• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про дальший розвиток та підвищення ефективності аграрної науки у вирішенні проблеми збільшення виробництва продуктів харчування в республіці

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Перелік, Заходи від 23.10.1989 № 264
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Перелік, Заходи
  • Дата: 23.10.1989
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Перелік, Заходи
  • Дата: 23.10.1989
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ УРСР
П О С Т А Н О В А
від 23 жовтня 1989 р. N 264
Київ
Про дальший розвиток та підвищення ефективності аграрної науки у вирішенні проблеми збільшення виробництва продуктів харчування в республіці
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР N 378 від 21.12.90 )
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що процес перебудови діяльності науково-дослідних організацій Південного відділення ВАСГНІЛ, Держагропрому УРСР, Академії наук УРСР і Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР щодо вирішення проблеми збільшення виробництва продуктів харчування в республіці здійснюється занадто повільно. Їх керівники не вболівають за кінцеві результати роботи колективів, не проявляють необхідної ініціативи й наполегливості у розв'язанні комплексних питань стійкого зростання врожайності зернових, кормових і олійних культур, цукрових буряків, картоплі, овочів, плодів і ягід, поглибленої переробки харчової сировини.
Багато наукових установ слабо впливають на розвиток науково-технічного прогресу, працюють за застарілими методами, повільно розвивають пріоритетні напрями досліджень. Значно відстають від потреб виробництва розробки науково-дослідних інститутів економіки, захисту рослин, сільськогосподарської мікробіології, племінної справи, тваринництва Лісостепу і Полісся УРСР, землеробства і тваринництва західних районів УРСР, овочівництва, садівництва, а також Запорізької, Миколаївської, Сумської і Хмельницької обласних державних сільськогосподарських дослідних станцій.
Не приведено в дію моральні та матеріальні стимули нового економічного механізму, спрямованого на прискорення виконання наукових розробок і впровадження їх у виробництво, повільно удосконалюється система фінансування робіт на конкурсних засадах. Для виконання конкретних завдань не створюються ініціативні творчі групи, які повинні одержувати винагороду з урахуванням приросту продукції або прибутку господарств.
Повільно викорінюються недоліки в плануванні, координації та матеріально-технічному забезпеченні досліджень, не вживається ефективних заходів до поліпшення якісного складу наукових працівників. Не відповідає сучасним вимогам робота організації науково-технічної інформації та пропаганди.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Держагропром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, Академію наук УРСР, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти УРСР та облвиконкоми значно посилити організаторську роботу по виконанню рішень Партії і Уряду з питань докорінної перебудови діяльності аграрної науки та прискорення науково-технічного прогресу в агропромисловому комплексі, з тим щоб на основі інтеграції науки з виробництвом, прискореного розвитку фундаментальних і прикладних досліджень відповідно до рішень березневого (1989 р.) Пленуму ЦК КПРС забезпечити динамічний розвиток сільського господарства, харчової і переробних галузей промисловості.
2. Схвалити розроблені Держагропромом УРСР, Південним відділенням ВАСГНІЛ, Академією наук УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР і Держпланом УРСР науково-організаційні заходи щодо дальшого розвитку та підвищення ефективності аграрної науки у вирішенні проблеми збільшення продуктів харчування в республіці згідно з додатком N 1.
Вважати за доцільне в I кварталі 1990 р. розробити єдину програму проведення фундаментальних досліджень у галузях сільського господарства, харчової і переробної промисловості науковими установами і вузами Південного відділення ВАСГНІЛ, Держагропрому УРСР, Академії наук УРСР і Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, використовувати для реалізації цієї програми 60 процентів бюджетних асигнувань, що спрямовуються на розвиток науки агропромислового комплексу.
При розробці на тринадцяту п'ятирічку республіканської комплексної науково-технічної програми "Продовольство-95" враховувати завдання та структуру державної науково-технічної програми "Високоефективні процеси виробництва продовольства", схваленої постановою Ради Міністрів СРСР від 30 грудня 1988 р. N 1474 "Про державні науково-технічні програми".
