• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки виконання Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР і Державного бюджету УРСР за перше півріччя ц. р. та заходи по забезпеченню виконання плану, бюджету і соціалістичних зобовязань на 1986 рік

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 24.07.1986 № 260
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.07.1986
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.07.1986
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 24 липня 1986 р. N 260
Київ
Про підсумки виконання Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР і Державного бюджету УРСР за перше півріччя ц. р. та заходи по забезпеченню виконання плану, бюджету і соціалістичних зобов'язань на 1986 рік
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що в результаті розгорнутої в республіці роботи по реалізації настанов квітневого (1985 р.) Пленуму ЦК КПРС, рішень XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, активної участі трудових колективів, усіх трудівників міста і села у здійсненні наміченої партією стратегії прискорення в розвитку народного господарства досягнуто певних позитивних зрушень - воно розвивалося більш динамічно, при забезпеченні високих темпів зростання й підвищенні ефективності.
Приріст промислового виробництва у першому півріччі 1986 р. порівняно з відповідним періодом минулого року становить 5,5 проц., проти 3,4 проц. за річним планом. Завдання по реалізації промислової продукції виконано на 102,3 проц., понад план її реалізовано на 1540 млн. карбованців. Справились з планом всі області, міністерства і відомства, крім Міністерства місцевої промисловості УРСР.
За рахунок державних капітальних вкладень у першому півріччі 1986 р. введено в дію основних фондів на 16 проц. більше, ніж за перше півріччя 1985 року.
Здійснювана в агропромисловому комплексі перебудова уже справляє позитивний вплив на результати його роботи. Збільшились проти відповідного періоду минулого року закупки худоби і птиці на 8 проц., молока, яєць - на 5 процентів. Повсюдно ведеться збирання врожаю і заготівля кормів.
Порівняно з першим півріччям 1985 р. зріс обсяг освоєння капітальних вкладень і виконання будівельно-монтажних робіт. Поліпшились виконання планів перевезень вантажів усіма видами транспорту, а також робота по залученню в господарський оборот вторинної сировини.
Посилився процес використання інтенсивних факторів розвитку економіки, підвищились якісні показники. Продуктивність праці в промисловості зросла на 5,5 проц., за рахунок чого одержано 99 проц. приросту продукції. Зріс рівень виконання плану по випуску основних її видів. Перевиконані завдання по прибутку, зниженню собівартості продукції, роздрібному товарообороту.
Державний бюджет УРСР по доходах виконано на 100,1 процента.
Дальший розвиток матеріального виробництва дозволив підвищити рівень життя народу. Порівняно з першим півріччям 1985 р. середньомісячна заробітна плата робітників і службовців збільшилася на 4 проц., роздрібний товарооборот державної торгівлі (без урахування реалізації алкогольних напоїв) зріс на 6,6 проц. і обсяг реалізації послуг населенню - на 7,3 процента. За рахунок державних коштів побудовані житлові будинки загальною площею 3,85 млн. кв. метрів.
Позитивно оцінюючи підсумки першого півріччя 1986 р., Рада Міністрів УРСР разом з тим відмічає, що ряд міністерств і відомств УРСР не вжив всіх необхідних заходів до виконання рішень XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, подолання негативних тенденцій і вузьких місць у розвитку економіки, використання наявних резервів. Перебудова у ряді галузей і областей проводиться не досить рішуче й енергійно. Допускаються марнотратство, порушення державної дисципліни.
Не досягнуто рішучого перелому у виконанні державного плану розвитку науки і техніки. Значне відставання допустили Міністерство чорної металургії УРСР, Держагропром УРСР, Міністерство енергетики і електрифікації УРСР, Міністерство хлібопродуктів УРСР.
Не налагоджено ритмічної роботи майже в усіх ланках господарства. Головнафтохімпром УРСР, Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство місцевої промисловості УРСР у травні - червні ц. р. допустили зниження темпів зростання виробництва і не вийшли на рівень планових завдань року по цьому показнику.
Тривають порушення дисципліни договірних поставок і випуск незамовленої продукції. У цілому в промисловості республіки 758 підприємств, або 20,3 проц., не виконали плану реалізації продукції з урахуванням зобов'язань по поставках.
