КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 березня 2021 р. № 330 Київ |
Про виділення коштів у 2021 році для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та боротьбу з її наслідками
Відповідно до пункту 24 статті 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та боротьбою з її наслідками, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" , спрямовуються у 2021 році в розмірі 55400 тис. гривень Національній академії медичних наук для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, окремими науково-дослідними установами Національної академії медичних наук шляхом установлення Національній академії медичних наук за спеціальним фондом державного бюджету обсягу видатків споживання у сумі 55400 тис. гривень (з них оплата праці - 14890,2 тис. гривень) за новою бюджетною програмою за рахунок залишку коштів, який утворився за програмою 3511380 "Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" станом на 1 січня 2021 року.
2. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, окремими науково-дослідними установами Національної академії медичних наук, що додається.
3. Забезпечити:
Міністерству охорони здоров’я - погодження спрямування видатків, передбачених пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - після зазначеного погодження відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 березня 2021 р. № 330
ПОРЯДОК
використання коштів, виділених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, окремими науково-дослідними установами Національної академії медичних наук
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою "Надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, окремими науково-дослідними установами Національної академії медичних наук України" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Національна академія медичних наук.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є державні установи Національної академії медичних наук, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та відповідають визначеним МОЗ вимогам до спеціалізації та кількості фахівців, наявності обладнання, організації надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - державні установи).
Мінімальна кількість ліжок для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за одним місцем надання такої допомоги становить 40 ліжок.
Державні установи, у яких відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 181 "Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 22, ст. 1016) впроваджено та реалізується новий механізм фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, здійснюють госпіталізацію пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у разі необхідності надання таким пацієнтам послуг, визначених у переліку послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги окремими науково-дослідними установами Національної академії медичних наук, у яких впроваджується та реалізується новий механізм фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, затвердженому зазначеною постановою.
Перелік державних установ Національної академії медичних наук, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, затверджується керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та боротьбу з її наслідками, а саме для:
1) закупівлі засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, необхідних для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;
2) додаткових доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам державних установ Національної академії медичних наук, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.
Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідної державної установи.
4. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата проводиться з урахуванням положень законодавства.
5. Розподіл бюджетних коштів між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня здійснюється Національною академією медичних наук відповідно до кількості ліжок, виділених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (загальна кількість зазначених ліжок - не менше 500), та корегується відповідно до фактичного завантаження таких ліжок.
6. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, та про отримані (створені) активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
7. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Національна академія медичних наук подає щомісяця до 5 числа Комітетові Верховної Ради України з питань бюджету та Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.