• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок розгляду пропозицій трудових колективів щодо зміни умов оплати праці та надання додаткових пільг

Рада Міністрів УРСР , Українська республіканська рада професійних спілок | Постанова від 14.12.1989 № 312
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР , Українська республіканська рада професійних спілок
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.12.1989
  • Номер: 312
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР , Українська республіканська рада професійних спілок
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.12.1989
  • Номер: 312
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
І УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 1989 р. N 312
Київ
Про порядок розгляду пропозицій трудових колективів щодо зміни умов оплати праці та надання додаткових пільг
З метою більш чіткої організації роботи, пов'язаної з розглядом пропозицій трудових колективів щодо зміни умов оплати праці та надання додаткових пільг, установлених шахтарям, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 18 листопада 1989 р. N 988 Рада Міністрів Української РСР і Українська республіканська рада професійних спілок
постановляють:
1. Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми разом з відповідними профспілковими органами забезпечувати в місячний строк розгляд та узагальнення всіх пропозицій і вимог, що надходять від трудових колективів, з виїздом у необхідних випадках на підприємства (в об'єднання) та в організації.
У межах наданих прав (з урахуванням наявних фінансових можливостей) міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми за погодженням з профспілковими органами приймають рішення по вказаних пропозиціях.
Про прийняті рішення своєчасно інформують трудові колективи.
Пропозиції щодо зміни умов оплати праці та надання додаткових пільг, які потребують рішення Уряду УРСР, вносяться міністерствами і відомствами УРСР та обл(міськ)виконкомами до Ради Міністрів УРСР з попереднім їх розглядом у Державному комітеті УРСР по праці і соціальних питаннях і Укрпрофраді, а ті, які потребують рішення Уряду СРСР, вносяться союзно-республіканськими міністерствами і відомствами УРСР до відповідних міністерств і відомств СРСР, республіканськими міністерствами і відомствами УРСР, обл(міськ)виконкомами - до Ради Міністрів УРСР з попереднім їх розглядом у Державному комітеті УРСР по праці і соціальних питаннях і Укрпрофраді, Державному комітеті СРСР по праці і соціальних питаннях і ВЦРПС.
2. Ураховуючи недостатню інформованість робітників і спеціалістів підприємств (об'єднань) про прийняті Радою Міністрів СРСР і Радою Міністрів УРСР рішення по дальшому розширенню їх прав, доручити міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам разом з відповідними комітетами профспілок організувати широке роз'яснення прав підприємств і трудових колективів у вирішенні трудових і соціальних питань.
3. Міністерствам і відомствам УРСР, підприємствам (об'єднанням) і організаціям завершити не пізніше I кварталу 1990 р. запровадження для працівників пільг за багатозмінний режим роботи, передбачених постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 12 лютого 1987 р. N 194.
Державному комітетові УРСР по праці і соціальних питаннях і Державному комітетові УРСР по статистиці перевірити хід здійснення цих заходів та про результати доповісти Раді Міністрів УРСР у травні 1990 року.
4. Довести до відома, що Рада Міністрів СРСР і ВЦРПС постановою від 18 листопада 1989 р. N 988 "Про порядок розгляду пропозицій трудових колективів щодо зміни умов оплати праці та надання додаткових пільг":
1) Установили, що всі пропозиції по збільшенню відпусток, пенсій, удосконаленню районного регулювання заробітної плати, що надходять, розглядаються за поданням міністерств і відомств СРСР і Рад Міністрів союзних республік спільно з відповідними профспілковими органами, Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях і ВЦРПС разом з проектами відповідних Законів СРСР і Концепцією по вдосконаленню заробітної плати.
2) Порекомендували підприємствам (об'єднанням) ширше використовувати права, передбачені статтею 5 Основ законодавства Союзу РСР і союзних республік про працю (ст. 9 Кодексу законів УРСР про працю) та постановою Ради Міністрів СРСР від 4 травня 1989 р. N 372 (постанова Ради Міністрів УРСР від 19 травня 1989 р. N 143), для вирішення соціальних питань за рахунок зароблених коштів. Запроваджувати за рахунок фонду матеріального заохочення (єдиного фонду оплати праці): виплати сім'ям загиблих на виробництві; грошові компенсації понад установлені пенсії та виплати особам, яким заподіяно каліцтво або професійне захворювання на виробництві; одноразову допомогу трудящим, які пропрацювали тривалий час на одному підприємстві, при виході їх на пенсію; одноразову винагороду за безперервний стаж роботи на підприємстві; додаткові оплачувані відпустки, в тому числі жінкам, які виховують дітей у віці до 3 років, із збереженням безперервного стажу роботи; часткове або повне скасування плати за утримання дітей у дитячих дошкільних закладах, а також провадити інші трудові й соціальні виплати.
Умови, розміри і порядок надання цих пільг установлюються адміністрацією разом з радою трудового колективу та профспілковим комітетом і включаються в колективний договір.
3) Установили з 1 грудня 1989 р. доплату працівникам (включаючи начальників дільниць), постійно зайнятим на підземних роботах у всіх галузях народного господарства, в тому числі на шахтному нафтовидобутку, за нормативний час їх пересування в шахтах (рудниках) від ствола до місця роботи і назад з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу). Порядок визначення й обліку цього часу встановлюється адміністрацією шахти (рудника) разом з радою трудового колективу і профспілковим комітетом.
Держплану УРСР за поданням міністерств і відомств УРСР визначити додаткову потребу в коштах за рахунок державного бюджету на запровадження цих доплат для подання відповідних матеріалів у Держплан СРСР.
4) Надали право адміністрації разом з радами трудових колективів і профспілковими комітетами підприємств (об'єднань) та організацій металургійної, хімічної, соляної, нафтової, газової й нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики і електрифікації СРСР, Головалмаззолота СРСР, Міністерства шляхів СРСР і асоціації "Агрохім", а також металургійних виробництв машинобудівних міністерств і міністерств оборонних галузей промисловості використовувати на запровадження для працівників пільг за багатозмінний режим роботи частину коштів фонду соціального розвитку.
5) Установили, що кошти на запровадження доплат працівникам за нормативний час їх пересування в шахтах (рудниках), а також кошти фонду соціального розвитку, використовувані на запровадження пільг за багатозмінний режим роботи, не включаються до суми фонду оплати праці, яка підлягає оподаткуванню в 1989-1990 роках.
6) Надали право Державному комітетові СРСР по праці і соціальних питаннях разом з ВЦРПС дозволяти запроваджувати нові умови оплати праці працівників невиробничих галузей народного господарства за рахунок власних коштів підприємств (об'єднань) і організацій.
7) Доручили Держплану СРСР разом з Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях та ВЦРПС передбачити при розробці проекту Державного плану економічного і соціального розвитку СРСР на тринадцяту п'ятирічку виділення необхідних коштів для закінчення запровадження нових умов оплати праці працівників усіх підприємств (об'єднань), організацій і установ невиробничих галузей народного господарства.
Голова
Ради Міністрів Української РСР
Голова Української
республіканської ради
професійних спілок

В.МАСОЛ


В.СОЛОГУБ
Інд. 18