• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Положення про державний нотаріат Української РСР

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 12.04.1966 № 307 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.04.1966
  • Номер: 307
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.04.1966
  • Номер: 307
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 12 квітня 1966 р. N 307
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 175 від 09.04.75 )
Про внесення змін до Положення про державний нотаріат Української РСР
Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 19 березня 1966 р. N 213 "Про часткову зміну порядку засвідчення вірності копій документів, що стосуються особистих прав і інтересів громадян" та враховуючи практику застосування Положення про державний нотаріат УРСР, Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
Внести зміни до Положення про державний нотаріат Української РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 31 серпня 1964 р. N 941 (ЗП УРСР 1964 р. N 8, ст. 113), що додаються.
Голова Ради Міністрів УРСР В.ЩЕРБИЦЬКИЙКеруючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 38
Затверджені
постановою Ради Міністрів УРСР
від 12 квітня 1966 р. N 307
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про державний нотаріат Української РСР
Викласти в такій редакції:
1) Статтю 2 Положення:
"Ст. 2. В населених пунктах, де немає нотаріальних контор, певні нотаріальні дії, зазначені в ст. 14 цього Положення, вчиняють виконавчі комітети сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих".
2) Статтю 3 Положення:
"Ст. 3. Державні нотаріальні контори і виконкоми сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих при вчиненні нотаріальних дій керуються законами СРСР і УРСР, а також постановами і розпорядженнями Уряду СРСР і Уряду УРСР, цим Положенням та Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій, яку видає Верховний суд УРСР. При вчиненні нотаріальних дій нотаріуси і працівники виконкомів місцевих Рад депутатів трудящих незалежні і підкоряються тільки закону".
3) Статтю 5 Положення:
"Ст. 5. Керівництво і контроль за діяльністю виконавчих комітетів сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих по вчиненню ними нотаріальних дій здійснюються вищестоящими виконавчими комітетами Рад депутатів трудящих.
Інструктування службових осіб виконкомів сільських, селищних, районний і міських Рад депутатів трудящих по вчиненню ними нотаріальних дій покладається на нотаріуса найближчої нотаріальної контори".
4) Статтю 14 Положення:
"Ст. 14. Виконавчі комітети сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих у населених пунктах, де немає нотаріальних контор, вчиняють, з додержанням вимог ст. 3 цього Положення, такі нотаріальні дії:
а) посвідчують:
- договори купівлі-продажу, дарування, обміну і застави будинків на суму не більше 1000 карбованців;
- договори продажу будинків на знос;
- договори про відчуження будинків на умовах довічного утримання;
- договори співвласників спільних будинків про встановлення порядку користування частками будинків у натурі;
- різні угоди на суму не більше 1000 карбованців, нотаріальне посвідчення яких не є обов'язковим, якщо вони не суперечать закону і сторони бажають їх нотаріально посвідчити;
- заповіти;
- довіреності, крім довіреностей на вчинення дій за кордоном;
- особу одержувачів поштової і телеграфної кореспонденції;
б) засвідчують:
- вірність копії документа, що стосується особистих прав і інтересів громадянина (крім копій документів про закінчення вищих і середніх спеціальних учбових закладів та середніх шкіл), зокрема: копії документів щодо сімейного стану (свідоцтв про народження, шлюб, смерть та інші), копії довідок про службу в Радянській Армії і Військово-Морському Флоті, виданих для надання пільг родині, копії довідок військових столів про відношення до військової служби, виписок з постанов правлінь і загальних зборів колгоспів, що стосуються даного громадянина;
- справжність підписів на документах, які не мають значення майнових угод;
в) вживають заходів до охорони майна, що його залишив померлий;
г) накладають на будинки арешти (заборони) за постановами судово-прокурорських органів, за повідомленням установ, банків або госпрозрахункових організацій і підприємств про видачу позички та при укладанні договору застави майна.
Крім того, виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих надають громадянам і організаціям технічні послуги, зв'язані з учиненням нотаріальних дій".