• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Положення від 08.02.1990 № 27 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.02.1990
  • Номер: 27
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.02.1990
  • Номер: 27
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 8 лютого 1990 р. N 27
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 864 від 22.12.94 )
Про затвердження Положення про Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР
З метою оперативної розробки і проведення заходів щодо запобігання, локалізації та ліквідації епідемій інфекційних хвороб людини, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 23 жовтня 1989 р. N 895 "Про затвердження Положення про Всесоюзну надзвичайну протиепідемічну комісію" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Затвердити Положення про Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР, подане Міністерством охорони здоров'я УРСР і погоджене з заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, що додається.
2. Надати Республіканській надзвичайній протиепідемічній комісії при Раді Міністрів УРСР право приймати рішення з питань координації наукової та практичної діяльності міністерств і відомств УРСР, кооперативних та інших громадських організацій, спрямованої на локалізацію і ліквідацію епідемій інфекційних хвороб людини (СНІД, холера, грип та інші), а також розробляти й проводити заходи для їх запобігання.
Рішення Комісії з вказаних питань обов'язкові для виконання міністерствами і відомствами УРСР, підприємствами, об'єднаннями, організаціями і установами.
3. Дозволити голові Республіканської надзвичайної протиепідемічної комісії при Раді Міністрів УРСР затверджувати за погодженням із заінтересованими міністерствами, відомствами УРСР і організаціями її персональний склад. Установити, що члени Комісії беруть участь у засіданнях без права заміни.
4. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, керуючись Положенням про Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР, затвердити положення про надзвичайні протиепідемічні комісії при виконкомах.
5. Установити, що надзвичайні протиепідемічні комісії при облвиконкомах, Київському і Севастопольському міськвиконкомах очолюють голови виконкомів або їх заступники.
Рекомендувати облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам призначати заступниками голів надзвичайних протиепідемічних комісій головних державних санітарних лікарів областей, мм. Києва і Севастополя.
6. Не для друку.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В.МАСОЛ

В.ПЄХОТА
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 8 лютого 1990 р. N 27
ПОЛОЖЕННЯ
про Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР
I. Загальні положення
1. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР:
розробляє і здійснює через державні органи, кооперативні та інші громадські організації заходи щодо профілактики інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації епідемій цих захворювань серед людей (СНІД, холера, грип та інші), запобігання випадкам масових харчових отруєнь;
координує і контролює діяльність міністерств і відомств УРСР, кооперативних та інших громадських організацій, спрямовану на запобігання, локалізацію і ліквідацію спалахів епідемій інфекційних хвороб людини, випадків масових харчових отруєнь;
здійснює методичне керівництво і координує діяльність надзвичайних протиепідемічних комісій при облвиконкомах, Київському і Севастопольському міськвиконкомах, подає їм при необхідності практичну допомогу у виконанні заходів, спрямованих на запобігання та зниження інфекційної захворюваності.
2. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР діє на громадських засадах і утворюється в складі голови, заступників голови, відповідального секретаря та членів Комісії.
Голова Комісії призначається Радою Міністрів УРСР.
Голова Комісії встановлює число членів Комісії і затверджує її персональний склад.
До складу Комісії включаються представники міністерств і відомств УРСР, штабу цивільної оборони УРСР та інших заінтересованих організацій, підприємств і установ.
3. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР з усіх питань, віднесених до її компетенції, здійснює свою діяльність у тісній взаємодії з Комісією Ради Міністрів УРСР з надзвичайних ситуацій.
II. Функції і права
4. З метою виконання завдань, зазначених у пункті 1 цього Положення, на Республіканську надзвичайну протиепідемічну комісію при Раді Міністрів УРСР покладаються:
розробка і організація здійснення заходів щодо профілактики та ліквідації епідемій інфекційних захворювань серед людей, методичне керівництво і координація діяльності міністерств і відомств УРСР, підприємств, організацій і установ, а також надзвичайних протиепідемічних комісій при облвиконкомах, Київському і Севастопольському міськвиконкомах з цих питань;
інформування Ради Міністрів УРСР про випадки спалахів масових інфекційних захворювань і харчових отруєнь серед населення та заходи щодо їх ліквідації.
