З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про зупинення спаду сільськогосподарського виробництва та продовольче забезпечення країни у 1997-1998 роках
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 48, ст.295 )
Цей Закон спрямований на створення умов для зупинення спаду і подальшого нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, гарантованого забезпечення населення продуктами харчування та на захист вітчизняного товаровиробника.
Стаття 1. Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників
У Державному бюджеті України визначаються обсяги фінансування загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку аграрного сектора економіки України.
Заборгованість сільськогосподарських товаровиробників, риболовецьких господарств та підприємств по переробці сільськогосподарської продукції перед бюджетом за станом на 1 квітня 1997 року пролонговується терміном на 5 років без урахування відсотків.
Суми пені та штрафів, нараховані за прострочення погашення податкових зобов'язань, списуються за станом на 1 квітня 1997 року із сільськогосподарських товаровиробників, риболовецьких господарств та переробних підприємств як безнадійні до погашення.
Сільськогосподарськими товаровиробниками та переробними підприємствами списується з одержувачів сільськогосподарської продукції її вартість у безакцептному порядку після закінчення терміну, визначеного договором (контрактом), в порядку, встановленому Національним банком України.
Заборгованість держави перед сільськогосподарськими товаровиробниками за зерно, продане в рахунок державного замовлення у 1995-1996 роках, погашається державою до 15 червня 1997 року з виплатою відсотків як за користування кредитом та з урахуванням рівня інфляції, визначеного Міністерством статистики України.
У разі несвоєчасного проведення розрахунків за закуплену сільськогосподарську продукцію згідно з контрактами та за компенсацію витрат на соціально-культурні потреби відповідно до Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" сільськогосподарський товаровиробник не сплачує податків і не проводить відрахувань до цільових фондів на суму заборгованості держави перед ним.
Держава забезпечує підтримку виробництва тваринницької продукції (м'яса, молока, продукції птахівництва), для чого у Державному бюджеті України визначається окремим рядком обсяг її дотування.
Держава гарантує товаровиробнику виконання договірних зобов'язань і несе відповідальність за їх дотримання виконавцем державного замовлення.
Стаття 2. Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників технічними засобами виробництва
Для забезпечення агропромислового комплексу технічними засобами виробництва, починаючи з 1997 року, підприємствами вітчизняного сільськогосподарського машинобудування надається техніка товаровиробникам на умовах довгострокової оренди. Кошти для цього визначаються у Державному бюджеті України на зворотній основі.
Створюються сприятливі умови для імпорту технічних засобів щодо виробництва і переробки сільськогосподарської продукції та технологічного обладнання, що не виробляється в Україні.
Стаття 3. Прикінцеві положення
1. Продовжити дію Закону України "Про порядок погашення прострочених банківських позичок сільськогосподарськими товаровиробниками у 1996 році" до 31 грудня 1998 року.
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 23 травня 1997 року N 288/97-ВР |