Рекомендувати облвиконкомам розробити на тринадцяту п'ятирічку обласні науково-технічні програми "Продовольство-95". У зв'язку з цим Південному відділенню ВАСГНІЛ як центру наукового забезпечення розвитку агропромислового комплексу в республіці подати облвиконкомам та обласним центрам наукового забезпечення необхідну методичну допомогу, а також своєчасно направити на місця концепції розвитку землеробства, тваринництва і кормовиробництва, харчової і переробних галузей промисловості.
3.
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 378 від 21.12.90 )
4. Держагропрому УРСР разом з Південним відділенням ВАСГНІЛ, Академією наук УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, іншими міністерствами і відомствами УРСР з широким залученням провідних вчених і спеціалістів розробити в I кварталі 1990 р. проекти основних завдань програми "Продовольство-95" і на конкурсній основі визначити виконавців. Забезпечити своєчасне укладання договорів, виділення фінансових та матеріально-технічних ресурсів.
5. Держагропрому УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ:
а) переглянути строки освоєння технології виробництва оздоровленої еліти картоплі на основі біотехнологічних методів, з тим щоб у 1991 році виробляти 5 млн. мікробульб;
б) у найкоротші строки розробити технічну документацію на будівництво селекційного центру кормових культур Українського науково-дослідного інституту кормів, а Міністерству будівництва УРСР здійснити його спорудження в 1991 році;
в) використовуючи досвід агрофірми "Зоря" Ровенської області, розробити і здійснити конкретні заходи щодо докорінної перебудови організації насінництва сільськогосподарських культур у республіці, з тим щоб у наступній п'ятирічці довести посівні кондиції насіння цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, інших зернових, технічних і овочевих культур до світових стандартів;
г) у I кварталі 1991 року з участю Українського науково-дослідного інституту олійних культур та інших наукових установ розробити конкретну програму інтенсифікації виробництва соняшника та інших олійних культур, яка б передбачала повне використання вітчизняного і зарубіжного досвіду селекції і насінництва. За рахунок реалізації вказаної програми добитися в наступній п'ятирічці підвищення середньої врожайності соняшнику не менш як на 3-5, ріпака - 8-10, рицини - 4-5, сої - 6-8 центнерів з гектара.
6. Південному відділенню ВАСГНІЛ, Держагропрому УРСР, Академії наук УРСР, Міністерству охорони здоров'я УРСР та Українському філіалу Всесоюзного науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології прискорити розробку технологій вирощування сільськогосподарських культур на територіях, забруднених радіоактивними речовинами, та переробки виробленої сировини, спрямованих на зниження вмісту радіонуклідів у кінцевому продукті.
7. Держплану УРСР, Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ і облвиконкомам враховувати в планах економічного і соціального розвитку, а також у галузевих і обласних науково-технічних програмах впровадження в 1990-1995 роках нових наукових розробок по інтенсифікації галузей агропромислового комплексу згідно з додатком N 2.
8. Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Міністерству будівництва УРСР, облвиконкомам і Київському міськвиконкому забезпечити виконання у 1990-1995 роках завдань по будівництву і реконструкції об'єктів науково-дослідних установ агропромислового комплексу згідно з додатком N 3.
9. Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ і облвиконкомам:
ширше запроваджувати нові форми інтеграції науки з виробництвом, сприяти розвиткові мережі науково-виробничих об'єднань, систем, біотехнологічних, селекційних, технологічних та інженерних центрів, зміцненню дослідних і базових господарств, ефективному використанню моральних і матеріальних стимулів для досягнення високих кінцевих результатів у продовольчому забезпеченні населення;
створювати творчі колективи на чолі з провідними вченими та спеціалістами з метою розробки та освоєння прогресивних технологій вирощування високих сталих урожаїв соняшнику, цукрових буряків, картоплі, сої та інших кормових культур, впроваджуючи для цього прогресивну оплату праці та преміювання легковими автомобілями;
за підсумками сільськогосподарського року вносити Раді Міністрів УРСР пропозиції про преміювання легковими автомобілями вчених і спеціалістів сільського господарства, які забезпечили одержання високих кінцевих результатів у виробництві найважливіших сільськогосподарських культур за рахунок впровадження досягнень науково-технічного прогресу.
