощену і продану худобу та птицю за формою згідно з додатком 3.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій протягом трьох робочих днів узагальнюють дані, зазначені у зведених відомостях, і подають Мінагрополітики інформацію про обсяги дотації, нарахованої за вирощену і продану худобу та птицю за формою згідно з додатком 3.
12. Сільськогосподарські підприємства, що мають власні (орендовані) переробні цехи, подають на перше число кожного звітного місяця управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій реєстри приймальних квитанцій (облікових листів) за місцем провадження їх господарської діяльності з вирощування і відгодівлі сільськогосподарської худоби та птиці за формою згідно з додатком 4.
Переробні підприємства (м'ясокомбінати та птахокомбінати) подають першого числа кожного звітного місяця управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій реєстри приймальних квитанцій (облікових листів) за такою ж формою, як і сільськогосподарські підприємства.
( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
Дотація за екологічно чисте молоко
13. Дотація за екологічно чисте молоко (ДСТУ 3662-97 "Молоко коров'яче незбиране. Вимоги при закупівлі") надається сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам, що провадять діяльність на території, якій надано статус спеціальної сировинної зони для виробництва сільськогосподарської продукції, що відповідає санітарно-гігієнічним вимогам стосовно виготовлення продуктів дитячого і дієтичного харчування, мають відповідний сертифікат якості, здають молоко на молокопереробні підприємства, які виробляють продукти дитячого харчування на молочній основі (далі - молокопереробні підприємства), в розмірі 500 гривень за 1 тонну молока в заліковій вазі.
Перелік молокопереробних підприємств визначає Мінагрополітики.
Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном здійснює протягом п'яти робочих днів після затвердження цього Порядку розподіл бюджетних коштів між регіонами для надання дотації пропорційно обсягу реалізації екологічно чистого молока в попередньому році.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій протягом трьох робочих днів здійснюють розподіл бюджетних коштів між районами.
14. Дотація за екологічно чисте молоко надається на підставі приймальних квитанцій (форма N 3-ПК (МС) з позначкою "Для дитячого харчування", виданих у двох примірниках сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам молокопереробними підприємствами.
Для отримання дотації управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій щомісяця першого числа наступного періоду подаються такі документи:
сільськогосподарськими підприємствами - реєстр приймальних квитанцій за формою згідно з додатком 1-1 , по одному примірнику таких квитанцій, копія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, завірена в установленому порядку, довідка про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, підписана керівником та скріплена печаткою сільськогосподарського підприємства, а також письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства згідно з додатком 20 повернути в місячний строк до бюджету кошти дотації у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання (за винятком отримання бюджетних коштів за наявності у нього заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, яку сільськогосподарське підприємство погасить до 1 жовтня 2008 р.). Якщо кошти не повернуто у зазначений строк, нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення. У разі виявлення зазначеного факту припиняється надання будь-якої державної підтримки такому сільськогосподарському підприємству протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів;
( Абзац третій пункту 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 763 від 27.08.2008 )
фізичними особами - по одному примірнику приймальних квитанцій. Пред'являються також паспорт і довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі та про відкриття рахунка в банку.
Сільськогосподарські підприємства, що провадять господарську діяльність з виробництва екологічно чистого молока не за місцем їх реєстрації, подають зазначені документи управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій за місцем провадження діяльності.
Документи, подані до 30 листопада включно, приймаються в порядку черговості їх надходження.
Документи, подані з 1 грудня по 31 грудня включно, приймаються з 1 січня наступного року в межах помісячного обсягу асигнувань на умовах, визначених у 2008 році.
15. Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами та фізичними особами згідно з пунктом 14 цього Порядку:
визначають протягом двох банківських днів обсяги дотації за екологічно чисте молоко сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам і складають відомість згідно з додатком 2-1;
подають відповідним органам Державного казначейства платіжні доручення та відомість згідно з додатком 2-1 для перерахування дотації на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств і фізичних осіб.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій складають і подають щомісяця до 15 числа наступного періоду зведені відомості Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим і головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, а управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації - Мінагрополітики інформацію про обсяги нарахованої дотації згідно з додатком 3-1.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій протягом трьох робочих днів узагальнюють дані, зазначені у зведених відомостях, і подають Мінагрополітики інформацію про обсяги дотації згідно з додатком 3-1.
16. Молокопереробні підприємства подають щомісяця першого числа наступного періоду управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій реєстр приймальних квитанцій згідно з додатком 4-1.