У червні не виконано плану виробництва м'яса і тваринного масла. В першому півріччі ц. р. порівняно з відповідним періодом минулого року зменшились закупки молока й яєць у Вінницькій, Черкаській областях, у Вінницькій - допущено відставання у заготівлі сіна, Дніпропетровській, Ворошиловградській і Харківській - сінажу.
Недовиконано планові завдання по освоєнню лімітів капітальних вкладень і будівельно-монтажних робіт, 23 проц. будівельних організацій не виконали планів підрядних робіт власними силами. План введення в дію основних фондів недовиконано за півріччя на 1,64 млрд. карбованців. Ряд міністерств і відомств УРСР та облвиконкомів не забезпечив виконання встановлених завдань по залученню в будівництво наднормативних запасів устаткування та інших матеріальних цінностей на загальну суму 97 млн. карбованців.
Допустили відставання у виконанні завдань, передбачених постановою Ради Міністрів УРСР від 24 червня 1986 р. N 233 про підготовку народного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 1986/87 року, Міністерство енергетики і електрифікації УРСР, Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерство житлово-комунального господарства УРСР, Держагропром УРСР, Міністерство вугільної промисловості УРСР, Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР і Міністерство промислового будівництва УРСР.
Погіршили роботу в червні ц. р. залізниці, які недовантажили до плану 731 тис. тонн вантажів.
Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство місцевої промисловості УРСР, Держагропром УРСР, Міністерство вугільної промисловості УРСР і Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР не забезпечили виконання завдань по економії матеріальних ресурсів, скороченню числа підприємств, які не виконують планів по реалізації продукції, зростанню продуктивності праці, зниженню собівартості продукції.
В ряді областей, міністерств і відомств УРСР все ще проявляється недооцінка завдань зміцнення матеріальної бази соціально-культурної сфери, У Ворошиловградській і Донецькій областях, Міністерстві енергетики і електрифікації УРСР, Міністерстві вугільної промисловості УРСР, Міністерстві хлібопродуктів УРСР не виконані планові завдання по введенню в експлуатацію житла, м. Києві, Донецькій, Чернігівській областях, Держагропромі УРСР - загальноосвітніх шкіл, Ворошиловградській, Житомирській областях, Міністерстві енергетики і електрифікації УРСР - дитячих дошкільних закладів, Держпрофосвіті УРСР, Міністерстві чорної металургії УРСР, Міністерстві промислового будівництва УРСР, Міністерстві будівництва підприємств важкої індустрії УРСР - професійно-технічних училищ.
Деякі міністерства, відомства УРСР і обл(міськ)виконкоми як і раніше не приділяють достатньої уваги економічній роботі, послабили контроль за виконанням фінансових показників. Завдання по прибутку в першому півріччі ц. р. не виконали промислові підприємства Держагропрому УРСР, Міністерства легкої промисловості УРСР, Міністерства місцевої промисловості УРСР, а також будівельно-монтажні організації Держагропрому УРСР, Міністерства енергетики і електрифікації УРСР і Міністерства меліорації і водного господарства УРСР.
Республіканський бюджет по доходах виконано на 99,6 процента. Не виконано також бюджети Закарпатської, Кримської, Миколаївської, Полтавської і Херсонської областей.
На виконання рішення Ради Міністрів СРСР від 18 липня 1986 року Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати міністерства, відомства УРСР, обл(міськ)виконкоми, суворо керуючись рішеннями XXVII з'їзду КПРС, червневого (1986 р.) Пленуму ЦК КПРС, XXVII з'їзду Компартії України та липневого (1986 р.) Пленуму ЦК Компартії України, постановою ЦК КПРС від 11 липня 1986 р. "Про підсумки розвитку економіки країни за перше півріччя 1986 року" і постановою ЦК Компартії України від 22 липня 1986 р. з цього питання, здійснити практичні заходи по безумовному виконанню й перевиконанню плану та бюджету і соціалістичних зобов'язань на поточний рік у цілому по галузі та області (місту), а також кожним об'єднанням, підприємством і організацією. Особливу увагу звернути на поліпшення якісних показників виробництва, посилення ритмічності роботи всіх підприємств і організацій, підтягування відстаючих ланок виробництва, різке скорочення кількості збиткових підприємств, дальше зміцнення договірної дисципліни, забезпечення впровадження у запланованих обсягах прогресивних технологій, суворе додержання режиму економії та бережливості, ліквідацію допущеного відставання у виконанні зобов'язань по платежах у бюджет.
