• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про прикордонну смугу

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 12.05.1994 № 304 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.05.1994
  • Номер: 304
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.05.1994
  • Номер: 304
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 травня 1994 р. N 304
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1147 від 27.07.98 )
Про прикордонну смугу
Відповідно до Закону "Про державний кордон України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок/водоймищ прикордонну смугу в межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських Рад народних депутатів, але не менше ширини смуги місцевості від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруджень і не більше п'яти кілометрів від лінії державного кордону. На окремих ділянках за розпорядженням Кабінету Міністрів України може бути встановлена інша ширина прикордонної смуги. У прикордонну смугу не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.
З цією метою Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Донецькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Чернівецькій і Чернігівській обласним державним адміністраціям за поданням відповідних управлінь Прикордонних військ і згідно з Загальними правилами прикордонного режиму, що додаються, та з урахуванням місцевих особливостей затвердити Правила прикордонного режиму у прикордонній смузі на території області і здійснити до 1 жовтня 1994 р. заходи щодо визначення та позначення цієї смуги на відповідній території.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 28 грудня 1990 р. N 394-3.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України
Міністр
Кабінету Міністрів України

Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

І.ДОЦЕНКО
Інд.39
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. N 304
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
прикордонного режиму
1. Громадяни, які в'їжджають у прикордонну смугу або перебувають у прикордонній смузі, повинні мати при собі документи, які посвідчують їх особу і підтверджують необхідність в'їзду у прикордонну смугу (перебування у прикордонній смузі), та пред'являти ці документи на вимогу спеціально уповноважених осіб Прикордонних військ і органів внутрішніх справ.
У місцевості між лінією державного кордону і лінією прикордонних інженерних споруджень громадяни можуть перебувати за спеціальним дозволом відповідного підрозділу Прикордонних військ.
2. Капітанам морських і річкових суден, власникам маломірних плавзасобів, командирам повітряних суден, начальникам поїздів і провідникам вагонів, водіям транспортних засобів забороняється провезення/підвезення у прикордонну смугу і завезення/вивезення з неї осіб, які не мають на це відповідних документів.
3. Керівники підприємств, установ і організацій та громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, зобов'язані забезпечувати додержання прикордонного режиму громадянами, що працюють у прикордонній смузі.
4. У прикордонній смузі органами внутрішніх справ встановлюються дорожні знаки щодо обмеження руху автомобільного транспорту.
5. Для запобігання занесенню в Україну заразних хвороб тварин безпосередньо вздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій забороняється утримання і випасання худоби. Ширина цієї смуги і ветеринарно-санітарний режим у ній визначаються обласними державними адміністраціями за погодженням з Мінсільгосппродом і Держкомкордоном.
6. У межах прикордонної смуги, а там, де вона не встановлена, - в межах територій населених пунктів, які межують з державним кордоном, польоти всіх типів повітряних суден і аерофотозйомка, геодезичні та топографічні роботи можуть здійснюватися лише з дозволу Міноборони, а геологічні, гідротехнічні, дорожні та інші дослідження, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов'язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водоймищ, кінофотозйомка місцевості - з дозволу відповідних управлінь Прикордонних військ.
7. Будь-яке будівництво, рубання лісу та інші роботи в прикордонній смузі (за винятком робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, проведенням заходів для боротьби з особливо небезпечними інфекційними хворобами і порушеннями екології), здійснюються за погодженням з відповідними з'єднаннями Прикордонних військ.
8. Порядок проведення сільськогосподарських та інших робіт і водокористування в прикордонній смузі встановлюється обласними державними адміністраціями за погодженням з відповідними управліннями Прикордонних військ.
Керівники підприємств, установ і організацій та громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, зобов'язані не пізніше ніж за 24 години повідомляти відповідні підрозділи Прикордонних військ про час і місце проведення і характер сільськогосподарських та інших робіт.
9. Утримання і випасання худоби в прикордонній смузі можливі лише у визначених місцевими державними адміністраціями за погодженням з відповідними підрозділами Прикордонних військ місцях і за умови їх належного загородження заінтересованими підприємствами, установами і організаціями або їх власниками.
Випасання худоби може проводитися лише при сприятливій епізоотичній ситуації на території, що межує з державним кордоном, як зі сторони України, так і з сторони суміжної держави.
10. Жителі населених пунктів, території яких межують з державним кордоном, зобов'язані утримувати домашніх тварин під наглядом чи на прив'язі. Індивідуальне випасання худоби здійснюється під наглядом власника чи у відгороджених від державного кордону місцях.
11. Рибальські, мисливські, науково-дослідні, спортивні, інші самохідні та несамохідні судна (у тому числі віндсерфінги, водні велосипеди, інші плавзасоби), засоби для пересування по льоду (аеросани, буєри, мотосани), що належать юридичним і фізичним особам і базуються на причалах, пристанях, розташованих у прикордонній смузі, крім реєстрації в установленому порядку в органах, які здійснюють нагляд за такими суднами і засобами, повинні бути зареєстровані у відповідному підрозділі Прикордонних військ.
Обліку у підрозділах Прикордонних військ підлягають також апарати, що використовуються для підводного плавання у прикордонних річках/водоймищах.
Порядок реєстрації Прикордонними військами, утримання у портах/порт-пунктах, на причалах і пристанях, виходу у внутрішні води України самохідних і несамохідних суден та інших плавзасобів визначається Держкомкордоном.
12. На берегах прикордонних річок/водоймищ, де прикордонну смугу не встановлено, місця для купання і відпочинку, порядок їх обладнання і використання визначаються місцевими державними адміністраціями за погодженням з відповідними з'єднаннями Прикордонних військ.
13. Полювання в прикордонній смузі забороняється.
14. Рибальство на прикордонних річках/водоймищах може провадитися лише у визначених місцевими державними адміністраціями за погодженням з відповідними з'єднаннями Прикордонних військ місцях.
Міністр
Кабінету Міністрів України

І.ДОЦЕНКО