• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про невідкладні заходи щодо додержання вимог законодавства у сфері торгівлі та посилення боротьби зі спекуляцією

Президент України  | Указ від 18.06.1994 № 318/94
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 18.06.1994
  • Номер: 318/94
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 18.06.1994
  • Номер: 318/94
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про невідкладні заходи щодо додержання вимог законодавства у сфері торгівлі та посилення боротьби зі спекуляцією
З метою наведення належного порядку у сфері торгівлі, захисту прав споживачів, забезпечення якості товарів, що реалізуються населенню, додержання вимог законодавства підприємствами торгівлі усіх форм власності та громадянами
постановляю:
1. Уряду Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, виконавчим комітетам Рад народних депутатів терміново вжити заходів щодо повсюдного додержання правил торгівлі, впорядкування роздрібної торговельної мережі та продажу товарів з рук на ринках, відведення і обладнання місць для торговельної діяльності, посилення контролю за якістю товарів, припинення торгівлі без відповідного дозволу та у невстановлених місцях.
Протягом червня - липня поточного року разом з державними органами захисту прав споживачів, внутрішніх справ, державного санітарного нагляду, стандартизації, метрології та сертифікації, управліннями з питань торгівлі, інспекціями з контролю за цінами та податковими інспекціями із залученням у необхідних випадках підрозділів Національної гвардії України провести суцільну комплексну перевірку додержання вимог законодавства суб'єктами торговельної діяльності усіх форм власності, у тому числі на ринках. При цьому особливу увагу звернути:
на обгрунтованість застосування торговельних надбавок та суворе додержання їх граничних розмірів;
виконання вимог законодавства щодо якості товарів, які реалізуються населенню;
додержання санітарно-гігієнічних норм та правил, протиепідемічних заходів, а також протипожежних правил;
доцільність розміщення об'єктів торгівлі;
своєчасну та повну сплату податків.
Забезпечити припинення функціонування всіх суб'єктів торговельної діяльності, що допускають порушення порядку торгівлі, виробляють, зберігають, транспортують та реалізують продовольчу сировину та харчові продукти з порушенням санітарних норм і правил та без документів, що підтверджують їх якість, а також притягнення до встановленої законом відповідальності винних у вчиненні правопорушень.
Надалі такі перевірки проводити не менш як один раз на квартал.
Покласти персональну відповідальність за наведення належного порядку у сфері торгівлі на одного із заступників керівника відповідного місцевого органу державної виконавчої влади.
2. До прийняття Верховною Радою України відповідного законодавчого акта встановити, що в разі систематичного порушення вимог законодавства та Правил торговельного обслуговування населення суб'єктами підприємництва у сфері торгівлі діяльність підприємця тимчасово припиняється на підставі рішення голови державного комітету у справах захисту прав споживачів Республіки Крим, начальника обласного, міського (міст Києва та Севастополя) управлінь у справах захисту прав споживачів.
3. Кабінету Міністрів України:
- завершити розробку проекту Закону України про внесення змін і доповнень до статей 154, 155, 155-1, 155-3, 155-6 Кримінального кодексу України та глави 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за спекуляцію, обман покупців і замовників, порушення правил торгівлі, незаконну торговельну діяльність з урахуванням особливостей ринкових відносин та подати його до 15 липня 1994 року на розгляд Верховної Ради України;
- внести у червні 1994 року на розгляд Верховної Ради України проект Положення про порядок тимчасового припинення діяльності підприємств торгівлі, громадського харчування і сфери послуг, що систематично порушують правила торгівлі, надання послуг, умови зберігання та транспортування товарів, реалізують недоброякісні товари;
- до 15 липня 1994 року розробити і затвердити Положення про порядок заняття торговельною діяльністю і ведення облікових документів;
- розглянути питання щодо можливості збільшення штатної чисельності працівників державних органів у справах захисту прав споживачів.
4. Державному комітету України у справах захисту прав споживачів, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків України, Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству економіки України, Державному комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації, Головній державній податковій інспекції України визначити конкретні заходи щодо активної участі підпорядкованих органів у наведенні порядку у сфері торгівлі, вирішувати питання щодо відповідальності керівників цих органів за бездіяльність у забезпеченні додержання вимог законодавства про захист прав споживачів.
5. Рекомендувати Генеральній прокуратурі України посилити нагляд за додержаннямзаконів органами, які здійснюють контроль у сфері торгівлі, а також за законністю притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за злочини та правопорушення, вчинені у цій сфері.
6. Запропонувати Державній телерадіомовній компанії України, Українському національному інформаційному агентству разом з правоохоронними органами, Державним комітетом України у справах захисту прав споживачів, Міністерством економіки України, Міністерством охорони здоров'я України ширше висвітлювати питання боротьби з правопорушеннями у сфері торгівлі, додержання суб'єктами торговельної діяльності правил торгівлі, санітарно-гігієнічних норм та правил, обгрунтованості встановлення торговельних надбавок та граничних їх розмірів тощо.
7. Здійснення контролю за виконанням цього Указу покласти на першого заступника Голови Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю В.В.Дурдинця.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 18 червня 1994 року
N 318/94