РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 1989 р. N 311 Київ |
Про Державний бюджет Української РСР на 1990 рік
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР N 194 від 16.08.90 Постановою КМ УРСР N 102 від 20.07.91 )
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Взяти до виконання затверджений Законом Української РСР від 1 грудня 1989 р. "Про Державний бюджет Української РСР на 1990 рік":
Державний бюджет Української РСР на 1990 рік по доходах у сумі 37.420.600 тис. крб. і по видатках у сумі 39.220.600 тис. крб. згідно з додатком N 1 з граничним розміром його дефіциту в сумі 1.800.000 тис. карбованців;
республіканський бюджет Української РСР на 1990 рік по доходах у сумі 30.810.934 тис. крб., по видатках у сумі 21.009.347 тис. крб., відрахуваннях з республіканського бюджету до бюджетів областей і міст республіканського підпорядкування в сумі 10.821.587 тис. крб. згідно з додатком N 2 та граничний розмір дефіциту цього бюджету в сумі 1.020.000 тис. карбованців.
Міністерству фінансів УРСР подати до Ради Міністрів УРСР пропозиції про порядок застосування статті 1 Закону Української РСР "Про Державний бюджет Української РСР на 1990 рік" в частині фінансування видатків бюджету в межах фактично одержаних доходів.
2. Включити в Державний бюджет Української РСР на 1990 рік бюджети областей і міст республіканського підпорядкування по доходах у загальній сумі 17.431.253 тис. крб. і по видатках у загальній сумі 18.211.253 тис. крб. з оборотною касовою готівкою по цих бюджетах у загальній сумі 240.784 тис. крб. згідно з додатком N 3.
Міністерству фінансів УРСР урегулювати шляхом прямих розрахунків між республіканським бюджетом і бюджетами областей та міст республіканського підпорядкування зміни обсягів цих бюджетів, що випливають з поправок до Державного бюджету СРСР на 1990 рік у зв'язку з уточненням джерел фінансування додаткових заходів щодо підвищення рівня життя народу, прийнятих Верховною Радою СРСР.
3. Установити в республіканському бюджеті на 1990 рік асигнування на фінансування поточних видатків по експлуатації та утриманню діючої мережі установ і організацій, утримання органів державної влади управління та інші видатки, пов'язані з простим відтворенням і підтриманням рівня соціального розвитку суспільства, що склався, та забезпечувані фінансовими ресурсами в першочерговому порядку, в сумі 18.776.137 тис. крб. у тому числі на:
4. Передбачити в республіканському бюджеті видатки на цілі розширеного відтворення, пов'язані з фінансуванням капітальних вкладень, що забезпечують структурну перебудову народного господарства, розширенням і вдосконаленням соціальної інфраструктури, нарощуванням науково-технічного потенціалу та фінансуванням інших заходів, які забезпечують новий рівень економічного і соціального розвитку суспільства, в загальній сумі 2.233.210 тис. крб., у тому числі на:
фінансування централізованих капітальних вкладень та інших видатків по народному господарству | 1.469.581 тис. крб. |
фінансування науки | 291.188 тис. крб. |
фінансування розвитку соціальної сфери | 472.441 тис. крб. |
5. З метою покриття дефіциту республіканського та місцевих бюджетів на 1990 рік випустити Державну республіканську внутрішню позику, розміщувану на добровільних засадах серед державних, кооперативних та інших громадських підприємств і організацій та кредитних установ, на суму 1.800.000 тис. крб., у тому числі для областей, міст Києва і Севастополя - 780.000 тис. карбованців.
6. Установити на 1990 рік нормативи відрахувань до бюджетів областей, міст Києва і Севастополя від податку з обороту і прибуткового податку з населення згідно з додатком N 4.
7. Установити на 1990 рік нормативи відрахувань до бюджетів областей, міст Києва і Севастополя: від податку на нежонатих, одиноких і малосімейних громадян СРСР і від прибуткового податку з колгоспів - 100 процентів, від суми реалізації облігацій Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року - 50 процентів, від податку з обороту відповідно до обсягу роздрібного товарообороту державної і кооперативної торгівлі - 2 проценти (до бюджетів Ровенської області - 3 проценти, Кіровоградської та Хмельницької областей - по 4 проценти).