Підвищити в другому півріччі рівень організації роботи по дальшому зростанню темпів економічного і соціального розвитку. При цьому виходити з того, що в III і IV кварталах значно зростає напруженість планових завдань по випуску промислової продукції і введенню у дію основних фондів.
Вжити заходів до завершення розробки до 20 вересня ц. р. комплексних планів оновлення виробництва, що забезпечить виконання затверджених завдань по підвищенню технічного рівня і якості продукції, яка випускається, впровадженню ресурсозберігаючих технологій, поліпшенню використання виробничих потужностей, перехід на дво-, тризмінну роботу устаткування.
2. Враховуючи напружене становище, що створюється з енергопостачанням, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Головнафтохімпрому УРСР, іншим міністерствам і відомствам, обл(міськ)виконкомам добитися підвищення ефективності роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу, здійснити своєчасну підготовку його до зими, безперебійну і надійну роботу в осінньо-зимових умовах, звернувши особливу увагу на забезпечення нагромадження запасів палива, своєчасний і якісний ремонт енергетичних потужностей.
3. Міністерствам, відомствам УРСР, обл(міськ)виконкомам активізувати роботу галузевих і обласних міжвідомчих комісій по економії матеріальних ресурсів, посилити вимогливість до керівників, які допускають марнотратне, безгосподарне витрачання палива, енергії, сировини і матеріалів, з тим щоб добитися безумовного виконання встановлених на 1986 рік завдань по їх економії.
4. Міністерствам, відомствам УРСР провести необхідну роботу по упорядкуванню мережі галузевих науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій, маючи на увазі створити нові науково-виробничі об'єднання, міжгалузеві науково-технічні комплекси, інженерні центри; підвищити ефективність роботи наукових установ, ліквідувати ті, які не забезпечують виконання покладених на них завдань. Відповідні пропозиції до 15 серпня ц. р. внести Держплану УРСР для підготовки доповіді Раді Міністрів УРСР.
5. Зобов'язати облвиконкоми, Держагропром УРСР, Міністерство хлібопродуктів УРСР, міністерства і відомства, що мають сільські господарства, сконцентрувати увагу на забезпеченні збирання врожаю і його схоронності, підготовці до приймання і переробки урожаю пізніх культур, всемірно посилити темпи заготівлі грубих і соковитих кормів для тваринництва, підготовки до сівби озимих.
Держагропрому УРСР, Міністерству хлібопродуктів УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ і облвиконкомам вжити невідкладних заходів до усунення недоліків, що мають місце в багатьох колгоспах і радгоспах у вирощуванні соняшнику, а також олійного ріпаку, з тим щоб уже в наступному році забезпечити їх виробництво у встановлених обсягах, поліпшити насінництво цих культур, підвищити агротехніку вирощування.
Звернути увагу Держагропрому УРСР, облвиконкомів бурякосіючих областей на необхідність комплексного виконання робіт по догляду за посівами цукрових буряків, підготовки техніки до їх збирання і цукрових заводів до переробки, з тим щоб забезпечити максимальне одержання цукру з гектара та безумовне виконання завдань по продажу державі цієї сировини.
6. У зв'язку з серйозними недоліками в організації торгівлі свіжими овочами, плодами і ягодами зобов'язати Держагропром УРСР (т. Ткаченка), Міністерство торгівлі УРСР (т. Старунського), Укоопспілку (т. Литвиненка) і обл(міськ)виконкоми невідкладно вжити заходів до посилення заготівель і поставок у торгівлю овочів, фруктів і ягід, повсюдного поліпшення торгівлі цією продукцією, а також соками в широкому асортименті.
Держпостачу УРСР, Держагропрому УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР забезпечити першочергове відвантаження тари і таропакувальних матеріалів постачальникам плодоовочевої продукції.
Управлінням залізниць разом з Держагропромом УРСР, Міністерством хлібопродуктів УРСР і Укоопспілкою забезпечити своєчасне і організоване перевезення продукції нового врожаю залізницями, не допускаючи втрат її при перевезенні.
