• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони УРСР по інтенсифікації сільськогосподарського виробництва

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 03.02.1986 № 33
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.02.1986
  • Номер: 33
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.02.1986
  • Номер: 33
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 3 лютого 1986 р. N 33
Київ
Про роботу Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони УРСР по інтенсифікації сільськогосподарського виробництва
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що Науково-дослідний інститут сільського господарства Нечорноземної зони УРСР, виконуючи рішення травневого (1982 р.) Пленуму ЦК КПРС і червневого (1982 р.) Пленуму ЦК Компартії України, спрямував науково-дослідну роботу на вирішення найважливіших питань інтенсифікації сільського господарства зони Полісся.
За час після створення інституту (1976 р.) значно зріс його науковий і виробничий потенціал, зміцнилась матеріально-технічна база. В одинадцятій п'ятирічці сільськогосподарським органам передано і прийнято для впровадження у виробництво 152 наукові розробки інституту, економічний ефект досягає майже 52 млн. карбованців.
Розробки інституту покладено в основу науково обгрунтованих систем ведення землеробства і тваринництва в господарствах зони. Впровадження розробок інституту у виробництво здійснюється на основі двосторонніх договорів про творчу співдружність з районними агропромисловими об'єднаннями й господарствами. В 1985 році виконувались роботи по 13 таких договорах. Інститут став важливим центром пропаганди інтенсифікації сільськогосподарського виробництва, підвищення кваліфікації спеціалістів та кадрів масових професій колгоспів і радгоспів зони Полісся. За п'ять років тут пройшли перепідготовку 1553 спеціалісти.
Дослідні господарства інституту є зразковими у своїх районах і кращими в області за рівнем ведення землеробства і тваринництва. В одинадцятій п'ятирічці в них значно зросла врожайність зернових, картоплі, льону і кормових культур, надій молока від корови збільшився на 844 кілограми, зменшено затрати на виробництво продукції. Продуктивність праці підвищилась на 54 проценти. В повному обсязі виконуються плани реалізації елітного насіння та племінної худоби колгоспам і радгоспам.
Проте становлення Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони УРСР дещо затрималось. Не повністю вирішено ряд важливих проблем підвищення ефективності осушених земель, повільно розробляються питання використання органічних добрив, сапропелю і торфу, сидерації земель. Недостатньо ведуться роботи по створенню нових високоврожайних, стійких до хвороб і шкідників сортів сільськогосподарських культур. Інститутом, його дослідними господарствами недооцінюється важливість вирощування кукурудзи в зоні Полісся. Без необхідної наполегливості впроваджуються розробки по створенню і продуктивному використанню культурних луків та пасовищ, застосуванню внутрігосподарського розрахунку та колективного підряду. Через недоліки в плануванні у дослідних господарствах інституту частина продукції землеробства і тваринництва виробляється як товарна, тоді як колгоспам і радгоспам зони не вистачає високоякісного насіння урожайних кормових, інших культур та племінної худоби.
Інститут ще слабо впливає на процеси інтенсифікації виробництва в усіх областях зони Полісся.
За роки одинадцятої п'ятирічки в господарствах Житомирської області знизилась урожайність зернових культур і картоплі, Ровенської - картоплі і льону, Чернігівської - зернових, картоплі і льону, що негативно позначилось на виконанні планів виробництва і продажу цих продуктів державі.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Відзначити, що Науково-дослідний інститут сільського господарства Нечорноземної зони УРСР проводить позитивну роботу по впровадженню у практику наукових розробок, спрямованих на підвищення інтенсифікації сільськогосподарського виробництва.
2. Директорові Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони УРСР т. Савченку усунути відмічені недоліки в роботі по впровадженню у колгоспах і радгоспах всієї зони Полісся наукових розробок інституту та передового досвіду по інтенсифікації сільськогосподарського виробництва, забезпечити конкретну віддачу від них та більш тісний зв'язок з господарствами.
Спрямувати зусилля колективу інституту перш за все на наукове обгрунтування питань підвищення родючості й ефективного використання земель, зокрема осушених, створення для цих земель високоврожайних сортів, стійких до хвороб та шкідників, удосконалення інтенсивних технологій вирощування зернових культур, картоплі і льону, збільшення виробництва кормів і кормового протеїну на сіяних та природних угіддях, зменшення затрат на виробництво сільськогосподарської продукції в господарствах усіх областей Полісся.
3. Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Волинському, Житомирському, Ровенському і Чернігівському облвиконкомам та агропромисловим комітетам цих областей розглянути протягом I кварталу 1986 р. закінчені наукові розробки інституту і вжити заходів щодо широкого впровадження їх у виробництво.
4. Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ передбачати в планах на 1986-1990 роки першочергове виробництво всіма дослідними господарствами інститутів і дослідних станцій необхідної кількості насіння високих репродукцій районованих та перспективних сортів і гібридів сільськогосподарських культур та вирощування племінної худоби.
5. Південному відділенню ВАСГНІЛ розглянути питання про поліпшення роботи дослідного конструкторсько-технологічного бюро з експериментальним виробництвом Українського науково-дослідного інституту механізації і електрифікації сільського господарства по виконанню замовлень з розробок Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони УРСР та інших науково-дослідних організацій Держагропрому УРСР.
6. Держплану УРСР, Держагропрому УРСР передбачити в плані економічного і соціального розвитку на дванадцяту п'ятирічку виділення Науково-дослідному інститутові сільського господарства Нечорноземної зони УРСР необхідних капіталовкладень для будівництва науково-виробничого комплексу, житла та об'єктів соціального призначення.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 22