• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Державним комітетом у справах охорони державного кордону України і Державним Департаментом охорони державного кордону Грузії про розвиток співробітництва у підготовці і навчанні кадрів для Прикордонних військ України і Грузії

Грузія, Державний комітет у справах охорони державного кордону України  | Протокол, Міжнародний договір від 14.02.1997
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 14.02.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 14.02.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол між Державним комітетом у справах охорони державного кордону України і Державним Департаментом охорони державного кордону Грузії про розвиток співробітництва у підготовці і навчанні кадрів для Прикордонних військ України і Грузії
Дата підписання: 14.02.97 р.
Дата набуття чинності: 04.07.97 р.
Державний комітет у справах охорони державного кордону України і Державний Департамент охорони державного кордону Грузії, далі "Сторони",
домовились про таке:
Сторони надаватимуть право громадянам України і Грузії вступати на прикордонні факультети військово-навчальних закладів України і Грузії, а також проходження стажування в частинах і підрозділах Сторін, включаючи підготовку морських прикордонників.
Підготовка військових кадрів буде здійснюватися за заявками, виходячи з потреб і можливостей Сторін.
Утримання і навчання військовослужбовців у військово-навчальних закладах, навчальних частинах, центрах, школах Сторін буде здійснюватися на підставі контрактів, укладених відповідно до чинного законодавства України і Грузії.
Порядок подання та розгляду заявок, прийом та навчання військовослужбовців України та Грузії у військово-навчальних закладах і навчальних частинах Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії визначається відповідно до наказів, положень та порадників, що діють у Прикордонних військах Сторін.
Навчання буде проводитись згідно із діючими навчальними програмами і планами, передбаченими для військово-навчальних закладів і навчальних частин Сторін, російською мовою.
Прикордонні війська України і Прикордонні війська Грузії здійснюватимуть вивчення і відбір на навчання, стажування у військово-навчальних закладах і навчальних частинах Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії осіб, їх медичний огляд відповідно до рекомендацій приймаючої Сторони.
Кандидати на навчання зараховуються відповідно до існуючих положень і правил вступу, встановлених для прийому у вищі навчальні заклади Сторін. До навчальних частин - за направленнями Сторін.
Відправка військовослужбовців Сторін у військово-навчальні заклади і навчальні частини Прикордонних військ для підготовки офіцерських кадрів і молодших спеціалістів для Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії буде проводитись після прийняття ними присяги і зарахування до списків особового складу частин Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії. При цьому, для навчання направлятимуться військовослужбовці, за станом здоров'я здатні до підготовки для відповідних спеціальностей, встановлених для військовослужбовців Прикордонних військ Сторін.
Військовослужбовці Сторін повинні прибувати до навчальних частин Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії у складі команд у супроводі офіцера, маючи при собі навчально-військові документи і комплект військового обмундирування Прикордонних військ своєї країни відповідно до норм належності за літнім та зимовим планом, на період всього строку навчання.
Порядок і розміри грошового та інших видів забезпечення визначаються контрактом між Сторонами.
Кожна із Сторін здійснює оплату проїзду військовослужбовців від місця проходження ними військової служби (проживання) до місця навчання та назад, а також у канікулярні відпустки та відпустки за особистими обставинами, які здійснюються за взаємним погодженням з повідомленням командування Прикордонних військ Сторін.
Військовослужбовці Прикордонних військ Сторін, що проходять навчання на території України і на території Грузії, виконують вимоги законодавства України і Грузії, загальновійськових Статутів Збройних сил України і Грузії, нормативних актів, що регламентують проходження служби в Прикордонних військах України і Прикордонних військах Грузії, та внутрішнього розпорядку в навчальних частинах і підрозділах Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії.
Відчислення військовослужбовців Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії з військово-навчальних закладів та навчальних частин Сторін за недисциплінованість, неуспішність, за станом здоров'я або через небажання продовжувати навчання буде здійснюватись в порядку, встановленому для військовослужбовців Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії, з обов'язковим погодженням і повідомленням командування Прикордонних військ Сторін.
Сторони зобов'язуються відшкодовувати військово-навчальним закладам і навчальним частинам одна одної матеріальні збитки, спричинені неправомірними діями військовослужбовців, що навчаються чи проходять стажування, відповідно до цього Протоколу.
Спеціалісти вважаються підготовленими, якщо вони засвоїли навчальні програми, отримали підсумкові позитивні оцінки на випускних іспитах і по закінченні навчального закладу їм було видано документи встановленої форми як для іноземних слухачів (курсантів).
Присвоєння військових звань військовослужбовцям Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії, які навчаються у військово-навчальних закладах і навчальних частинах Прикордонних військ України і Прикордонних військ Грузії, здійснюється відповідно до законодавства Сторони, що відправляє, з обов'язковим наданням характеристики з місця навчання Сторони, яка приймає.
У разі необхідності та за взаємною згодою Сторін до цього Протоколу можуть бути внесені зміни та доповнення.
Цей Протокол набуває чинності з моменту отримання повідомлення про завершення Сторонами внутрішньодержавних процедур.
Дія Протоколу автоматично продовжується на кожний наступний рік, якщо жодна із Сторін не заявить про своє бажання припинити його дію, про що вона повинна письмово повідомити другу Сторону не пізніше ніж за три місяці до дня закінчення строку дії цього Протоколу.
Складено в м. Києві 14 лютого 1997 р. у двох примірниках кожний українською, грузинською та російською мовами, причому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей в тлумаченні положень цього Протоколу перевага надається тексту російською мовою.
За Державний комітет
у справах охорони
державного кордону
України
За Державний Департамент
охорони державного
кордону Грузії