• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільне комюніке

Ґвінея, Україна | Комюніке, Міжнародний документ від 17.06.1998
Реквізити
  • Видавник: Ґвінея, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний документ
  • Дата: 17.06.1998
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Ґвінея, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний документ
  • Дата: 17.06.1998
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СПІЛЬНЕ КОМЮНІКЕ
Дата підписання:17.06.1998
Дата набрання чинності для України:17.06.1998
На запрошення Його Високоповажності Президента України Леоніда Кучми Його Високоповажність Президент Гвінейської Республіки Генерал Лансана Конте здійснив з 16 по 19 червня офіційний візит в Україну на чолі численної делегації.
Під час візиту Його Високоповажності Генералу Лансані Конте і його делегації було виказано теплий прийом, що відображає прекрасні традиційні відносини дружби і співробітництва, які існують між народами і Урядами України та Гвінейської Республіки.
Глави держав - Його Високоповажність пан Леонід Кучма і Його Високоповажність Генерал Лансана Конте провели плідні переговори щодо шляхів активізації двостороннього співробітництва, а також з міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Обговорюючи двосторонні відносини, глави держав зосередилися на динаміці розвитку двостороннього співробітництва і партнерства, зобов'язавшись продовжувати зусилля з метою їх диверсифікації в усіх галузях.
Глави держав дійшли згоди щодо розширення консультативного механізму для вирішення двосторонніх, регіональних і міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Сторони високо оцінили досягнення в економічній і торговельній галузях, домовившись використовувати досвід приватного сектора й можливості економічних чинників обох країн з метою значного збільшення обсягу обмінів між Україною і Гвінеєю.
Сторони домовилися поглиблювати і збагачувати економічне співробітництво шляхом створення спільних підприємств в гірничо-видобувній та риболовецькій галузях.
Щодо гірнично-видобувної галузі, українська сторона висловила заінтересованість в участі українських підприємств в будівництві залізниці для перевезення мінералів і бокситів територією Гвінеї.
Гвінейська сторона із задоволенням прийняла до відома цей інтерес і відзначила, що після закінчення техніко-економічного обґрунтування даного проекту українським підприємствам буде запропоновано подати пропозиції щодо фінансування і виконання цього проекту.
В галузі бокситів глави держав висловили побажання нарощувати участь у їх видобуткові у Гвінеї та переробці в Україні.
В цьому плані вони дійшли згоди щодо участі Бокситового Товариства Кіндії (СБК) та Миколаївського глиноземного заводу в процесах приватизації відповідних підприємств двох країн.
Сторони вирішили сприяти розвитку таких галузей, як транспорт, освіта, енергетика, наука, машинобудування, зв'язок, металургія, медицина.
Сторони підтвердили особливу заінтересованість у розвитку співпраці в галузі залізничного та, особливо в столиці Гвінейської Республіки, міського транспорту.
Сторони вирішили створити Спільну економічну комісію з метою координування і подальшого сприяння розвитку економічних зв'язків між двома країнами.
Висловлюючи свою впевненість, що розширення контактів між народами є важливим чинником українсько-гвінейського партнерства, обидві Сторони й надалі сприятимуть співробітництву між двома країнами в гуманітарній сфері шляхом підтримки культурних, наукових та освітянських обмінів між двома країнами.
Сторони сприятимуть встановленню зв'язків між об'єднаннями ділових кіл двох країн, включаючи організацію виставок, ярмарків, фестивалів тощо.
Розвиваючи двосторонні відносини в гуманітарній галузі, Сторони послідовно дотримуються загальновизнаних демократичних цінностей, спільних для міжнародного співтовариства, зокрема, у сфері захисту прав і основних свобод людини, задоволення їх основних потреб.
Під час переговорів обидва Президенти висловили готовність й надалі розширювати правову основу двосторонніх відносин.
Сторони підписали угоди та інші документи з різноманітної проблематики співробітництва, серед них Спільну Декларацію про принципи відносин дружби та співробітництва між Україною та Гвінейською Республікою .
Бажаючи збільшити свій внесок у підтримання миру і міжнародної безпеки, Сторони погодилися поглиблювати свій діалог з питань, що стосуються оборонної сфери і військового співробітництва у рамках регіональних структур, членом яких є Гвінея.
Прагнучи сприяти подальшому зміцненню довіри і безпеки у світі та на Африканському континенті, Сторони підтвердили свої наміри розвивати і поглиблювати їх політичне співробітництво в рамках міжнародних структур.
Визнаючи безповоротність змін, які відбулися у світі за останні десятиріччя, Сторони наголосили на необхідності попередження конфліктів завдяки створенню архітектури глобальної та регіональної безпеки для всіх держав на принципах неподільності і всеосяжності безпеки.
У цьому контексті обидві Сторони погодилися, що жодна держава, організація або угруповання не мають будь-якої винної відповідальності за підтримання миру і стабільності на планеті.
Президент Гвінейської Республіки висловив вдячність за теплу гостинність, виявлену до нього і делегації, що його супроводжувала і запросив Президента України відвідати Гвінею з офіційним візитом, дата якого буде визначена дипломатичним шляхом.
Запрошення було з вдячністю прийняте.
За Україну За Гвінейську Республіку
(підпис) (підпис)