( Розділ "Дотація за екологічно чисте молоко" в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008 )
Спеціальна дотація за приріст поголів'я корів
17. Спеціальна дотація надається за приріст поголів'я корів молочного та м'ясного напряму продуктивності сільськогосподарським підприємствам, які на 1 січня поточного року утримували не менш як 30 голів, для фермерських господарств 15 голів, корів, сільськогосподарським підприємствам за закуплені племінні нетелі або племінні корови молочного та м'ясного напряму продуктивності, які на 1 січня 2008 р. утримували не менш як 30 голів, для фермерських господарств 15 голів, корів, а також сільськогосподарським підприємствам за закуплені племінні нетелі або племінні корови молочного та м'ясного напряму продуктивності, які збудували або відновили тваринницькі ферми та не мали на початок року поголів'я корів і придбали не менш як 50 голів, для фермерських господарств 15 голів, таких племінних нетелів або племінних корів.
( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 694 від 03.05.2007, N 121 від 27.02.2008 )
18. Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном протягом п'яти робочих днів після затвердження цього Порядку здійснює розподіл бюджетних коштів для надання спеціальної дотації за приріст поголів'я корів між регіонами пропорційно наявному у сільськогосподарських підприємствах поголів'ю корів молочного та м'ясного напряму продуктивності на 1 січня поточного року згідно з вимогами пункту 17 цього Порядку.
( Абзац перший пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
За таким же критерієм Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій в триденний строк здійснюють розподіл бюджетних коштів між районами.
19. Спеціальна дотація за приріст поголів'я корів надається сільськогосподарським підприємствам:
у розмірі до 3 тис. гривень за кожну прирощену молочну та м'ясну корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня та 1 листопада 2008 р. порівняно з наявним поголів'ям корів такого напряму станом на 1 січня 2008 року;
( Абзац другий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )
у розмірі до 3 тис. гривень за кожну наявну племінну нетель або племінну молочну чи м'ясну корову, закуплену на племінному заводі, в племінному репродукторі або за імпортом станом на 1 липня та 1 листопада 2008 року.
( Абзац третій пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1086 від 30.08.2007; в редакції Постанови КМ N 121 від 27.02.2008 )
20. Для прийняття рішення щодо надання спеціальної дотації за приріст поголів'я корів управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій утворюють комісії, до складу яких включаються представники зазначених органів управління та представники районних органів державної статистики, фінансової, контрольно-ревізійної і податкової служб (далі - комісії).
( Абзац перший пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Комісії очолюють начальники управлінь агропромислового розвитку районних і начальник управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій.
Для отримання спеціальної дотації за приріст поголів'я корів сільськогосподарські підприємства подають до 2 липня та 2 листопада поточного року управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій довідку про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, підписану керівником та скріплену печаткою сільськогосподарського підприємства, а також копії таких документів:
( Абзац третій пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 575 від 18.06.2008, N 763 від 27.08.2008 )
племінних свідоцтв на закуплені племінні нетелі або племінні корови;
платіжних документів;
витягу з Реєстру тварин, виданого організацією, яка веде зазначений Реєстр, що підтверджує ідентифікацію та реєстрацію в установленому порядку наявного поголів'я нетелів та корів;
звіту про стан тваринництва (форма N 24-сг стосовно наявного поголів'я корів молочного та м'ясного напряму продуктивності на 1 липня та 1 листопада поточного року, завірену органами державної статистики;
( Абзац сьомий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 121 від 27.02.2008, N 575 від 18.06.2008 )
довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, завірену в установленому порядку.
Обов'язково подається письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства повернути у місячний строк до бюджету отримані кошти спеціальної дотації за приріст поголів'я корів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання (за винятком отримання бюджетних коштів за наявності у нього заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, яку сільськогосподарське підприємство погасить до 1 жовтня 2008 р.) та/або нецільового використання (у разі неповернення коштів у зазначений строк нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення). При цьому в разі виявлення зазначеного факту припиняється надання будь-якої державної підтримки такому сільськогосподарському підприємству протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів.
( Абзац дев'ятий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 763 від 27.08.2008 )
Сільськогосподарські підприємства, що провадять господарську діяльність з вирощування корів молочного та м'ясного напряму продуктивності не за місцем їх реєстрації, подають зазначені документи управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій за місцем провадження діяльності.