8. Установити на 1990 рік нормативи відрахувань до бюджетів областей і міст республіканського підпорядкування від суми платежів у бюджет з прибутку (доходу) підприємств і організацій союзного підпорядкування - 12 процентів, республіканського - 10 процентів.
9. Установити, що в 1990 році плата за трудові ресурси і плата за воду, які вносяться підприємствами й організаціями союзного та республіканського підпорядкування, повністю зараховуються до місцевих бюджетів.
10. Установити, що чинність пунктів 8 і 9 цієї постанови не поширюється:
відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 14 листопада 1989 р. N 971 на підприємства й організації Міністерства оборони СРСР Комітету державної безпеки СРСР, підприємства й організації союзного підпорядкування Міністерства внутрішніх справ СРСР, окремі підприємства Міністерства атомної енергетики і промисловості СРСР за переліком, що визначається Міністерством, а також на підприємства й організації міністерств, які здійснюють розрахунки по платежах у бюджет з прибутку (доходу) в централізованому порядку;
на підприємства й організації Міністерства внутрішніх справ УРСР, Міністерства зв'язку УРСР, Українське госпрозрахункове зовнішньоторгове об'єднання при Раді Міністрів УРСР та трест "Укртюменшляхбуд" Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР.
11. Затвердити на 1990 рік плани надходжень податку з обороту по областях, містах Києву і Севастополю згідно з додатком N 5 та по міністерствах і відомствах згідно з додатком N 6.
Міністерству фінансів УРСР внести уточнення до плану надходжень податку з обороту на 1990 рік відповідно до затвердженого плану виробництва й розподілу фондів продовольчих і непродовольчих товарів та плану матеріально-технічного постачання по областях, містах Києву і Севастополю, а також урахувати їх у взаємних розрахунках республіканського бюджету з місцевими бюджетами.
( Пункт 12 втратив чинність на підставі Постанови КМ УРСР N 102 від 20.07.91 )
13. Спрямувати одержувані в 1990 році з бюджету державного соціального страхування кошти в сумі 7.501.100 тис. крб. на виплату пенсій непрацюючим пенсіонерам.
14. Установити в Державному бюджеті Української РСР на 1990 рік асигнування на фінансування народного господарства в сумі 18.367.288 тис. крб. та соціально-культурні заходи і науку - 19.736.589 тис. карбованців.
15. Установити на 1990 рік у складі видатків республіканського бюджету на освіту дотацію Міністерству культури УРСР для театрів і державних музичних колективів республіканського підпорядкування в сумі 6.443 тис. карбованців.
16. Передбачити для міністерств і відомств УРСР на 1990 рік асигнування з республіканського бюджету на утримання органів державного управління і судів, а також установити для вказаних органів (крім тих, яким у встановленому порядку затверджується фонд оплати праці) граничні суми витрати (незалежно від джерел) на поліпшення побутового обслуговування та преміювання працівників згідно з додатком N 8.
17. Доручити Міністерству фінансів УРСР довести міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам завдання по мобілізації внутрішніх резервів у будівництві за рахунок скорочення запасів невстановленого устаткування та матеріалів, реалізації зайвого і непотрібного майна по припинених будівництвом об'єктах та збиткових і неплатоспроможних підприємствах, що припинили свою діяльність в результаті низького рівня господарювання, зі спрямуванням одержаних коштів на фінансування державних централізованих капітальних вкладень.
18. Установити, що кошти централізованих фондів і резервів міністерств, відомств УРСР та інших органів управління, вивільнювані в результаті скорочення лімітів державних централізованих капітальних вкладень, чисельності працівників апарату міністерств, відомств та інших органів управління у зв'язку із запровадженням нових схем управління (в розмірах, визначених розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 26 січня 1989 р. N 32, з урахуванням постанови Ради Міністрів СРСР від 29 вересня 1989 р. N 803), а також скорочення затрат на утримання службового легкового автотранспорту відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 1 березня 1988 р. N 56, повністю перераховуються в доход відповідного бюджету.
