РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 червня 1978 р. N 344 Київ |
Про заходи по збереженню та використанню архітектурно-історичних пам'ятників у Чернігівській області
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 451 від 05.08.92 )
З метою збереження архітектурно-історичних пам'ятників у Чернігівській області, що мають визначну архітектурно-історичну та художню цінність, для використання їх у культурно-виховній та ідейно-політичній роботі серед широких верств трудящих, Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Прийняти пропозицію Чернігівського облвиконкому, Держбуду УРСР і Міністерства культури УРСР про перетворення з 1 січня 1979 р. Чернігівського філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника "Софійський музей" Держбуду УРСР в Чернїгівський архітектурно-історичний заповідник з підпорядкуванням його Чернігівському облвиконкому.
Методичне керівництво справою охорони, реставрації та використання пам'ятників історії та культури заповідника покласти на Держбуд УРСР і Міністерство культури УРСР.
2. Створити з 1 січня 1979 р. Новгород-Сіверський державний архітектурно-історичний заповідник в межах давньоруської частини міста, на правах філіалу Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника.
3. Встановити, що витрати по утриманню Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника і філіалу в м. Новгород-Сіверському фінансуються за рахунок і в межах коштів, які передбачаються по бюджету області для здійснення відповідних робіт і заходів, а також коштів, що їх одержуватиме заповідник з філіалом від використання пам'ятників.
4. Чернігівському облвиконкому:
за погодженням з Держбудом УРСР у 3-місячний строк затвердити положення про Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник і його філіал в м. Новгород-Сіверському та затвердити перелік споруд, що передаються їм на баланс;
затвердити межі заповідників у містах Чернігові і Новгород-Сіверському, а також охоронні зони пам'ятників заповідників;
з залученням відповідних міністерств і відомств забезпечити виготовлення протягом 1979-1980 років проекту впорядкування Новгород-Сіверського державного архітектурно-історичного заповідника з визначенням вартості і черговості робіт по реставрації пам'ятників архітектури, їх використання і витрат, зв'язаних обслуговуванням туристів;
завершити до 1990 року всі роботи по реставрації пам'ятників архітектури та благоустрою і впорядкуванню території Новгород-Сіверського державного архітектурно-історичного запавідника.
5. Республіканський раді по туризму розробити туристські маршрути по Чернігівській області з використанням пам'ятників архітектури Чернігівського заповідника.
6. Державному комітету Ради Міністрів УРСР в справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі здійснити видання масової популярної літератури по пам'ятниках Чернігівського заповідника.
7. Міністерству соціального забезпечення УРСР до 1983 року відселити будинок-інтернат для інвалідів з приміщень колишнього Спасо-Преображенського монастиря в місті Новгород-Сіверському.
( Пункт 8 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 451 від 05.08.92 )
Заступник Голови Ради Міністрів УРСР Керуючий справами Ради Міністрів УРСР | Г.ВАЩЕНКО К.БОЙКО |
Інд. 24 |