КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 березня 2023 р. № 224
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 307 від 18.03.2024 )
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 149 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 28, ст. 791; 2017 р., № 43, ст. 1347; 2018 р., № 30, ст. 1063; 2019 р., № 22, ст. 757; 2020 р., № 41, ст. 1326; 2021 р., № 23, ст. 1073; 2022 р., № 94, ст. 5865), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2023 р. № 224
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення
( Див. текст )
1. Пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Заходи із психологічної допомоги, соціальної, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, розвитку спорту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, виготовлення для них бланків посвідчень та нагрудних знаків" для забезпечення функціонування та розвитку центрів соціально-психологічної реабілітації населення, що належать до сфери управління Мінветеранів (далі - бюджетні кошти).".
2. Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення функціонування та розвитку центрів для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги її отримувачам (оплата праці працівників; нарахування на оплату праці; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, необхідних для виконання визначених завдань; оплата робіт та послуг, у тому числі комунальних послуг та енергоносіїв; видатки, пов’язані із службовими відрядженнями в межах України; обов’язкові платежі до бюджету з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства):
1) громадянам з числа осіб, яким установлено один із таких статусів:
учасника бойових дій - відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до статті 7 зазначеного Закону;
особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - відповідно до статті 11 зазначеного Закону;
учасника війни - відповідно до статті 9 зазначеного Закону;
постраждалого учасника Революції Гідності - відповідно до статті 16-1 зазначеного Закону;
члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - відповідно до статті 10 зазначеного Закону;
члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - відповідно до статті 10-1 зазначеного Закону;
2) членам сімей осіб, зазначених в абзацах другому - шостому підпункту 1 цього пункту, внутрішньо переміщеним особам;
3) іншим громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій та/або зазнали впливу життєво небезпечних чи психотравмуючих подій, потрапили в кризову життєву ситуацію.
На період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування в Україні до отримувачів соціальної і психологічної допомоги належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів військових формувань, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового та начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.".