ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383 із наступними змінами):
1) у статті 13-1:
частину третю викласти в такій редакції:
"Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, крім заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених цим Законом";
частину четверту виключити;
2) статтю 66 викласти в такій редакції:
"Стаття 66. Свідоцтво про право на спадщину та строки його видачі
На майно, що переходить у порядку спадкування до спадкоємців або держави, нотаріусом або в сільських населених пунктах - посадовою особою органу місцевого самоврядування, яка вчиняє нотаріальні дії, видається свідоцтво про право на спадщину.
Свідоцтво про право на спадщину видається за місцем відкриття спадщини, крім випадків, встановлених Цивільним кодексом України.
Видача свідоцтва провадиться у строки, встановлені цивільним законодавством України";
3) частину десяту статті 67 викласти в такій редакції:
"Свідоцтво про право на спадщину видається після спливу строку для прийняття спадщини";
4) частину третю статті 71 викласти в такій редакції:
"Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з них видається нотаріусом за місцем відкриття спадщини, крім випадків, встановлених Цивільним кодексом України".
2. Статтю 11-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 26, ст. 892; 2015 р., № 16, ст. 112; 2021 р., № 45, ст. 361; із змінами, внесеними Законом України від 15 березня 2022 року № 2138-IX) викласти в такій редакції:
"Стаття 11-1. Забезпечення реалізації права на спадкування
1. Особливості реалізації права на спадкування щодо тимчасово окупованої території, передбаченої частиною першою статті 3 цього Закону, регулюються Цивільним кодексом України".
3. Статтю 9-1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 44, ст. 2040; 2015 р., № 16, ст. 112) викласти в такій редакції:
"Стаття 9-1. Забезпечення реалізації права на спадкування
Особливості реалізації права на спадкування щодо населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, регулюються Цивільним кодексом України".
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини", але не раніше дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
2. Кабінету Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ 8 листопада 2023 року № 3449-IX |