При реєстрації спалахів інфекційних захворювань і випадків масових харчових отруєнь Комісія:
залучає за згодою трудових колективів сили і засоби господарських служб підприємств, об'єднань і організацій для виконання конкретних протиепідемічних заходів і призначає осіб, відповідальних за їх здійснення;
періодично заслуховує доповіді відповідальних осіб про хід виконання протиепідемічних заходів і приймає за результатами заслуховування організаційні та практичні рішення;
розглядає всі матеріали про причини виникнення та результати ліквідації спалаху інфекційного захворювання або випадку масового харчового отруєння; визначає осіб, винних у виникненні цих захворювань або отруєнь.
При реєстрації захворювань особливо небезпечною інфекцією серед населення Комісія в разі необхідності додатково здійснює:
введення і зняття карантинно-обмежувальних заходів або карантину в місці виникнення інфекції;
затвердження тимчасового комітету по ліквідації вогнища інфекції та плану його роботи;
систематичне заслуховування питання про хід реалізації заходів щодо ліквідації вогнища інфекції, прийняття за результатами заслуховування необхідних рішень.
5. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР має право:
одержувати інформацію від міністерств, відомств УРСР, виконкомів місцевих Рад народних депутатів про випадки масових інфекційних захворювань та харчових отруєнь серед людей;
проводити на підприємствах, в організаціях і установах перевірки стану роботи по профілактиці інфекційних захворювань та харчових отруєнь;
приймати рішення про введення карантинно-обмежувальних заходів і карантину на підприємствах, в організаціях, установах, окремих населених пунктах і на територіях з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб серед людей;
зажадати документи і заслуховувати на засіданнях Комісії повідомлення керівників відповідних міністерств і відомств УРСР, підприємств, організацій та установ про заходи щодо профілактики інфекційних захворювань, виконання санітарно-профілактичних і протиепідемічних заходів, які вживаються ними;
ставити перед відповідними органами питання про звільнення з роботи, притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності службових осіб міністерств і відомств УРСР, підприємств, організацій та установ, з вини яких допущені спалахи епідемій інфекційних хвороб або випадки масових харчових отруєнь серед людей;
виносити на розгляд Ради Міністрів УРСР, виконкомів місцевих Рад народних депутатів питання, пов'язані з профілактикою і зниженням рівня інфекційних захворювань, а також запобіганням харчовим отруєнням;
позачергово відправляти залізницею та цивільним повітряним транспортом представників Комісії, а також медичні препарати в місця, де виникли епідемії інфекційних захворювань, для проведення протиепідемічних заходів.
6. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР має постійно діючу оперативну групу по боротьбі зі СНІД на чолі з заступником голови або відповідальним секретарем Комісії.
III. Організація роботи
7. Республіканська надзвичайна протиепідемічна комісія при Раді Міністрів УРСР проводить планову роботу, яка передбачає вирішення поточних і перспективних питань:
запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань і харчових отруєнь;
виконання міністерствами, відомствами УРСР, виконкомами місцевих Рад народних депутатів заходів щодо реалізації постанов Партії і Уряду по профілактиці та запобіганню поширенню СНІД та інших інфекційних захворювань, а також рішень Комісії.
8. Голова Республіканської надзвичайної протиепідемічної комісії при Раді Міністрів УРСР з урахуванням епідемічної обстановки, що складається, забезпечує скликання й проведення планових і позачергових засідань Комісії та організує контроль за виконанням рішень, які приймаються.
9. На засіданнях Республіканської надзвичайної протиепідемічної комісії при Раді Міністрів УРСР запрошуються, залежно від характеру питань, що розглядаються, керівники або представники міністерств, відомств УРСР, кооперативних та інших громадських організацій, підприємств, установ і трудових колективів.
На засіданні Комісії ведеться протокол, який у вигляді виписок доводиться до відома заінтересованих організацій та службових осіб, а також засобів масової інформації.
Протокол підписується головуючою на засіданні особою та відповідальним секретарем.
10. Члени Республіканської надзвичайної протиепідемічної комісії при Раді Міністрів УРСР здійснюють свої обов'язки, як правило, в робочий час. У період виконання доручень, пов'язаних з відверненням від основної діяльності, членам Комісії зберігається заробітна плата за постійним місцем роботи.