Міністерству торгівлі УРСР починаючи з 1990 року виділяти Держагропрому УРСР щорічно до 150 легкових автомобілів для преміювання вчених і спеціалістів сільського господарства.
Міністерству фінансів УРСР вишукувати кошти, необхідні для покриття вартості легкових автомобілів, призначених для вказаної мети.
Оплата цих автомобілів провадиться за безготівковим розрахунком і включається торговельним організаціям у виконання плану роздрібного товарообороту.
10. Українському науково-дослідному інститутові науково-технічної інформації і техніко-економічної інформації і техніко-економічних досліджень Держплану УРСР, Республіканському центру науково-технічної інформації Держагропрому УРСР та Виставці досягнень народного господарства УРСР всебічно проаналізувати причини слабкої роботи структурних підрозділів і павільйонів, відповідальних за інформаційне обслуговування колгоспів, радгоспів, інших підприємств, організацій та об'єднань агропромислового комплексу, зміцнити їх висококваліфікованими ініціативними працівниками, забезпечити повне і своєчасне доведення до споживачів інформаційних матеріалів про досягнення науки і техніки, передовий досвід.
11. Південному відділенню ВАСГНІЛ разом з Держагропромом УРСР, Академією наук УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Держпланом УРСР та Виставкою досягнень народного господарства УРСР узагальнити хід виконання цієї постанови і про наслідки доповісти Раді Міністрів УРСР у жовтні 1990 року.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В.МАСОЛ

В.ПЄХОТА
Інд. 22, 25
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 23 жовтня 1989 р. N 264
НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ
щодо дальшого розвитку та підвищення ефективності аграрної науки у вирішенні проблеми збільшення продуктів харчування в республіці
------------------------------------------------------------------------
Зміст | Виконавці | Строк
| |виконання
------------------------------------------------------------------------
1. Відповідно до рішень березневого Держагропром УРСР 1989-1990
(1989 р.) Пленуму ЦК КПРС та Південне відділення роки
постанов Ради Міністрів СРСР і Ради ВАСГНІЛ
Міністрів УРСР з питань поліпшення міністерства і
продовольчого забезпечення відомства
населення, докорінної перебудови агропромислового
економічних відносин, соціального комплексу
розвитку скла та оренди забезпечити Академія наук УРСР
дальше вдосконалення наукового Мінвуз УРСР
обслуговування агропромислового Держплан УРСР
виробництва, уточнити основні і облвиконкоми
пріоритетні напрями діяльності
установ, завершити формування
оптимальної мережі
науково-дослідних, проектних і
конструкторсько-технологічних
організацій з урахуванням
територіальних і галузевих
принципів
2. Розробити на тринадцяту п'ятирічку Держагропром УРСР I квартал
республіканську комплексну Південне відділення 1990 р.
науково-технічну програму ВАСГНІЛ
"Продовольство-95", керуючись міністерства і
такими вихідними даними: відомства
агропромислового
а) основні показники, яких комплексу
необхідно досягти порівняно з Академія наук УРСР
дванадцятою п'ятирічкою, Мінвуз УРСР
в процентах Держплан УРСР
облвиконкоми
темпи щорічного приросту
виробництва продовольчих товарів -
4,7 - 5,4
збільшення виробництва продовольчих
товарів - 26-30
збільшення виходу валової продукції
з гектара сільськогосподарських
угідь - 15-17
зростання продуктивності праці -
в 1,3 раза
зниження матеріаломісткості
продукції агропромислового
комплексу - 5-10
б) структура програми
концепція розвитку землеробства Український НДІ січень
землеробства - 1990 р.
головна організація
концепція розвитку тваринництва і Український НДІ січень
кормовиробництва тваринництва 1990 р.