7. Зобов'язати будівельні та інші міністерства і відомства УРСР, обл(міськ)виконкоми здійснити заходи по підвищенню темпів концентрації капітального будівництва, ефективності використання ресурсів, що виділяються, поліпшенню організації і ритмічності будівельного виробництва, з тим щоб забезпечити безумовне виконання встановлених на 1986 рік завдань по реконструкції і технічному переозброєнню діючих підприємств, введенню в дію виробничих потужностей та основних фондів.
8. Надаючи особливу політичну значущість виконанню соціальних завдань плану, зобов'язати міністерства, відомства УРСР, обл(міськ)виконкоми забезпечити:
безумовне виконання у 1986 році планових завдань по будівництву житла, шкіл, лікарень, дитячих закладів, клубів, будинків культури та інших об'єктів соціально-культурної сфери;
нарощування виробництва товарів народного споживання, дальший розвиток сфери послуг, вишукання додаткових товарних ресурсів для виконання передбаченого в плані обсягу товарообороту, поліпшення торгівлі і постачання населення продуктами харчування.
Звернути увагу Міністерства вугільної промисловості УРСР, Міністерства автомобільного транспорту УРСР, будівельних міністерств, а також Волинського, Кіровоградського, Сумського, Тернопільського і Чернігівського облвиконкомів на недисциплінованість у виконанні постанови Ради Міністрів УРСР від 27 березня 1986 р. N 107 в частині підготовки пропозицій по надплановому виробництву товарів народного споживання в другому півріччі 1986 року і зобов'язати їх невідкладно подати пропозиції з цього питання.
9. Відмітити, що ряд міністерств, відомств УРСР і обл(міськ)виконкомів безвідповідально ставиться до виконання вимог Партії і Уряду по докорінному поліпшенню якості продукції. Внаслідок цього обсяги виробництва товарів культурно-побутового і господарського призначення вищої категорії якості за перше півріччя ц. р. знизились проти відповідного періоду минулого року в цілому по республіці майже на 18 проц., а по Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР - на 34,6, Міністерству місцевої промисловості УРСР - на 26,5 процента. Міністерством лісової і деревообробної промисловості УРСР недодано до плану продукції з державним Знаком якості на 12 млн. крб., не справилися з цим завданням 35 проц. об'єднань. На підприємствах Міністерства легкої промисловості УРСР значно збільшилась кількість забракованого взуття, одягу, посуду. Знизились обсяги виробництва товарів народного споживання з індексом "Н" у 13 областях і в м. Києві, в тому числі в Кіровоградській - на 51 проц., Ворошиловградській - на 27, Черкаській - на 18, Полтавській - на 17 і Харківській - на 13 процентів.
Попередити міністрів тт. Касьяненка, Грунянського, Бондаря, Шевченка, що, коли вони не виправлять стану справ з якістю товарів народного споживання, на них будуть накладені стягнення.
Зажадати від міністрів і керівників відомств УРСР, голів обл(міськ)виконкомів, керуючись постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 8 липня 1986 р. N 246, здійснити практичні заходи по недопущенню випуску продукції з відхиленням від вимог стандартів і технічних умов. Осіб, винних у виробництві товарів низької якості, притягти до суворої відповідальності.
10. Міністерству фінансів УРСР посилити роботу по мобілізації коштів у державний бюджет, ретельно проаналізувати по галузях господарства можливості збільшення платежів до бюджету і визначити, на які заходи без шкоди для справи можливо скоротити до кінця року бюджетні асигнування. При необхідності подати відповідні пропозиції Раді Міністрів УРСР.
11. Відмітити, що, як показала перевірка, деякі міністерства, відомства УРСР і обл(міськ)виконкоми формально поставились до організації виконання рішення Ради Міністрів УРСР від 26 червня 1986 р. і досі не вжили необхідних заходів до реалізації вказівок Уряду.
Зокрема, Міністерство зв'язку УРСР, Держкомнафтопродукт УРСР, Міністерство культури УРСР, Головнафтохімпром УРСР, Головрічфлот УРСР, Кіровоградський облвиконком, Севастопольський міськвиконком не розробили конкретних планів, не організували виконання вказаного рішення Ради Міністрів УРСР.
