• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок ціноутворення та використання гонорарного фонду журналу "Віче"

Президія Верховної Ради України  | Постанова від 14.05.1993 № 3219-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.05.1993
  • Номер: 3219-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.05.1993
  • Номер: 3219-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про порядок ціноутворення та використання гонорарного фонду журналу "Віче"
Президія Верховної Ради України
постановляє:
Погодитися з висновками та пропозиціями Комісії Верховної Ради України з питань гласності і засобів масової інформації, викладеними у доповідній записці про порядок ціноутворення та використання гонорарного фонду журналу "Віче" (додається).
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 14 травня 1993 року
N 3219-XII
Комісія з питань гласності та засобів масової інформації
N 06-17/8-92 29 квітня 1993 р.
ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
До питання "Про порядок ціноутворення та використання гонорарного фонду журналу "Віче"
Комісія Верховної Ради України з питань гласності і засобів масової інформації, розглянувши хід виконання постанови Президії Верховної Ради України від 5 січня 1993 р. N 2905, констатує здійснення ряду заходів, спрямованих на матеріально-технічне забезпечення роботи журналу "Віче" в 1993 р. Зокрема, приведені у відповідність із фактичними і прогнозованими витратами на його видання окремі статті кошторису, виходячи з динаміки цін останнього часу. Впорядковано систему оплати праці співробітників журналу. Це дозволило стабілізувати випуск "Віча", разовий тираж якого досяг 10.000 примірників. У своєму розпорядженні Комісія має ряд листів, у яких читачі підтримують тематично-концепцуальну спрямованість видання.
Водночас етап становлення журналу висвітив і ряд недоліків, аналіз яких засвідчує, що їх джерелом є застаріла нормативна практика внутрішнього госпрозрахунку. Зокрема, труднощі в залученні до співробітництва з журналом представників мислячої, талановитої, але невисокооплачуваної інтелігенції прямо чи опосередковано пов'язані з діючою системою авторського гонорару, прийнятою в минулі роки, й котра, порівняно з нинішніми витратами на видання журналу, стає по суті символічною.
Якщо, наприклад, поліграфічні витрати на випуск журналу, починаючи з 1 листопада 1992 р. по квітень 1993 р., зросли в середньому у 8,3 раза, витрати на папір, послуги зв'язку та заробітну плату - від 3,9 до 5,1 раза, то величина гонорарного фонду залишилась, по суті, замороженою і в структурі кошторису видання сьогодні становить менше тисячної частки. Практично це означає, що сумою гонорару за публікацію статті (400-600 крб.) автор не компенсує витрати навіть на її передрук.
Комісія просить взяти до уваги, що реальні можливості вирівняти становище редакція журналу "Віче" вбачає не шляхом зростання величини дотації, а в межах загальноредакційного бюджету, одночасно здійснивши необхідні заходи, суть і механізм впровадження яких пропонується, а саме:
1. Встановити з II півріччя 1993 р. передплатну ціну за примірник журналу "Віче" в розмірі 150 крб.
2. Дозволити редакційній колегії журналу "Віче" за погодженням з Управлінням Справами Верховної Ради України в подальшому самостійно встановлювати:
- передплатну та роздрібну ціну журналу "Віче" в залежності від умов, які складаються на ринку газетно-журнальної продукції;
- в межах загальноредакційного бюджету авторський гонорар на кожний номер видання, але не більший, ніж у пропорціях зростання оплати праці в бюджетних установах, починаючи з 1 листопада 1992 року.
Просимо розглянути.
Голова Комісії М.СПИС