• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан заготівлі кормів для тваринництва в колгоспах і радгоспах Черкаської області

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 30.09.1986 № 347 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.09.1986
  • Номер: 347
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.09.1986
  • Номер: 347
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 30 вересня 1986 р. N 347
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1066 від 23.11.2016 )
Про стан заготівлі кормів для тваринництва в колгоспах і радгоспах Черкаської області
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Черкаський облвиконком, агропромисловий комітет області не перебудували роботу по керівництву кормовиробництвом відповідно до вимог XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, проявляють благодушність, некритичне ставлення до стану справ у галузі. В 1985 і поточному роках зменшилося виробництво кормів в області порівняно з попередніми роками одинадцятої п'ятирічки.
У колгоспах і радгоспах не вирішуються корінні питання кормовиробництва, що визначають перспективу його розвитку. Повільно освоюються кормові і прифермські сівозміни, кормовиробництво не виділено в самостійну галузь. Не приділяється увага вдосконаленню структури посівних площ кормових культур, виробництву високобілкових кормів, організації зеленого конвейєра. Питома вага площ багаторічних трав у кормовій групі становила в 1985 році 39 процентів, а в нинішньому - 29 замість 50 процентів, як це визначено Програмою збільшення виробництва кормів і кормового протеїну на 1986-1990 роки. Через незбалансованість раціонів по кормовому протеїну перевитрачається до 30 процентів кормових ресурсів.
Занедбано насінництво кормових культур. Із 23 районованих в області кормових культур елітне насінництво ведеться тільки по 9. Плани виробництва й засипки насіння багаторічних трав рік у рік не виконуються. Не проведено необхідної концентрації насінницьких посівів у спеціалізованих господарствах. Малоефективним залишається лукопасовищне господарство.
Незадовільно вирішуються питання економії зернофуражу. В Шполянському, Жашківському, Монастирищенському і Христинівському районах у період збирання зернових в липні-серпні ц. р. витрачено концкормів на 1,7-0,7 тис. тонн більше, ніж у середньому за перше півріччя. Понад 70 процентів зернофуражу не переробляється на комбікорми, а використовується в господарствах у вигляді дерті, в той час як потужності міжгосподарських комбікормових заводів завантажені не повністю. При виробництві комбікормів мало вводиться незернових компонентів, нераціонально використовуються білково-вітамінні добавки.
Плани поточного року по заготівлі грубих і соковитих кормів не виконуються, слабо використовуються додаткові джерела їх нагромадження, зокрема гичка цукрових буряків, мають місце порушення технологій, втрати кормів при заготівлі і зберіганні. В багатьох господарствах відсутні графіки використання кормів, не ведеться належна боротьба за їх якість і економне витрачання. Не включено в роботу кормоцехи, повільно здійснюється підготовка тваринницьких приміщень до зимівлі.
Відмічені недоліки є наслідком того, що в області не було протиставлено складним погодним умовам високу організацію робіт, маневреність, ініціативу. Облвиконком і особисто його голова т. Шаповал проявляють низьку вимогливість до керівників радянських і сільськогосподарських органів, колгоспів і радгоспів за виконання планів. Останні терпимо ставляться до недоліків у роботі, несвоєчасно вживають заходів до їх усунення.
Держагропром УРСР недостатньо аналізує стан справ у сільському господарстві Черкаської області, внаслідок чого несвоєчасно виявляються негативні тенденції в розвитку окремих його галузей і не подається необхідна допомога.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Визнати незадовільною роботу Черкаського облвиконкому і агропромислового комітету області по інтенсифікації галузі кормовиробництва і виконанню планів заготівлі кормів у поточному році.
2. Зобов'язати Черкаський облвиконком (т. Шаповала):
зробити серйозні висновки з критичних зауважень, висловлених на засіданні Президії Ради Міністрів УРСР, глибоко проаналізувати стан справ у кормовиробництві та вжити невідкладних дійових заходів по його інтенсифікації. Виділити кормовиробництво в колгоспах і радгоспах у самостійну галузь, створити спеціалізовані бригади, загони, ланки, запровадити колективний підряд. Освоїти кормові сівозміни, вдосконалити структуру посівних площ кормових культур, організувати надійний зелений конвейєр. Поліпшити насінництво кормових культур, підвищити продуктивність природних кормових угідь;
використати всі наявні можливості по збільшенню обсягів заготівлі кормів у цьому році, зокрема за рахунок силосування стебел кукурудзи, гички буряків, кошиків соняшнику, відходів овочівництва і садівництва;
повести рішучу боротьбу з втратами при копанні цукрових і кормових буряків, збиранні кукурудзи, організувати зачистку площ від залишків продукції;
установити дійовий контроль за оприбуткуванням кормів і передачею їх відповідальним особам на зберігання, поліпшити охорону та протипожежну безпеку кормових дворів;
вжити заходів до створення нормальних умов для зимівлі худоби, економного витрачання кормів, належної переробки їх перед згодовуванням у кормоцехах та на кормокухнях;
поліпшити роботу міжгосподарських комбікормових заводів, забезпечити переробку на комбікорми не менше 80 процентів зернофуражу.
3. Облвиконкомам розглянути хід заготівлі кормів у поточному році та підвищити відповідальність керівників і спеціалістів агропромислових комітетів та об'єднань, колгоспів і радгоспів за виконання планів по забезпеченню тваринництва кормами високої якості.
4. Держагропрому УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ глибоко аналізувати стан розвитку сільського господарства областей і його окремих галузей, вживати рішучих заходів до подолання негативних тенденцій; подати допомогу господарствам Черкаської області у впровадженні кормових сівозмін, поліпшенні насінництва кормових культур, підготовці кадрів для кормовиробництва.
5. Держагропрому УРСР перевірити хід виконання цієї постанови в листопаді 1986 р. і доповісти Раді Міністрів УРСР.
Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

Є.КАЧАЛОВСЬКИЙ


К.БОЙКО
Інд. 22