Лісостепу та
Полісся УРСР,
Український НДІ
кормів - головні
організації
концепція розвитку харчової і Київський -"-
переробних галузей промисловості технологічний
інститут харчової
промисловості -
головна організація
в) пріоритетні напрями досліджень,
проектних, конструкторських і
технологічних розробок
шляхи відтворення родючості
грунтів, захист їх від ерозії,
підвищення продуктивності і
сталості землеробства по
грунтово-кліматичних зонах з
урахуванням екологічних факторів,
підвищення ефективності
меліорованих земель, охорона
навколишнього середовища. Розробка
високоефективних і екологічно
безпечних засобів захисту рослин,
нових форм і видів добрив, що
відповідають вимогам інтенсивних
технологій. Розширення асортименту
і підвищення ефективності
ферментів, регуляторів росту,
гормонів, біопрепаратів,
біологічних засобів захисту рослин
створення на основі досягнень
біотехнології високопродуктивних
сортів і гібридів
сільськогосподарських культур,
зокрема ранньостиглих гібридів
кукурудзи з вегетаційним періодом
до 90 днів і урожайністю зерна
70-80 ц, а на зрошенні - 85-100 ц;
зимостійких сортів озимої пшениці
з урожайністю 90-100 ц та
посухостійкості сортів для
непарових попередників з
урожайністю 50-60 ц; сортів гороху,
що не осипається, з урожайністю
50-60 і сої 30-35 ц; імунних і
більш ранньостиглих гібридів
соняшнику з урожайністю 40-45 ц,
сортів картоплі з урожайністю
450-500 ц; високоврожайних сортів
цукрових буряків, льону, ячменю,
озимого жита, гречки, проса,
люцерни, конюшини, злакових
багаторічних трав, овочевих,
плодоягідних культур і фруктів
здійснення переходу на трирічну
схему виробництва безвірусної еліти
картоплі з використанням
біотехнологічного методу одержання
мікробульб (5 млн. штук на рік)
інтродукція й селекція сортів та
технологія вирощування топінамбура,
клюкви та інших високоцінних культур
удосконалення інтенсивних
технологій виробництва
сільськогосподарських культур та
підвищення їх ефективності за
рахунок ресурсозбереження,
впровадження інтегрованого захисту
рослин, недопущення втрат урожаю
виведення високопродуктивних
молочних і м'ясних порід великої
рогатої худоби, гібридів і кросів у
свинарстві і птахівництві,
поліпшення племінної роботи у
вівчарстві. Довести до 1995 року
потенціал молочної продуктивності
до 6000 кг молока від корови
на рік, середньодобовий приріст
живої маси за весь період
вирощування великої рогатої худоби
до 1000-1200 і свиней до 650-700 г
розробка високомеханізованих
екологічно чистих технологій
виробництва продуктів тваринництва,
які б забезпечили підвищення
продуктивності молочної худоби та
приросту виробництва м'яса з
розрахунку на умовну голову
на 30-40 процентів.
Створення надійної системи
захисту тварин від хвороб та
забезпечення на фермах високої
санітарної культури
розв'язання проблеми кормового
білка, вдосконалення технології
виробництва грубих, соковитих і
комбінованих кормів
розробка наукових основ і
практичних рекомендацій по веденню
сільського господарства на
територіях, забруднених
радіоактивними речовинами
розробка машин і технологічного
устаткування для комплексної
механізації робіт в селянських та
інших невеликих господарствах,
на фермах і в теплицях, а також
для використання нетрадиційних
джерел енергії, освоєння
інтенсивних, грунтозахисних і
вологозберігаючих технологій
поглиблена переробка продовольчої
сировини, одержання харчових білків,
глюкозно-фруктових сиропів,
модифікованих видів крохмалю,
пектину, барвників, розробка нових
продуктів харчування і технологій їх
виробництва на основі біотехнології,
мембранної, екструдерної та іншої
більш досконалої техніки
розробка і освоєння
високомеханізованих і
автоматизованих технологічних
комплексів, потокових і роторних
ліній з метою доведення питомої
ваги промислової переробки плодів
та овочів у готові продукти і
напівфабрикати до 40-45 процентів
та картоплі до 20 процентів
рекомендованих норм споживання.
