• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Розподіл, Умови, Порядок від 03.04.2019 № 319
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розподіл, Умови, Порядок
  • Дата: 03.04.2019
  • Номер: 319
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розподіл, Умови, Порядок
  • Дата: 03.04.2019
  • Номер: 319
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 квітня 2019 р. № 319
Київ
Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 637 від 10.07.2019 № 964 від 27.11.2019 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Відповідно до статті 97 Бюджетного кодексу України затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, що додаються.
2. Відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України здійснити розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, у 2019 році згідно з додатком.
3. Забезпечити:
Міністерству освіти і науки - погодження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, передбаченого пунктом 2 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - внесення після зазначеного погодження відповідних змін до розпису державного бюджету.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 квітня 2019 р. № 319
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти (далі - субвенція).
2. У цих Порядку та умовах термін "персональний комп’ютер" означає стаціонарний та портативний комп’ютер, який використовується в освітньому процесі.
Терміни "абонентна плата", "послуга з доступу до Інтернету" у цих Порядку та умовах вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про телекомунікації", Правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 295 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 29, ст. 1074).
3. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
4. Субвенція спрямовується на придбання для закладів загальної середньої освіти комунальної власності та їх філій (далі - заклади освіти):
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 637 від 10.07.2019 )
1) шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами;
2) автомобільних транспортних засобів, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсних центрів;
( Підпункт 2 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 637 від 10.07.2019 )
3) персональних комп’ютерів;
4) послуг з доступу до Інтернету закладів освіти.
5. Придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, автомобільних транспортних засобів, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсних центрів, персональних комп’ютерів для закладів освіти та їх доставка здійснюються на засадах співфінансування:
( Абзац перший пункту 5 в редакції Постанови КМ № 637 від 10.07.2019 )
для закладів, розташованих у містах обласного значення, не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для закладів, розташованих у районах та в об’єднаних територіальних громадах, не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
У разі придбання персональних комп’ютерів для закладів освіти, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету у обсязі не менше 30 відсотків загальної вартості відповідного обладнання.
6. Забезпечення закладів освіти шкільними автобусами, в тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється у такій черговості:
1) опорні заклади;
2) заклади освіти, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/реорганізовані протягом поточного року;
3) інші заклади освіти з кількістю учнів 100 та більше, що мають учнів, які проживають на відстані більше 3 кілометрів від закладу і потребують підвезення;
4) інші заклади освіти.
7. За рахунок субвенції на придбання автомобільних транспортних засобів, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсних центрів, здійснюються видатки на:
1) придбання автомобіля спеціального призначення з обладнанням для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, які не відвідують заклади освіти, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу (мобільний інклюзивно-ресурсний центр) - один в кожну область;
2) придбання автомобілів спеціального призначення з обладнанням для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, які не відвідують заклади освіти, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу (мобільний інклюзивно-ресурсний центр) для м. Києва;
3) придбання шкільних автобусів, обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсного центру (крім м. Києва).
Забезпечення закладів освіти шкільними автобусами, обладнаними місцями для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсних центрів, здійснюється тільки для адміністративно-територіальних одиниць, де функціонують такі центри.
Шкільні автобуси, обладнані місцями для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі для обслуговування інклюзивно-ресурсних центрів, повинні забезпечувати регулярне перевезення учнів та педагогічних працівників закладів освіти до місця навчання, роботи і додому, а в інший час можуть здійснювати перевезення дітей та/або педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів з метою виконання основних завдань таких центрів.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 637 від 10.07.2019 )
8. Забезпечення закладів освіти персональними комп’ютерами здійснюється у такій черговості:
1) опорні заклади та заклади освіти із кількістю учнів 100 та більше, які не мають персональних комп’ютерів;
2) заклади освіти із кількістю учнів менше 100, які не мають персональних комп’ютерів;
3) опорні заклади та заклади освіти I-III, II-III, III ступеня з кількістю учнів 100 та більше, в яких співвідношення кількості учнів на один персональний комп’ютер перевищує десять учнів на один комп’ютер;
4) інші заклади освіти.
Забезпечення всіх закладів освіти персональними комп’ютерами здійснюється з обов’язковим досягненням співвідношення десять учнів на один персональний комп’ютер. Додаткове забезпечення закладів освіти персональними комп’ютерами здійснюється тільки після досягнення зазначеного співвідношення в усіх закладах.
9. За рахунок субвенції на придбання послуг з доступу до Інтернету закладів освіти здійснюються видатки на:
1) придбання послуг з доступу до Інтернету закладів освіти;
2) придбання мережевого обладнання (комутаторів, роутерів, тощо), необхідного для підключення до Інтернету наявної комп’ютерної техніки та персональних комп’ютерів, що будуть придбані на виконання підпункту 3 пункту 4 цих Порядку та умов, а також комп’ютерної техніки, що належить учням та педагогічним працівникам.
Доступ до Інтернету повинен забезпечувати можливість з’єднання з Інтернетом усіх наявних та запланованих до придбання за кошти субвенції персональних комп’ютерів.
