КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 квітня 2020 р. № 341 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 650 від 19.06.2023 )
Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 392 від 20.05.2020 № 25 від 18.01.2021 № 64 від 01.02.2021 № 450 від 29.03.2021 № 474 від 14.05.2021 № 1432 від 30.12.2021 № 311 від 18.03.2022 № 471 від 15.04.2022 )
Відповідно до підпунктів 5-7 пункту 8 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" та статей 5 і 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість;
перелік товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
2. Запровадити державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари, зазначені в абзацах другому і третьому пункту 1 цієї постанови.
3. Ця постанова набирає чинності через десять днів з дня її опублікування і діє до закінчення карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 392 від 20.05.2020 )
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 квітня 2020 р. № 341
ПЕРЕЛІК
товарів, що мають істотну соціальну значущість
Крупа гречана
Цукор-пісок
Борошно пшеничне вищого сорту
Макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту)
Молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці)
Хліб житньо-пшеничний
Яйця курячі категорії С1
Птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої)
Вода мінеральна негазована
Масло вершкове жирністю 72,5 відсотка
Природний газ
Електрична енергія
Бензин марки А-92
Бензин марки А-95
Дизельне пальне
Батон
Олія соняшникова рафінована
( Перелік із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 25 від 18.01.2021, № 64 від 01.02.2021, № 450 від 29.03.2021, № 1432 від 30.12.2021, № 311 від 18.03.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 квітня 2020 р. № 341
ПЕРЕЛІК
товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
Лікарські засоби
Paracetamol
Azithromycin
Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor
Ampicillin
Amoxicillin
Ceftriaxone
Moxifloxacin
Антисептики та дезінфекційні засоби
Хлоргексидин (Chlorhexidine)
Етанол (Ethanol)
Повідон йоду (Povidone iodine)
Засіб на спиртовій основі для протирання рук (Alcohol based hand rub)
Хлорвмісні та інші за способом дії препарати для дезінфекції поверхонь, матеріалів, обладнання (Chlorine base compound)
Хлороксиленол (Chloroxylenol)
Спиртовмісний антисептик для рук кишеньковий
Дезінфікуючий засіб для обробки поверхонь
Дезінфікуючий засіб для обробки рук і шкіри
Мийно-дезінфікуючий (дезінфікуючий) засіб для прання
Дезінфікуючий засіб для інструментів та обладнання
Засоби індивідуального захисту
Шапочка медична одноразова
Медична маска
Халат ізоляційний медичний одноразовий
Костюм біологічного захисту/комбінезон
Водонепроникні лабораторні костюми
Рукавички медичні стерильні або нестерильні
Рукавички нітрилові
Рукавички латексні неопудрені
Кольчужні (кевларові) рукавички (рукавички підвищеного ризику)
Повнолицьова маска/напівмаска
Захисний щиток
Захисні окуляри
Респіратор FFP2 або FFP3
Фартух медичний
Бахіли одноразові
Гумові чоботи
Прогумований водонепроникний медичний фартух
Медична марля
Захисна напівмаска
Фільтри для повнолицьових та напівмасок
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 квітня 2020 р. № 341
ПОРЯДОК
декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
1. Цей Порядок визначає механізм декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, переліки яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" (далі - товари).
2. Декларуванню підлягає зміна роздрібних цін (з урахуванням податку на додану вартість) на кожний окремий вид товару незалежно від виду його упаковки (крім товарів, вид упаковки яких визначено у переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341), ваги (об’єму) одиниці товару, дозування, форми випуску та будь-яких інших ознак.
У разі встановлення суб’єктом роздрібної торгівлі однакової ціни на один і той самий товар в усіх або кількох об’єктах (закладах) роздрібної торгівлі, що йому належать, декларування зміни роздрібних цін може здійснюватися за усіма/кількома об’єктами (закладами) роздрібної торгівлі в цілому або за кожним об’єктом (закладом) торгівлі окремо.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 311 від 18.03.2022 )
3. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується таким об’єктом (закладом), порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 або з попередньо задекларованою роздрібною ціною (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни):
на 15 відсотків і більше - за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, - за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.
( Абзац п’ятий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 474 від 14.05.2021 )( Дію пункту 3 у частині декларування зміни роздрібних цін на товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою безперебійного забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними товарами протиепідемічного призначення зупинено на період дії воєнного стану згідно з Постановою КМ № 471 від 15.04.2022 - діє протягом шести місяців з дня припинення або скасування воєнного стану )
4. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відомостей, передбачених пунктом 5 цього Порядку, до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису.
5. Для декларування зміни роздрібної ціни на товар суб’єкт господарювання подає до Держпродспоживслужби відомості про:
повне найменування юридичної особи;
ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи -підприємця;
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та/або номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
місцезнаходження об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі та його назву;
номер телефону та адресу електронної пошти для зв’язку із суб’єктом господарювання;
найменування товару і його виробника;
кількість (обсяг) і одиницю виміру товару;
поточну роздрібну ціну на товар і ціну, яка декларується.
6. Відомості, зазначені у пункті 5 цього Порядку, автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, який ведеться в електронному вигляді Держпродспоживслужбою.
7. Внесення відомостей до Реєстру роздрібних цін на товари здійснюється безоплатно.
8. Держпродспоживслужба розміщує Реєстр роздрібних цін на товари на своєму офіційному веб-сайті, забезпечує вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до його відомостей з використанням Інтернету (крім відомостей про номер телефону, адресу електронної пошти для зв’язку із суб’єктом господарювання).