Документ підготовлено в системі iplex
Верховна Рада України | Постанова від 13.09.2001 № 2677-III
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про порядок висвітлення роботи восьмої сесії Верховної Ради України третього скликання
З метою широкого інформування громадян України про діяльність вищого законодавчого органу України Верховна Рада України
постановляє:
1. Всебічно проаналізувати причини невиконання Постанови Верховної Ради України "Про порядок висвітлення роботи сьомої сесії Верховної Ради України третього скликання" під час розгляду Верховною Радою України звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік.
2. Розглянути звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік до 20 листопада 2001 року.
3. Невідкладно виконати Постанову Верховної Ради України від 22 березня 2001 року "Про звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2000 рік" щодо проведення до 1 травня 2001 року ротації двох членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з частини її складу, призначеної Верховною Радою України.
4. Зважаючи на Постанову Верховної Ради України від 7 червня 2001 року "Про підсумки парламентських слухань "Проблеми інформаційної діяльності, свободи слова, дотримання законності та стану інформаційної безпеки України", якою діяльність Національної телекомпанії України (НТКУ) визнано незадовільною, а також зважаючи на ігнорування Президентом НТКУ Долгановим В.О. Постанови Верховної Ради України "Про порядок висвітлення роботи сьомої сесії Верховної Ради України третього скликання" та на використання ним свого посадового становища в особистих корисливих цілях, на що вказується в заявах Генерального прокурора України Потебенька М.О., запропонувати Президенту України звільнити Долганова В.О. з посади Президента НТКУ та зміцнити керівництво НТКУ.
5. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до вимог Конституції України, законів України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про поставки продукції для державних потреб" забезпечити розміщення державного замовлення на висвітлення роботи восьмої сесії Верховної Ради України третього скликання в порядку та обсягах, визначених цією Постановою, на каналах Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та інших телерадіоорганізацій України.
6. Національній телекомпанії України:
у дні пленарних засідань та проведення "Днів Уряду України" у Верховній Раді України забезпечити на каналах УТ-1 і УТ-2 трансляцію у вечірній час інформаційної програми "Щоденник Верховної Ради України" тривалістю 30 хвилин з повтором її наступного дня. Виробництво програми покласти на Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України;
вести трансляцію на каналі УТ-1 щотижневих, по п'ятницях, у прямому ефірі 45-хвилинних тематичних програм та передач за участю представників депутатських фракцій (груп) та позафракційних народних депутатів України. Організацію цих програм та передач покласти на Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України з погодженням плану-графіка з керівниками депутатських фракцій (груп).
7. Національній радіокомпанії України:
здійснювати пряму трансляцію пленарних засідань Верховної Ради України (вівторок і четвер - з 10 до 18 години, середа та п'ятниця - з 10 до 14 години) на першому каналі Національної радіокомпанії України та по проводовій трансляційній мережі;
забезпечити трансляцію у прямому ефірі щотижневих 45-хвилинних тематичних програм та передач за участю депутатських фракцій і груп, позафракційних народних депутатів України. Організацію цих програм та передач покласти на Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України з погодженням плану-графіка з керівниками депутатських фракцій і груп.
8. За невиконання вимог пунктів 6 і 7 цієї Постанови керівники Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України несуть особисту відповідальність згідно з законом.
9. Редакції газети Верховної Ради України "Голос України" забезпечити постійне і всебічне висвітлення діяльності Верховної Ради України, її пленарних засідань, роботи комітетів, депутатських фракцій (груп), позафракційних народних депутатів України - пропорційно їх чисельності, інших заходів, які проводяться у парламенті, широко інформувати громадськість про пріоритетні напрями законотворчого процесу.
10. Керівникові Апарату Верховної Ради України забезпечити укладання угод з державними та іншими телерадіоорганізаціями про висвітлення роботи Верховної Ради України.
11. Інформаційному управлінню Апарату Верховної Ради України забезпечити щоденне оперативне інформування вітчизняних і зарубіжних засобів масової інформації про роботу восьмої сесії Верховної Ради України, поширення матеріалів стосовно питань, що вона розглядає.
12. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Голову Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩм. Київ, 13 вересня 2001 року
N 2677-III