Міністерству фінансів УРСР уточнити суми економії у витратах на утримання апарату органів управління, що підлягають перерахуванню в доход бюджету.
19. У зв'язку з введенням з 1 січня 1990 р. нових тарифів на вантажні перевезення дозволити Міністерству транспорту УРСР уточнити нормативи відрахувань від прибутку до централізованих фондів і резервів Міністерства для фінансування витрат на придбання рухомого складу та інших втрат по прискоренню розвитку транспорту в інтересах усього народного господарства.
20. Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкому переглянути перелік збиткових підприємств на 1990 рік, маючи на увазі скоротити виділювані їм дотації не менш як на 30 процентів.
Установити, що вивільнювані кошти централізованих фондів міністерств і відомств УРСР, управлінь і об'єднань облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, передбачені на виплату дотацій збитковим підприємствам і організаціям, спрямовуються в доход відповідного бюджету.
21. Визначити в бюджетах областей, міст Києва і Севастополя на 1990 рік Фонд непередбачених видатків облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів у розмірах згідно з додатком N 9.
22. Взяти до відома і керівництва, що Рада Міністрів СРСР постановою від 14 листопада 1989 р. N 971 "Про Державний бюджет СРСР на 1990 рік":
1) Доручила Міністерству фінансів СРСР разом з Держпланом СРСР підготувати пропозиції по уточненню джерел фінансування додаткових заходів щодо підвищення рівня життя народу, прийнятих Верховною Радою СРСР, за рахунок інших статей доходів і необхідних заходів цінного характеру, які включають при цьому підвищення роздрібних цін на товари повсякденного попиту.
Держплану СРСР, Міністерству фінансів СРСР і Державному комітетові СРСР по праці і соціальних питаннях доручено, виходячи з визначених Верховною Радою СРСР на 1990 рік витрат на додаткові заходи щодо підвищення життєвого рівня народу, подати до 1 грудня 1989 р. Раді Міністрів СРСР пропозиції про порядок і строки здійснення зазначених заходів.
2) Доручили Міністерству фінансів СРСР шляхом прямих розрахунків внести уточнення у взаємовідношення союзного бюджету з державними бюджетами союзних республік, що випливають з поправок до проекту Державного бюджету СРСР на 1990 рік у зв'язку з проведенням додаткових заходів щодо підвищення життєвого рівня народу, прийнятих Верховною Радою СРСР.
3) З метою покриття дефіциту союзного бюджету на 1990 рік вирішила випустити Державну внутрішню позику, розміщувану на добровільних засадах серед державних, кооперативних та інших громадських підприємств і організацій та кредитних установ, на суму до 49.099.881 тис. карбованців.
Рекомендувала союзним республікам для покриття дефіциту своїх бюджетів випустити аналогічні республіканські позики.
4) З урахуванням необхідності фінансування загальнодержавних, міжрегіональних і міжгалузевих програм, насамперед для розв'язання невідкладних соціальних завдань, вирішила випустити 1990 році для розповсюдження серед населення на добровільних засадах:
цільові безпроцентні позики для населення на придбання автомобілів, холодильників і деяких інших товарів тривалого користування на суму не менше 5 млрд. карбованців;
казначейські зобов'язання держави з розрахунку 5 процентів річних для реалізації населенню на загальну суму до 15 млрд. карбованців. Кошти, одержані від реалізації зазначених зобов'язань, спрямовуються в першу чергу на погашення державних позик, випущених у 1954-1956 роках.
Міністерству фінансів СРСР, Держплану СРСР і Держбанку СРСР доручено в місячний строк розробити і подати Раді Міністрів СРСР пропозиції про умови випуску та порядок розповсюдження позик і казначейських зобов'язань держави, передбачених цим підпунктом.
5) Зберегла в 1990 році чинність пункту 3 постанови Ради Міністрів СРСР від 25 вересня 1974 р. N 752 про порядок і розміри відрахувань, що проводяться колгоспами та міжколгоспними підприємствами й організаціями до централізованого фонду соціального забезпечення колгоспників для виплати допомоги на дітей малозабезпеченим сім'ям.