( Абзац десятий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Документи, що подаються для отримання спеціальної дотації за приріст поголів'я корів з 1 листопада по 31 грудня поточного року, приймаються з 1 січня наступного року в межах доведеного помісячного обсягу асигнувань на відповідні цілі.
( Пункт 20 доповнено абзацом одинадцятим згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )
У разі зменшення поголів'я корів на 1 січня наступного року з урахуванням приросту та обсягів закупівлі бюджетні кошти, передбачені для надання зазначеної дотації, повертаються до державного бюджету.
Комісія в межах встановлених для району бюджетних асигнувань з урахуванням вимог пункту 3 цього Порядку визначає середній показник спеціальної дотації за приріст поголів'я корів на одну голову прирощеної корови або закупленої племінної нетелі, або племінної корови молочного та м'ясного напряму продуктивності пропорційно наявній кількості молочних та м'ясних корів, які відповідають вимогам пункту 17 цього Порядку.
( Абзац пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Комісія до 10 липня та 10 листопада поточного року на підставі документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами згідно з пунктом 20 цього Порядку, визначає обсяги спеціальної дотації за приріст поголів'я тварин кожному сільськогосподарському підприємству та приймає рішення про включення їх до реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на таку дотацію, згідно з вимогами пункту 17 цього Порядку.
( Абзац чотирнадцятий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )
У разі відмови у наданні спеціальної дотації за приріст поголів'я тварин комісія у триденний строк після прийняття рішення надсилає сільськогосподарському підприємству письмову відповідь з обґрунтуванням причин відмови у наданні зазначеної дотації.
( Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1086 від 30.08.2007 )
21. Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій протягом двох робочих днів після завершення роботи комісії на підставі реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання спеціальної дотації за приріст корів, нараховують сільськогосподарським підприємствам кошти спеціальної дотації і складають відомості в розрізі сільськогосподарських підприємств за формою згідно з додатком 5.
Реєстрація зобов'язань розпорядників бюджетних коштів здійснюється органами Державного казначейства згідно з вимогами порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства.
( Абзац другий пункту 21 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007 )
Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій подають відповідним органам Державного казначейства платіжні доручення та відомість згідно з додатком 5 для перерахування спеціальної дотації за приріст поголів'я корів на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств.
( Абзац пункту 21 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій складають до 15 липня та 15 листопада і подають зведені відомості Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим і головним управлінням агропромислового розвитку обласних держадміністрацій, а управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрації - Мінагрополітики інформацію про нарахування спеціальної дотації за формою згідно з додатком 6.
( Абзац четвертий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 575 від 18.06.2008 )
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій протягом трьох робочих днів узагальнюють дані, зазначені у зведених відомостях, і подають Мінагрополітики інформацію про нарахування спеціальної дотації за формою згідно з додатком 6.
( Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1086 від 30.08.2007 )
Спеціальна дотація за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності
22. Спеціальна дотація за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності надається сільськогосподарським підприємствам, які утримують на 1 січня 2008 р. корів м'ясних порід і типів, за умови ідентифікації всього поголів'я худоби м'ясного напряму продуктивності.
( Абзац перший пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007; в редакції Постанови КМ N 1008 від 08.08.2007 )
До м'ясного напряму продуктивності належать корови таких порід і типів, як українська м'ясна, волинська м'ясна, поліська м'ясна, сіра українська, симентальська м'ясна, що утримується за технологією м'ясної худоби, салерс, абердин-ангуська, лімузинська, герефордська, санта-гертрудська, кіанська, світла аквітанська, шаролезька, п'ємонтезька, південний і знам'янський типи та помісі між ними, а також помісі між молочними, комбінованими та м'ясними породами з яскраво вираженими ознаками і формами м'ясних порід.
( Абзац другий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 694 від 03.05.2007 )
23. Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном здійснює протягом п'яти робочих днів після затвердження цього Порядку розподіл бюджетних коштів для надання спеціальної дотації за поголів'я корів між регіонами пропорційно наявному у сільськогосподарських підприємств поголів'ю корів м'ясного напряму продуктивності на 1 січня поточного року, яке відповідає вимогам пункту 22 цього Порядку.
За таким же критерієм Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій здійснюють протягом трьох робочих днів розподіл бюджетних коштів між районами.
24. Спеціальна дотація за поголів'я корів надається сільськогосподарським підприємствам за кожну корову м'ясного напряму продуктивності, наявну на 1 січня поточного року (племінним заводам - до 1400 гривень, племінним репродукторам - до 700 гривень і товарним господарствам - до 450 гривень).
( Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
25. Для прийняття рішення щодо надання спеціальної дотації за поголів'я корів управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій утворюють комісії, до складу яких включаються представники зазначених органів та представники районних органів державної статистики, фінансової, контрольно-ревізійної і податкової служб (далі - комісії).
( Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Комісії очолюють начальник управління агропромислового розвитку районної та начальник управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій.
Заявки, які надходять від сільськогосподарських підприємств для отримання спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів, розглядаються комісією в порядку черговості надходження.
Для отримання спеціальної дотації за поголів'я корів сільськогосподарські підприємства подають до 5 березня поточного року управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій такі документи:
витяг з Реєстру тварин, виданий організацією, яка веде зазначений Реєстр, що підтверджує ідентифікацію та реєстрацію в установленому порядку всього поголів'я бугаїв, корів, молодняку всіх статево-вікових груп;
копію звіту про стан тваринництва (форма N 24 (річна) стосовно наявного поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності на 1 січня 2008 р., завірену органами державної статистики;
( Абзац шостий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, завірену в установленому порядку, довідку про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, підписану керівником та скріплену печаткою сільськогосподарського підприємства;
( Абзац сьомий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 763 від 27.08.2008 )
копію ліцензії (суб'єкти племінної справи у тваринництві) на провадження господарської діяльності з виробництва, зберігання і реалізації племінних (генетичних) ресурсів, проведення генетичної експертизи походження та аномалій тварин.
Племінні заводи і племінні репродуктори подають також витяг з Державного племінного реєстру, інформацію про кількісні та якісні показники продуктивності стада і виробничо-господарської діяльності у тваринництві на 1 січня 2008 р. за формою, встановленою положенням про Державний племінний реєстр, що затверджене Мінагрополітики.
Обов'язково подається письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства повернути у місячний строк до бюджету отримані кошти спеціальної дотації за поголів'я корів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання (за винятком одержання бюджетних коштів за наявності у нього заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, яку сільськогосподарське підприємство погасить до 1 жовтня 2008 р.) та/або нецільового використання (у разі неповернення коштів у зазначений строк нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення). При цьому в разі виявлення зазначеного факту припиняється надання будь-якої державної підтримки такому сільськогосподарському підприємству протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів.
( Абзац десятий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 763 від 27.08.2008 )
У разі зменшення поголів'я на 1 січня наступного року порівняно з 1 січня поточного року бюджетні кошти дотації повертаються до бюджету.
Комісія в межах встановлених для району обсягів бюджетних асигнувань з урахуванням вимог пункту 3 цього Порядку визначає середній показник спеціальної дотації на одну голову корови м'ясного напряму продуктивності пропорційно наявній кількості корів м'ясного напряму продуктивності, які відповідають вимогам пункту 22 цього Порядку.
Комісія до 13 березня поточного року розглядає подані матеріали, визначає обсяг дотації кожному сільськогосподарському підприємству та приймає рішення про включення їх до реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на спеціальну дотацію за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності, згідно з вимогами пункту 22 цього Порядку.
У разі відмови у наданні спеціальної дотації за поголів'я корів комісія протягом трьох робочих днів після прийняття рішення надсилає сільськогосподарському підприємству письмову відповідь з обґрунтуванням причин відмови у наданні такої дотації.
26. Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій протягом двох робочих днів після завершення роботи комісії на підставі реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання спеціальної дотації за поголів'я корів, нараховують сільськогосподарським підприємствам відповідні суми спеціальної дотації за поголів'я корів і складають відомість у розрізі сільськогосподарських підприємств за формою згідно з додатком 7.
Реєстрація зобов'язань розпорядників бюджетних коштів проводиться органами Державного казначейства згідно з вимогами порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства.
( Абзац другий пункту 26 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007 )
Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій подають відповідним органам Державного казначейства платіжні доручення та відомість згідно з додатком 7 для перерахування спеціальної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств.
( Абзац пункту 26 в редакції Постанови КМ N 694 від 03.05.2007; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 121 від 27.02.2008 )
Управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій складають до 15 березня і подають зведені відомості Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим і головним управлінням агропромислового розвитку обласних держадміністрацій, а управління промисловості і агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації - Мінагрополітики інформацію про нарахування спеціальної дотації за поголів'я корів згідно з додатком 8.