Удосконалення технології зберігання
й транспортування продовольчої
сировини, створення сучасних сховищ
і складів з регульованим
середовищем, тари і пакувальних
матеріалів
удосконалення виробничих відносин,
розвиток демократичних засад і
принципів самоврядування в трудових
колективах, різних форм кооперації,
колективного і сімейного підряду,
оренди. Розробка системи заходів
щодо забезпечення самоокупності
і самофінансування господарств і
підприємств, соціально-економічного
розвитку села, оптимальної його
інфраструктури
3. Розробити програму сталості тт. Созінов О.О. 1989-1990
землеробства в екстремальних Сайко В.Ф. роки
умовах, які прогнозуються на Гур'єв Б.П.
1990 рік, зокрема по виробництву Бабич А.О.
зернових і кормових культур, та
здійснити конкретні заходи для
їх реалізації
4. Проаналізувати досвід роботи Держагропром УРСР березень
науково-виробничих об'єднань, Південне відділення 1990 р.
виробничих систем, ВАСГНІЛ
біотехнологічних, селекційних та Академія наук УРСР
інженерних центрів, базових Мінвуз УРСР
господарств і розробити Держплан УРСР
конкретну програму дій по облвиконкоми
посиленню зв'язків науки з ВДНГ УРСР
виробництвом, докорінному
поліпшенню роботи по
впровадженню досягнень науки,
техніки і передового досвіду.
Провести з цього питання
республіканську
науково-практичну конференцію
5. Узагальнити досвід роботи Держагропром УРСР листопад -
центрів наукового забезпечення Південне відділення грудень
при агропромислових комітетах ВАСГНІЛ 1989 р.
областей і подати їх практичну облвиконкоми
допомогу у впровадженні наукових
розробок в колгоспах, радгоспах,
підприємствах і організаціях
6. Вивчити роботу по переведенню Держагропром УРСР I квартал
науково-дослідних установ на Південне відділення 1990 р.
принципи повного господарського ВАСГНІЛ
самофінансування, використанню Держплан УРСР
різних джерел фінансування і Мінфін УРСР
вжити заходів до усунення наявних
недоліків
7. З урахуванням вітчизняного і Держагропром УРСР -"-
зарубіжного досвіду розробити Південне відділення
програму "Наукові кадри - 2000". ВАСГНІЛ
З питань, що потребують рішення Академія наук УРСР
Уряду, внести пропозиції Раді Держплан УРСР
Міністрів УРСР
8. Розробити з урахуванням Держагропром УРСР січень
набутого досвіду чіткий разом з 1990 р.
порядок приймання від заінтересованими
виконавців закінчених міністерствами і
науково-дослідних, відомствами УРСР
проектно-конструкторських і
технологічних розробок,
залучати для цього існуючу
мережу машино-
випробувальних станцій,
базових і дослідних
господарств, інших
організацій
9. Розробити статути дослідних, Держагропром УРСР I квартал
насінницьких та базових Південне відділення 1990 р.
господарств з урахуванням ВАСГНІЛ
завдань науково-технічного облвиконкоми
прогресу
Забезпечити їх економічну та постійно
господарську самостійність,
практикувати продаж насіння та
племінного молодняка худоби і
птиці на аукціонах та оптових
ярмарках за цінами домовленості
Визначити порядок перевірки, I квартал
доопрацювання, випробування та 1990 р.
впровадження у виробництво наукових
розробок
10. Створити при Українському Держплан УРСР листопад
науково-дослідному інституті Держагропром УРСР 1989 р.