10. Забезпечення закладів освіти доступом до Інтернету здійснюється у такій черговості:
1) опорні заклади та заклади освіти I-III, II-III, III ступеня, які не мають доступу до Інтернету;
2) інші заклади освіти, які не мають доступу до Інтернету;
3) опорні заклади та заклади освіти I-III, II-III, III ступеня з кількістю учнів 100 та більше, які мають швидкість доступу до Інтернету менше 100 Мбіт/с;
4) заклади освіти I-III, II-III, III ступеня з кількістю учнів менше 100, заклади освіти I, I-II ступеня з кількістю учнів 100 та більше, які мають швидкість доступу до Інтернету менше 30 Мбіт/с;
5) інші заклади освіти.
11. Забезпечення всіх закладів освіти доступом до Інтернету здійснюється з обов’язковим досягненням такої швидкості доступу:
1) для опорних закладів та закладів освіти I-III, II-III, III ступеня з кількістю учнів 100 та більше - 100 Мбіт/с;
2) для інших закладів освіти - 30 Мбіт/с.
Забезпечення закладів освіти швидкістю доступу до Інтернету, що перевищує зазначені норми, здійснюється тільки після забезпечення усіх закладів доступом до Інтернету відповідно до черговості.
12. У разі необхідності закупівлі послуг з доступу до Інтернету та малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання таких послуг видатки розвитку можуть спрямовуватися на видатки споживання.
( Пункт 12 в редакції Постанови КМ № 964 від 27.11.2019 )
13. Обсяг субвенції, передбачений у додатку до цієї постанови, на придбання послуг з доступу до Інтернету закладів освіти розподіляється обласними держадміністраціями між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.
14. Не допускається спрямування субвенції на:
закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням видатків, зазначених у пунктах 6, 7, 8 і 9 цих Порядку та умов;
оплату посередницьких послуг;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку;
сплату абонентної плати за доступ до Інтернету закладами освіти.
15. Казначейство перераховує щомісяця до 10 числа субвенцію на рахунки обласних бюджетів та бюджету м. Києва, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету. Перерахування субвенції здійснюється відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161).
16. Органи Казначейства перераховують щомісяця до 15 числа на підставі платіжних документів, підготовлених обласними та Київською міською держадміністраціями, кошти на рахунки районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, відкриті в органах Казначейства.
( Пункт 17 виключено на підставі Постанови КМ № 964 від 27.11.2019 )
18. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 34, ст. 916).
19. Казначейство інформує щомісяця до 15 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції та касових видатків у розрізі місцевих бюджетів.
20. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
21. Обласні та Київська міська держадміністрації подають щокварталу до 10 числа наступного місяця МОН інформацію про використання субвенції.
22. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 3 квітня 2019 р. № 319
РОЗПОДІЛ
обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, у 2019 році
тис. гривень
Код бюджетуНазва місцевого бюджетуПридбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами (видатки розвитку)Придбання автомобільних транспортних засобів, у тому числі для обслуговування інклюзивно- ресурсних центрів (видатки розвитку)Придбання персональних комп’ютерів (видатки розвитку)Придбання послуг з доступу до Інтернету закладів загальної середньої освіти (видатки розвитку)
02100000000Обласний бюджет Вінницької області16496,57375,511096,243180,8
03100000000Обласний бюджет Волинської області11982,56369,710643,932328,7
04100000000Обласний бюджет Дніпропетровської області20593938725524,529672,6
05100000000Обласний бюджет Донецької області8680,49051,712737,419958,8
06100000000Обласний бюджет Житомирської області14648,99722,29661,233391,2
07100000000Обласний бюджет Закарпатської області19116,66034,514509,936654,4
08100000000Обласний бюджет Запорізької області12451,91072810614,622007,8
09100000000Обласний бюджет Івано-Франківської області15041,97040,213209,730127,9
10100000000Обласний бюджет Київської області19675,813745,215947,221552,5
11100000000Обласний бюджет Кіровоградської області8989,267056133,617150,9
12100000000Обласний бюджет Луганської області5843,92011,53104,613128,8
13100000000Обласний бюджет Львівської області30612,88716,522502,361925,3
14100000000Обласний бюджет Миколаївської області9401,16369,7697024132,7
15100000000Обласний бюджет Одеської області15153,34358,220629,732708,2
16100000000Обласний бюджет Полтавської області15542,567058227,932784
17100000000Обласний бюджет Рівненської області15246,87375,513209,832252,8
18100000000Обласний бюджет Сумської області7300,46705561421552,5
19100000000Обласний бюджет Тернопільської області9893,25699,27787,733239,4
20100000000Обласний бюджет Харківської області14438,393872073329672,6
21100000000Обласний бюджет Херсонської області71872346,78331,621628,4
22100000000Обласний бюджет Хмельницької області14668,88716,58431,634225,9
23100000000Обласний бюджет Черкаської області10105,78716,56816,528230,7
24100000000Обласний бюджет Чернівецької області136614358,28238,114115,4
25100000000Обласний бюджет Чернігівської області8268,54023602829824,4
26000000000Бюджет м. Києва 3352,5232974553,3
__________
Разом
325000175000300000700000
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 637 від 10.07.2019 )