6) Дозволила Держбанку СРСР і Промбудбанку СРСР продовжити в 1990 році кредитування без справляння підвищеної процентної ставки:
затрат по гірничо-підготовчих і розкривних роботах на підприємствах Міністерства металургії СРСР, Головалмаззолота СРСР, Міністерства вугільної промисловості СРСР, Міністерства атомної енергетики і промисловості СРСР, на підприємствах промисловості будівельних матеріалів;
сезонних запасів товарно-матеріальних цінностей по підприємствах Міністерства металургії СРСР і Головалмаззолота СРСР;
наднормативних запасів незавершеного виробництва в межах установленого рівня запасів товарно-матеріальних цінностей по підприємствах Міністерства металургії СРСР і Головалмаззолота СРСР.
7) З метою створення сприятливих економічних умов для організації та роботи орендних колективів, селянських господарств і кооперативів, а також підсобних сільських господарств підприємств і установ, утворюваних на базі земель і майна колгоспів, радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств і підприємств по первинній переробці сільськогосподарської сировини, установила, що заборгованість цих колгоспів, радгоспів і підприємств по відстрочених довгострокових і короткострокових позичках банків СРСР підлягає списанню (в тому числі і відповідна частка заборгованості при частковій оренді підприємства) з віднесенням вказаних сум на збільшення державного внутрішнього боргу.
Міністерству фінансів СРСР разом з Агропромбанком СРСР доручено встановити порядок списання зазначеної заборгованості.
8) Визнала неправильною практику звільнення багатьох підприємств, об'єднань і організацій від участі у формуванні доходів Державного бюджету СРСР, що є грубим порушенням Закону СРСР "Про державне підприємство (об'єднання)".
Передбачила, що по підприємствах, об'єднаннях і організаціях (крім радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств, а також підприємств комунального і побутового обслуговування), яким не встановлені нормативи відрахувань від прибутку (доходу) до бюджету, 30 процентів прибутку (10 процентів доходу), одержаного понад суми, прийняті в розрахунках економічних нормативів, вноситься до бюджету починаючи з розрахунків за підсумками роботи за IV квартал 1989 року.
9) Скасувала пільговий порядок розподілу прибутку, одержаного понад суми, прийняті в розрахунках при затверджені економічних нормативів. У зв'язку з цим визнала таким, що втратило чинність з 1 січня 1990 р., розпорядження Ради Міністрів СРСР від 10 грудня 1987 р. N 2668 (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 15 грудня 1987 р. N 654).
Пільговий порядок не застосовується також і при розподілі доходу по підприємствах (об'єднаннях) і організаціях, які застосовують другу модель господарського розрахунку.
10) Визнала такими, що втратили чинність останній абзац пункту 11 постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 17 липня 1987 р. N 823 "Про перебудову діяльності міністерств і відомств сфери матеріального виробництва в нових умовах господарювання" і розпорядження Ради Міністрів СРСР від 22 вересня 1987 р. N 2027 (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 29 вересня 1987 р. N 543).
11) З метою підвищення економічної заінтересованості підприємств у ефективному використанні транспортних засобів і скороченні національних перевезень в умовах розширення в народному господарстві прямих зв'язків запровадила з 1 січня 1990 р. нові тарифи на вантажні перевезення залізничним, морським (у каботажному плаванні), річковим, повітряним і автомобільним транспортом, розроблені відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 14 червня 1988 р. N 741 (постанова Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1988 р. N 179.
Враховуючи гостроту ситуації в народному господарстві з моторним паливом, масове нераціональне використання дизельного палива як котельно-пічного, завищені норми його споживання, обумовлені низьким рівнем цін на дизельне паливо, запровадила з 1 січня 1990 р. нові оптові ціни на дизельне паливо, розроблені відповідно до вищеназваної постанови.
Вирішила зберегти при запровадженні нових тарифів на вантажні перевезення діючі для підприємств і організацій нормативи по платежах у бюджет з прибутку (доходу). Ресурси, що додатково надходять транспортним організаціям, спрямовуються на придбання рухомого складу та інші витрати по прискоренню розвитку транспорту в інтересах усього народногосподарського комплексу.
