• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про організацію розрахунків між Національним банком України і Національним банком Республіки Грузія (укр/рос)

Грузія, Національний банк України  | Угода, Міжнародний документ від 09.01.1995
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.01.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.01.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про організацію розрахунків між Національним банком України і Національним банком Республіки Грузія
Дата підписання: 9 січня 1995 р.
Набуття чинності: 9 січня 1995 р.
Національний банк України і Національний банк Республіки Грузія, іменовані надалі "Сторонами", домовилися про нижченаведене:
Взаємні боргові зобов'язання і вимоги Сторін за результатами торгово-економічних й інших відносин за 1992, 1993 і 1994 роки, підлягають врегулюванню на міжурядовому рівні.
Розрахунки між господарюючими суб'єктами України і Республіки Грузія провадяться в національних валютах України і Республіки Грузія, а також у валютах третіх країн, відповідно до законів, що діють на території кожної держави:
- через Сторони;
- через уповноважені банки.
Валюта платежу визначається суб'єктами господарської діяльності в договорах (контрактах) на постачання продукції, надання послуг.
Національний банк України зберігає Національному банкові Республіки Грузія кореспондентський рахунок у карбованцях. Національний банк Республіки Грузія зберігає Національному банкові України кореспондентський рахунок і переоцінює залишок на ньому відповідно до встановленого Національним банком Республіки Грузія курсом карбованця до купона Національного банку Республіки Грузія.
В взаємних розрахунках курси національних валют один до одного встановлюються кожної зі Сторін самостійно відповідно до національного валютного законодавства.
Сторони періодично обмінюються інформацією про офіційно встановлювані курси національних валют.
СТАТТЯ З
Кореспондентські рахунки Сторін, відкриті один у одного, використовуються для здійснення розрахунків між Сторонами, що випливають з функцій національних банків, у тому числі і для конверсійних міжбанківських операцій, а також інших операцій за згодою Сторін.
Розрахунки по всіх інших операціях здійснюються через кореспондентські рахунки уповноважених банків.
Уповноваженими банками України є комерційні банки України, що одержали генеральну ліцензію Національного банку України на проведення банківських операцій в іноземній валюті.
Уповноваженими банками Республіки Грузія є комерційні банки Республіки Грузія, що одержали генеральну ліцензію Національного банку Республіки Грузія на проведення банківських операцій в іноземній валюті.
Уповноважені банки України і Республіки Грузія, що ведуть кореспондентські рахунки (Лоро і Ностро), можуть кредитувати один одного на договірних умовах відповідно до прийнятої міжнародної банківської практики і відповідно до законів, що діють на території кожної Держави.
Сторони визнають свої зобов'язання в межах, наявних коштів на кореспондентських рахунках, відкритих один у одного.
Сторони гарантують що кошти, які знаходяться на кореспондентських рахунках Сторін один у одного не можуть бути списані, або операції по них припинені без згоди банку - власника рахунка.
Сторони не несуть відповідальності по врегулюванню зобов'язань комерційних банків.
Небанківські установи України здійснюють всі операції по проведенню своєї зовнішньоекономічної діяльності винятково через кореспондентські рахунки уповноважених банків України.
Небанківські установи Республіки Грузія відкривають рахунки в уповноважених банках України при наявності дозволу, виданого Національним банком і Міністерством фінансів Республіки Грузія.
По розрахунках через кореспондентські рахунки, відкриті в центральному або уповноваженому банках, Сторони домовилися про нижченаведене:
- платежі (операції) провадяться тільки при наявності коштів на кореспондентському рахунку;
- відсотки по кореспондентських рахунках Сторін не нараховуються;
- розрахунки провадяться платіжними дорученнями, платіжними вимогами-дорученнями й акредитивами. За узгодженням сторін можуть застосовуватися інші форми розрахунків;
- виписки із кореспондентських рахунків Сторін висилаються один одному, як правило, не пізніше наступного робочого дня після проведення платежу (операції). До виписки з кореспондентського рахунка прикладаються два екземпляри зведеного платіжного доручення на загальну суму оборотів кореспондентського рахунка і переліки в двох екземплярах з розрахунково-грошовими документами до них;
- при необхідності проведення термінових платежів допускається доставка документів через нарочного з дорученням Національного банку України, Національного банку Республіки Грузія або комерційного банку;
- документи по міжбанківських розрахунках і платіжні документи оформляються російською мовою;
- за додатковою домовленістю Сторін платіжні документи і виписки по кореспондентських рахунках можуть висилатися телексом, електронною поштою, або іншими засобами електронної передачі даних.
Ця Угода набуває чинності з моменту підписання обома Сторонами.
Угода діє до 31 грудня 1995 року. Термін дії цієї Угоди вважається автоматично продовженим на 1 рік, якщо від однієї зі Сторін до 20 грудня 1995 року не надійшло пропозиції про її припинення.
Сторони інформують усі банківські установи своєї Держави про зміст даної Угоди.
Усі суперечки і розбіжності, що можуть виникнути в ході виконання даної Угоди, Сторони будуть вирішувати шляхом переговорів.
Вчинено в м. Тбілісі 9 січня 1995 року російською мовою в двох примірниках, причому обидва тексти мають однакову юридичну силу.
За Національний банк За Національний банк
України Республіки Грузії
(підпис) (підпис)