науково-технічної інформації і Південне відділення
техніко-економічних досліджень ВАСГНІЛ
республіканську координаційну Академія наук УРСР
раду по забезпеченню колгоспів, Мінкультури УРСР
радгоспів, підприємств і ВДНГ УРСР
організацій агропромислового
комплексу науково-технічною
інформацією та сприянню її
впровадження у виробництво
У двомісячний строк розробити
положення про вказану раду та
порядок реалізації її рішень
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В.ПЄХОТА
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 23 жовтня 1989 р. N 264
ПЕРЕЛІК
нових наукових розробок по інтенсифікації галузей агропромислового комплексу, що підлягають впровадженню в 1990-1995 роках
--------------------------------------------------------------------------
Найменування і головні | Економічний ефект або | Місце
організації-розробники |інші показники кінцевих |впровадження
| результатів |
--------------------------------------------------------------------------
Зональні грунтозахисні системи економічний ефект - господарства
землеробства із 50-60 крб/га республіки
контурно-меліоративною організацією
території
Український науково-дослідний
інститут землеробства
Інтенсивні технології вирощування економічний ефект для -"-
зернових, зернобобових, круп'яних і культур, крб/га:
кормових культур зернових - 150-200,
зернобобових - 250,
круп'яних - 300,
кормових - 200-350
Український науково-дослідний
інститут землеробства
Всесоюзний науково-дослідний
інститут кукурудзи
Український науково-дослідний
інститут кормів
Способи детоксикації забруднених одержання чистої господарства
грунтів важкими металами та продукції, придатної республіки
технологій застосування екологічно для дитячого харчування
безпечних норм мінеральних добрив
Український науково-дослідний
інститут грунтознавства та
агрохімії
Технологія внесення мінеральних економічний ефект - господарства
добрив та меліорантів з паливною 40-50 крб/га Кримської,
водою за допомогою установки ГУД-500 Херсонської
та Миколаїв-
Український науково-дослідний ської
інститут зрошуваного областей
землеробства
Сорт озимої пшениці Поліська 87 придатний для господарства
вирощування за Полісся
інтенсивною технологією
Український науково-дослідний середня врожайність
інститут землеробства 50-65 ц/га
Сорт озимої пшениці Харківська 11 висока пластичність господарства
сорту дозволяє Лісостепу
Український науково-дослідний одержувати високі та
інститут рослинництва, селекції сталі врожаї.
та генетики Економічний ефект -
50 крб/га
Сорт озимої пшениці Миронівська 61 середньостиглий, стійкий господарства
проти вилягання та Лісостепу
Миронівський науково-дослідний осипання зерна,
інститут селекції та насінництва кореневими гнилями та
пшениці борошнистою росою
уражається слабко,
придатний для
вирощування за
інтенсивною технологією,
врожайність - 60-70 ц/га
Сорт озимого жита Харківське 88 відзначається господарства
крупнозернистістю та Полісся та
Український науково-дослідний підвищеною стійкістю до Лісостепу
інститут рослинництва, селекції борошнистої роси;
та генетики врожайність -
до 70 ц/га, економічний
ефект - 27 крб/га
Сорт озимого тритикале середньостиглий, господарства
Амфідиплоїд 60 зернового напряму, республіки
короткостебловий, зимо-
Український науково-дослідний та засухостійкий;
інститут рослинництва, селекції економічний ефект -
та генетики 40 крб/га
Сорт проса Харківське 57 середньопізній, -"-
інтенсивного типу,
Український науково-дослідний стійкий до вилягання,
інститут рослинництва, селекції осипання зерна;
та генетики відзначається високими
технологічними
якостями та споживчими
властивостями;
економічний ефект -
40 крб/га
Гібриди кукурудзи Ювілейний 60МВ, стійкі проти шкідників господарства
Колективний 244МВ, Колективний та хвороб, урожайність Лісостепу
100ТВ 70-80 ц/га
Інститут фізіології рослин та
генетики
Черкаська державна
сільськогосподарська дослідна
станція
Гібрид кукурудзи Харківський 18ТВ ранньостиглий господарства
(вегетаційний період - Лісостепу та
Український науково-дослідний 97-106 днів), стійкість Полісся
інститут рослинництва, селекції до вилягання та
та генетики поникнення початків
висока, врожайність -
72-85 ц/га, економічний
ефект - 33 крб/га
Сорт сої Київська 27 скоростиглий господарства
(вегетаційний період - Лісостепу
Український науково-дослідний 100-127 днів),
інститут землеробства врожайність - 28-30 ц/га
Технологія передпосівної обробки дозволяє надійно господарства
насіння польових культур методом утримувати суміш, що республіки
інкрустуваня на основі рідких наноситься на поверхню
комплексних добрив насіння. Це забезпечує
збереження проростків
Український науково-дослідний в екстремальних умовах
інститут рослинництва, селекції та збільшення врожаю
та генетики на 3-5 ц/га
Технологія виробництва оздоровленої урожайність еліти елітні
еліти картоплі на основі підвищується господарства
біотехнологічних методів на 36 проц., товарної
картоплі -
Український науково-дослідний на 20-25 проц.