У зв'язку із запровадженням нових тарифів на вантажні перевезення дозволила Міністерству шляхів СРСР уточнити нормативи відрахувань до централізованих фондів і резервів для фінансування загальногалузевих заходів, включаючи розвиток соціальної сфери.
Міністерству фінансів СРСР, Держплану СРСР і Держпостачу СРСР доручено передбачити компенсацію затрат сільському господарству, автомобільному пасажирському транспорту загального користування і спецспоживачам, пов'язаних з підвищенням цін на дизельне паливо, з урахуванням мінімального завдання по можливій його економії.
12) Установила на 1990 рік відрахування до бюджету від тимчасової надбавки до роздрібних цін по виробах поліпшеної якості та від додаткового прибутку по товарах, що реалізуються за договірними цінами, в розмірі 50 процентів.
Державному комітетові СРСР по цінах, Держплану СРСР, Міністерству фінансів СРСР доручено внести зміни до діючих положень про порядок встановлення договірних цін на перші дослідні партії товарів і особливо модні вироби та тимчасові ціни на нові товари поліпшеної якості.
13) Зменшила в 1990 році по організаціях державної торгівлі на 50 процентів нормативи відрахувань до фонду уцінки товарів, обчислений на п'ятирічку в розмірі 0,6 процента до товарообороту роздрібної торговельної мережі.
У зв'язку з цим Міністерству фінансів СРСР, Держплану СРСР і Міністерству торгівлі СРСР доручено уточнити затверджені на 1990 рік міністерствам торгівлі союзних республік, міністерствам і відомствам СРСР, які мають торговельну мережу, нормативи відрахувань від доходів до бюджету підприємств і організацій державної торгівлі.
14) З урахуванням рекомендацій Верховної Ради СРСР доручила Держплану СРСР передбачити в плані на 1990 рік поставку Міністерству торгівлі СРСР легкових автомобілів для реалізації на аукціонних торгах за рахунок зменшення поставок їх міністерствам і відомствам СРСР, Радам Міністрів союзних республік та громадським організаціям (крім селищних сільських Рад народних депутатів, органів охорони здоров'я, служб зв'язку та інкасації). Крім того, Міністерству торгівлі СРСР доручено направити для реалізації на цих торгах частину ринкового фонду легкових автомобілів "Волга".
Додаткова виручка від реалізації зазначених автомобілів, за відрахуванням витрат на проведення аукціонів і торговельної знижки, спрямовується в доход союзного бюджету.
Міністерству торгівлі СРСР разом з Міністерством фінансів СРСР доручено до 1 січня 1990 р. визначити порядок проведення аукціонних продажів автомобілів і відрахування виручки до бюджету.
15) Зобов'язала Міністерство фінансів СРСР, Держбанк СРСР і Держплан СРСР розглянути разом з Міністерством атомної енергетики і промисловості СРСР питання про вишукання фінансових ресурсів для покриття додаткових потреб підприємств вказаного Міністерства у зв'язку з утворенням надпланових запасів спеціальної сировини.
16) Установила, що асоціації та інші форми добровільних об'єднань соціалістичних підприємств (акціонерні товариства, комерційні та кооперативні банки, консорціуми та ін.), створені без залучення іноземного капіталу, для яких не було встановлено порядку взаємовідношень з державним бюджетом, сплачують платежі в союзний бюджет від фактичного балансового прибутку в розмірі 60 процентів (від доходу - 25 процентів) починаючи з розрахунків за підсумками роботи за IV квартал 1989 року.
Міністерству фінансів СРСР дозволено в разі економічної доцільності надавати окремим організаціям, зазначеним у цьому підпункті, пільги по платежах у бюджет.
Голова Ради Міністрів УРСР Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | В.МАСОЛ В.ПЄХОТА |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 14 грудня 1989 р. N 311
ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНСЬКОЇ РСР НА 1990 РІК
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | В.ПЄХОТА |
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 14 грудня 1989 р. N 311
РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНСЬКОЇ РСР НА 1990 РІК