Заступникам Голови Ради Міністрів УРСР, міністрам, керівникам відомств УРСР, Керуючому Справами Ради Міністрів УРСР, головам облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів докорінно перебудувати роботу по організації контролю і перевірки виконання прийнятих рішень, забезпечити поліпшення виконавчої дисципліни, з тим щоб не допускати надалі невиконання встановлених завдань.
12. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам підвищити роль виконкомів Рад народних депутатів у господарському будівництві, забезпеченні комплексного економічного і соціального розвитку областей, районів і міст, розширенні їх координаційних та контрольних функцій, посиленні впливу на підвищення ефективності роботи об'єднань, підприємств і організацій, розташованих на відповідній території, поліпшенні умов праці і побуту трудящих.
13. Держпостачу УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці та обл(міськ)виконкомам вжити заходів до забезпечення надолуження в найближчий час допущеної в першому півріччі 1986 р. недопоставки ринку лісних та будівельних матеріалів, поліпшення організації продажу і доставки їх населенню.
Рада Міністрів УРСР звертає увагу обл(міськ)виконкомів, що ними вкрай незадовільно організовано продаж населенню місцевих будівельних матеріалів, і зобов'язує навести порядок у цій справі.
14. Укоопспілці та обл(міськ)виконкомам забезпечити докорінне поліпшення кооперативної торгівлі сільськогосподарськими продуктами на колгоспних ринках, більш активний вплив її на рівень ринкових цін на ці продукти, добиваючись їх стабілізації і наступного зниження.
15. Міністерствам, відомствам УРСР, обл(міськ)виконкомам:
здійснювати систематичну роботу по зміцненню фінансового стану об'єднань, підприємств і організацій, забезпеченню виконання ними встановлених фінансових планів, вишуканню можливостей для збільшення доходів господарства і платежів у державний бюджет;
зміцнити планову дисципліну, не допускати нерівномірного розподілу завдань по кварталах і місяцях року;
посилити роботу по забезпеченню своєчасної та якісної підготовки до переходу з 1 січня 1987 р. об'єднань і підприємств на нові умови господарювання на основі впровадження принципів повного госпрозрахунку і поступового переведення їх на повну самоокупність і самофінансування;
поліпшити економічну роботу в усіх ланках управління, підвищити роль і відповідальність економічних служб у забезпеченні виконання виробничих і фінансових планів, у досягненні кращих економічних показників, підвищенні ефективності виробництва.
16. З метою поліпшення стану справ в галузі грошового обігу зобов'язати міністерства і відомства УРСР, обл(міськ)виконкоми більш жорстко контролювати додержання об'єднаннями, підприємствами й організаціями встановлених співвідношень між зростанням продуктивності праці та зростанням середньої заробітної плати, підвищити відповідальність керівників за раціональне використання коштів на оплату праці.
17. Міністерствам і відомствам УРСР, обл(міськ)виконкомам, правоохоронним органам посилити боротьбу з фактами одержання нетрудових доходів і незаконного збагачення окремих громадян за рахунок держави, усунути причини, що породжують безгосподарність, марнотратство, приписки і розкрадання соціалістичної власності, створити на підприємствах, в установах і організаціях умови, які виключали б можливість крадіжок, хабарництва та інших зловживань. Не допускати перекручень щодо осіб, які одержують доходи в результаті чесної праці.
* * *
Рада Міністрів УРСР звертає увагу міністерств і відомств УРСР, обл(міськ)виконкомів на те, що завдання успішного виконання рішень XXVII з'їзду КПРС, XXVII з'їзду Компартії України, червневого (1986 р.) Пленуму ЦК КПРС, постанови ЦК КПРС від 11 липня 1986 р. по прискоренню перебудови і докорінному поліпшенню роботи у відповідних галузях і регіонах вимагають їх самої активної позиції, вміння ефективно організувати роботу, оперативно вирішувати питання, що виникають, не допускати будь-якого самозаспокоєння та благодушності, і зобов'язує їх вжити всіх необхідних заходів до забезпечення безумовного виконання завдань і соціалістичних зобов'язань 1986 року - стартового року дванадцятої п'ятирічки.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 26