У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Комітет із Державної премії України в галузі архітектури
З метою вдосконалення порядку присудження Державної премії України в галузі архітектури
постановляю:
1. На часткову зміну Указу Президента України від 31 жовтня 1996 року N 1017 "Питання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури" (зі змінами, внесеними Указом від 19 серпня 1998 року N 888):
затвердити новий персональний склад Комітету із Державної премії України в галузі архітектури (додається);
викласти в новій редакції Положення про Комітет із Державної премії України в галузі архітектури (додається).
2. Призначити ШПАРУ Ігоря Петровича головою Комітету із Державної премії України в галузі архітектури, увільнивши від виконання цих обов'язків Гусакова В.М.
3. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо забезпечення діяльності Комітету із Державної премії України в галузі архітектури.
Президент України Л.КУЧМАм. Київ, 20 березня 2002 року
N 271/2002
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 20 березня 2002 року N 271/2002
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет із Державної премії України в галузі архітектури
1. Комітет із Державної премії України в галузі архітектури (далі - Комітет) є спеціальним органом, що підпорядковується Президентові України, утвореним для попереднього розгляду питань щодо кандидатур на присудження Державної премії України в галузі архітектури (далі - Державна премія).
2. Комітет у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Комітет для виконання покладених на нього завдань:
веде роботу з виявлення творів архітектури, що гідні висунення на здобуття Державної премії;
приймає та попередньо розглядає твори, висунуті на здобуття Державної премії, здійснює контроль за додержанням установленого порядку їх висунення;
відбирає твори для участі в конкурсі на здобуття Державної премії, публікує у пресі їх перелік із зазначенням складу претендентів;
організовує виставки та громадське обговорення творів, висунутих на здобуття Державної премії, проводить їх всебічний розгляд, готує матеріали для засобів масової інформації;
організовує роботу виїзних комісій з членів Комітету та експертний розгляд творів, висунутих на здобуття Державної премії;
аналізує матеріали обговорення, надіслані зауваження та пропозиції, приймає рішення щодо кандидатур на присудження Державної премії і подає його на затвердження Комісії державних нагород та геральдики;
забезпечує організацію вручення в урочистій обстановці Почесних знаків і Дипломів лауреатам Державної премії та виплату грошової частини премії;
аналізує та узагальнює творчий досвід і досягнення лауреатів Державної премії, організовує тематичні виставки та огляди, сприяє висвітленню цього досвіду в засобах масової інформації.
4. Комітет має право:
утворювати комісії та експертні групи для попереднього розгляду творів, висунутих на здобуття Державної премії;
залучати до рецензування і експертного розгляду творів, висунутих на здобуття Державної премії, вчених та спеціалістів, оплата праці яких здійснюється відповідно до законодавства України. Порядок рецензування та експертного розгляду творів визначається президією Комітету;
відряджати членів Комітету, експертів або експертні комісії, працівників Секретаріату Комітету для ознайомлення з творами, висунутими на здобуття Державної премії. Витрати, пов'язані з відрядженням зазначених осіб, здійснюються відповідно до затвердженого кошторису.
5. Комітет утворюється у складі голови, заступника голови та членів Комітету.
Склад Комітету формується за поданням голови Комітету з числа найбільш авторитетних, відомих та висококваліфікованих архітекторів - представників проектних та наукових організацій, вищих навчальних закладів, органів виконавчої влади, професійних творчих спілок та громадських організацій.
Персональний склад Комітету затверджує Президент України.
Роботою Комітету керує президія Комітету у складі одинадцяти осіб на чолі з головою Комітету.
Персональний склад президії Комітету затверджує голова Комітету.
6. Основною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться в міру потреби.
Засідання Комітету вважається правомочним у разі присутності на ньому не менш як 2/3 його складу.
Рішення Комітету про допущення творів до конкурсу на здобуття Державної премії і про кандидатури на присудження Державної премії приймаються шляхом таємного голосування.
Для допущення до конкурсу твори мають набрати більшість голосів, а для присудження Державної премії - не менш як 3/4 голосів присутніх на засіданні членів Комітету. В разі коли кількість творів, що набрали необхідне для преміювання число голосів, перевищує кількість Державних премій, премійованими вважаються ті твори, які отримали переважну більшість голосів членів Комітету.
Член Комітету, твір якого висунуто на здобуття Державної премії, не бере участі в роботі Комітету протягом відповідного поточного року.
7. При Комітеті утворюється постійно діючий орган - Секретаріат, який очолює заступник голови Комітету.
Гранична чисельність працівників Секретаріату Комітету встановлюється Кабінетом Міністрів України. Структуру Секретаріату затверджує голова Комітету.
Штатний розпис, кошторис видатків на утримання Секретаріату Комітету затверджує голова Комітету за погодженням з Міністерством фінансів України.
8. Фінансування діяльності Комітету здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
9. Комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Глава АдміністраціїПрезидента України В.ЛИТВИНЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 20 березня 2002 року N 271/2002
СКЛАД
Комітету із Державної премії України в галузі архітектури