інститут картопляного
господарства
Ресурсозберігаюча інтенсивна економічний ефект - господарства
технологія вирощування картоплі 320-380 крб/га Полісся та
Лісостепу
Український науково-дослідний
інститут картопляного
господарства
Українська інтенсивна технологія забезпечує врожайність господарства
виробництва цукрових буряків коренів 400-500 ц/га, бурякосіючих
цукристість - 17,5 - 18 областей
Всесоюзний науково-дослідний проц., затрати праці -
інститут цукрових буряків 60-70 людино-годин/га,
економічний ефект -
125 крб/га
Промислова технологія вирощування забезпечує врожайність насіннєві
насіння однонасінних сортів кормових насіння 10-15 ц/га, господарства
буряків зниження затрат праці
в 1,3 - 1,6 раза,
Український науково-дослідний собівартість насіння -
інститут землеробства в 2 рази, економічний
ефект 520 крб/га
Малогербіцидна технологія зменшення витрат господарства
вирощування кукурудзи і соняшнику гербіцидів республіки
та комплект змінного обладнання у 2 - 2,5 раза
до серійних машин для її реалізації
Український науково-дослідний
інститут механізації та
електрифікації сільського
господарства
Інтенсивна технологія вирощування та підвищує продуктивність -"-
багатоукісного використання травостою і забезпечує
багаторічних бобових трав вихід 5-6 тис. на богарі
та 12-16 тис. кормових
Український науково-дослідний одиниць на зрошенні
інститут кормів
Ресурсозберігаюча технологія забезпечує підвищення -"-
кореневого та поверхневого врожайності на
поліпшення природних кормових угідь незаплавних та заплавних
луках до 40-50 ц/га, без
Український науково-дослідний зрошення до 80-100 ц/га
інститут кормів кормових одиниць
Технологія вирощування садивного збільшується в 4 рази розсадницькі
матеріалу плодових і ягідних культур вихід садивного господарства
на безвірусній основі матеріалу
Український науково-дослідний
інститут садівництва
Технологій вирощування інтенсивних економічний ефект - господарства
садів на вегетативних (клонових) 700 крб/га республіки
підщепах
Український науково-дослідний
інститут садівництва
Технологія мікрозрошення плодових економічний ефект - господарства
насаджень 800 крб/га південних
областей
Український науково-дослідний
інститут зрошуваного садівництва
Удосконалена технологія виробництва прибавка врожаю з 1 га: господарства
продукції льону-довгунця трести - 1,7, насіння - Полісся
0,4 ц; підвищення якості
Український науково-дослідний трести - на 0,25 номера,
інститут землеробства чистого прибутку -
на 186 крб.
Ресурсозберігаюча технологія економічний ефект - спеціалізо-
вирощування розсади овочевих культур 2 крб. на одну тис. штук вані овочеві
в плівкових теплицях розсади господарства
Український науково-дослідний
інститут овочівництва та
баштанництва
Пастеризація молока, одержаного від забезпечує надійне господарства
корів, неблагополучних за знезараження молока та республіки
інфекційними захворюваннями, методом підвищення його якості
інфрачервоного електронагрівання порівняно з традиційними
методами; економічний
Український науково-дослідний ефект - 6 крб. на одну
інститут експериментальної тонну молока
ветеринарії
Технологія виробництва комбікормів виробничі і транспортні міжгосподар-
на міжгосподарській основі з витрати знижуються на ські
використанням установки 13 крб. з розрахунку комбікормові
"Харків'янка" на 1 тонну комбікорму заводи
Науково-дослідний інститут
тваринництва Лісостепу і
Полісся УРСР
Нові типи чорно-рябої, надій молока господарства
червоно-рябої, червоної та бурої 5,0 - 7,0 тис. кг, республіки
молочних порід жирність 3,6 - 3,9 проц.
Український науково-дослідний
інститут по племінній справі в
тваринництві