КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 лютого 2003 р. N 247 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанов КМ
N 788 від 20.08.2005
N 796 від 23.08.2005 )
Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються до отримання спирту етилового, який використовується на виготовлення окремих видів товарів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються до отримання спирту етилового, який використовується на виготовлення окремих видів товарів, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2003 р. N 247
ПОРЯДОК
випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються до отримання спирту етилового, який використовується на виготовлення окремих видів товарів
Загальні положення
2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:
векселедавець - суб'єкт підприємницької діяльності - виробник, який отримує спирт етиловий для використання на цілі, зазначені у пункті 4 цього Порядку;
векселедержатель - орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця;
аваль - вексельне поручительство, згідно з яким банк бере на себе відповідальність за оплату податкового векселя перед векселедержателем і яке оформляється шляхом проставлення гарантійного напису банку на кожному примірнику векселя.
Видача податкових векселів
3. Векселедавець зобов'язаний до моменту отримання спирту етилового видати векселедержателю податковий вексель.
Бланк векселя придбавається в установі банку.
4. Податковий вексель видається лише векселедавцем, який отримує спирт етиловий для виготовлення:
вибухових речовин, парфумів, нітроцелюлози та напівфабрикатів - спиртованих соків, морсів, настоїв, які використовуються для промислової переробки і не підлягають реалізації в роздрібній торгівлі;
пектину, оцту спиртового, лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів;
виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла;
продукції з використанням спирту етилового денатурованого (спирту технічного) за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
5. Сума акцизного збору, яка зазначається у податковому векселі, обчислюється за такою формулою:
S=(C-2)хV,
де S - сума акцизного збору;
V - обсяг спирту етилового, що отримується, у перерахунку на 100- відсотковий спирт, у літрах.
6. Строк дії податкового векселя не може перевищувати 90 календарних днів з дати його авалювання банком.
7. Податковий вексель складається у двох примірниках:
перший примірник - оригінал вексельного бланка, придбаного векселедавцем в установі банку;
другий примірник - ксерокопія оригіналу вексельного бланка, який має однаковий з першим примірником номер.
Кожний примірник податкового векселя заповнюється окремо. Записи повинні бути тотожними.
Перший примірник податкового векселя залишається у векселедержателя.
Другий примірник податкового векселя з відміткою векселедержателя про взяття на облік повертається векселедавцю і пред'являється ним виробнику спирту етилового для отримання такого спирту.
Використання неавальованих податкових векселів забороняється.
8. Відповідальність за оформлення податкового векселя несе векселедавець.
Погашення податкових векселів
9. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту використання спирту етилового на цілі, зазначені у пункті 4 цього Порядку.
Підставою для погашення векселедержателем податкового векселя є довідка векселедавця про цільове використання спирту етилового за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби.
10. Погашення податкових векселів проводиться шляхом проставлення на їх лицьовому боці відбитка штампа з написом "ПОГАШЕНО", засвідченим підписом керівника (заступника керівника) та печаткою векселедержателя.
У разі коли останній день строку погашення векселя припадає на вихідний, святковий або неробочий день, то останнім днем строку погашення вважається наступний робочий день.
11. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
12. У разі коли сума податкового векселя (її частина) не погашена у визначений у векселі строк, протест щодо неплатежу не здійснюється, а зазначена у векселі сума (її частина) вважається податковим боргом і підлягає погашенню в установленому законодавством порядку.
13. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
Облік податкових векселів
14. Податковий вексель є податковим звітним документом і підлягає обліку та зберіганню згідно з правилами і в строки, встановлені для первинних бухгалтерських документів.
15. Векселедержатель веде облік податкових векселів у журналі обліку погашення податкових векселів за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби.
На зворотному боці першого і другого примірників податкового векселя зазначається дата та обліковий номер і робиться напис "Взято на облік", який засвідчується підписом керівника (заступника керівника) та печаткою векселедержателя.
16. Підставою для взяття на облік податкового векселя є довідка векселедавця про прогнозований обсяг потреби спирту етилового для використання на цілі, зазначені у пункті 4 цього Порядку. Форма довідки визначається центральним органом державної податкової служби.
Відповідальність векселедавця