• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін і доповнень до Цивільного процесуального кодексу Української РСР

Президія Верховної Ради УРСР  | Указ від 11.01.1982 № 2994-X | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Указ
  • Дата: 11.01.1982
  • Номер: 2994-X
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Указ
  • Дата: 11.01.1982
  • Номер: 2994-X
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Указ втратив чинність на підставі Кодексу N 1618-IV від 18.03.2004, ВВР, 2004, N 40-41, 42, ст.492 )
У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про внесення змін і доповнень до Цивільного процесуального кодексу Української РСР
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1982, N 4, ст. 47 ) ( Указ затверджено Законом N 3739-X від 09.07.1982, ВВР, 1982, N 29, ст. 443 )
Відповідно до Указів Президії Верховної Ради СРСР від 26 січня 1981 року "Про затвердження Положення про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів", від 5 травня 1981 року "Про черговість задоволення вимог про стягнення за виконавчими документами" та від 18 травня 1981 року "Про відшкодування шкоди, заподіяної громадянинові незаконними діями державних і громадських організацій, а також службових осіб при виконанні ними службових обов'язків" Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
Внести до Цивільного процесуального кодексу Української РСР такі зміни і доповнення:
1. Статті 249, 375 і 376 викласти в такій редакції:
"Стаття 249. Подання заяви
Заява про стягнення з громадян недоїмки по податках, самооподаткуванню сільського населення і державному обов'язковому страхуванню подається відповідно фінансовим відділом виконавчого комітету районної, міської або районної в місті Ради народних депутатів, або виконавчим комітетом селищної чи сільської Ради народних депутатів, або органом державного страхування в суд за місцем проживання недоїмника чи місцем знаходження його майна";
"Стаття 375. Правила про привілеєве задоволення вимог про стягнення
Законодавством Союзу РСР можуть встановлюватись правила про привілеєве задоволення вимог про стягнення, зв'язаних з діяльністю організацій залізничного, морського, річкового, повітряного транспорту, зв'язку та кредитних установ. Законодавством Союзу РСР і Української РСР можуть в окремих випадках встановлюватись правила про привілеєве задоволення інших вимог.
Стаття 376. Черговість задоволення вимог про стягнення з рахунків у кредитних установах
Черговість задоволення вимог про стягнення з рахунків, що відкриваються в кредитних установах державним підприємствам, установам, організаціям, колгоспам, іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, іншим громадським організаціям, встановлюється Радою Міністрів СРСР".
2. Частину першу статті 70 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) сторони - по спорах, зв'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної громадянинові незаконним засудженням, незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, незаконним застосуванням взяття під варту як запобіжного заходу або незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт".
3. Статтю 126 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Позови про поновлення трудових, пенсійних і житлових прав, повернення майна або його вартості, зв'язані з відшкодуванням шкоди, заподіяної громадянинові незаконним засудженням, незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, незаконним застосуванням взяття під варту як запобіжного заходу, незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт, можуть пред'являтися позивачем за місцем його проживання або за місцем знаходження відповідача".
У зв'язку з цим частини третю, четверту, п'яту, шосту, сьому, восьму вважати відповідно частинами четвертою, п'ятою, шостою, сьомою, восьмою, дев'ятою.
4. Пункт 2 частини другої статті 136 доповнити підпунктом "ж" такого змісту:
"ж) якщо у спорах про поновлення трудових, пенсійних і житлових прав, повернення майна або його вартості, зв'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної громадянинові незаконним засудженням, незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, незаконним застосуванням взяття під варту як запобіжного заходу, незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт, це питання у передбачених законом випадках не вирішувалося у відповідних державних або громадських організаціях".
5. Пункт 3 частини першої статті 236 викласти в такій редакції:
"3) про стягнення з громадян недоїмки по податках, самооподаткуванню сільського населення і державному обов'язковому страхуванню".
6. Найменування глави 32 викласти в такій редакції:
"Глава 32
СПРАВИ ПРО СТЯГНЕННЯ З ГРОМАДЯН НЕДОЇМКИ ПО ПОДАТКАХ,
САМООПОДАТКУВАННЮ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ І ДЕРЖАВНОМУ ОБОВ'ЯЗКОВОМУ СТРАХУВАННЮ".
7. У частині другій статті 250 слова "акт про відсутність майна та довідку від інших осіб про належні з них недоїмникові грошові суми" замінити словами "акт про відсутність майна; довідка від інших осіб про належні з них недоїмникові грошові суми при відсутності майна або недостатності його для погашення недоїмки".
8. Частину другу статті 251 викласти в такій редакції:
"Якщо у суду виникнуть сумніви в правильності обчислення розміру платежу, він своєю ухвалою зупиняє провадження у справі і надсилає матеріал органові стягнення для перевірки. Провадження у справі відновлюється після перерахунку платежу органом стягнення або підтвердження заяви про стягнення його вищестоящим органом".
9. Частину першу статті 252 викласти в такій редакції:
"Суд, встановивши, що вимога про стягнення недоїмки є законною, постановляє рішення про вилучення у недоїмника майна згідно з поданим у суд актом опису, а в разі відсутності майна або недостатності цього майна для погашення недоїмки - про звернення стягнення на грошові суми, які недоїмникові належить одержати від інших осіб".
10. У статті 253 слова "органом виконання" замінити словами "органом стягнення".
11. У статті 374:
а) частини п'яту і шосту викласти в такій редакції:
"При недостатності стягненої з боржника суми для задоволення всіх вимог за виконавчими документами ця сума розподіляється між стягувачами в такій черговості:
у першу чергу задовольняються:
1) вимоги про стягнення аліментів;
2) вимоги робітників і службовців, що випливають з трудових правовідносин;
3) вимоги членів колгоспів, зв'язані з їх працею в колгоспі;
4) вимоги про оплату поданої адвокатом юридичної допомоги;
5) вимоги про виплату винагороди, що належить авторам за використання твору, за відкриття, винахід, на які видано авторське свідоцтво, раціоналізаторську пропозицію і промисловий зразок, на які видано свідоцтво;
6) вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника.
Після повного задоволення зазначених вимог задовольняються вимоги по соціальному страхуванню і вимоги громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх майну злочином або адміністративним правопорушенням;
у другу чергу задовольняються:
1) вимоги по податках і неподаткових платежах до бюджету;
2) вимоги органів державного страхування по обов'язковому страхуванню;
3) вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної злочином або адміністративним правопорушенням державним підприємствам, установам, організаціям, колгоспам, іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, іншим громадським організаціям;
у третю чергу задовольняються
забезпечені заставою вимоги при стягнення з вартості заставленого майна;
у четверту чергу задовольняються
не забезпечені заставою вимоги державних підприємств, установ, організацій, колгоспів, інших кооперативних організацій, їх об'єднань, інших громадських організацій;
у п'яту чергу задовольняються
всі інші вимоги.
Вимоги кожної наступної черги задовольняються після повного погашення вимог попередньої черги";
б) у частині сьомій слова "пропорціонально присудженій" замінити словами "пропорціонально належній".
12. У статтях 70, 97, 126, 136, 148, 149, 152, 217, 348, 356, 404, 405, 406 і 422 слова "смертю годувальника" замінити словами "втратою годувальника".
Голова Президії
Верховної Ради Української РСР
Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР

О.ВАТЧЕНКО

Я.КОЛОТУХА
м. Київ, 11 січня 1982 р.
N 2994-X