КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 лютого 1996 р. N 216 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 617 від 11.05.2006 )
Про державну підтримку міжнародного співробітництва у сфері високих і критичних технологій
З метою координації роботи, пов'язаної з міжнародним співробітництвом українських суб'єктів наукової, технічної та промислової діяльності, захисту державних інтересів у сфері високих і критичних технологій Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про державну підтримку міжнародного співробітництва у сфері високих і критичних технологій, що додається.
2. Міністерствам і відомствам забезпечити розроблення і впровадження високих і критичних технологій за переліком згідно з додатком на засадах кооперації і співробітництва з країнами СНД та іншими державами.
3. Покласти на Державний комітет з питань науки, техніки та промислової політики, Державну службу з питань спеціальної інформації та критичних технологій функції з методичного та організаційного забезпечення міжнародного співробітництва у сфері високих і критичних технологій.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд.32 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 лютого 1996 р. N 216
ПОЛОЖЕННЯ
про державну підтримку міжнародного співробітництва у сфері високих і критичних технологій
1. Це Положення визначає організаційні, правові та фінансово-економічні засади державної підтримки міжнародного співробітництва України з країнами СНД та іншими державами у сфері високих і критичних технологій (далі - підтримка міжнародного співробітництва) і є обов'язковим для центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, українських суб'єктів наукової, технічної та промислової діяльності.
2. Підтримка міжнародного співробітництва надається на основі укладених міжнародних угод та міжнародних програм науково-технічного співробітництва, регламентується відповідними законодавчими та нормативними актами України, а також міжнародними договорами України.
3. Об'єктами підтримки міжнародного співробітництва є міждержавні договори, укладені з метою розроблення (ввозу-вивозу) високих і критичних технологій.
4. Ініціаторами розроблення відповідних технологій, ввозу або вивозу вже розроблених технологій є органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємства всіх форм власності, наукові установи, організації та громадяни.
5. Державними замовниками розроблення високих і критичних технологій виступають центральні органи державної виконавчої влади, сфера діяльності яких найбільшою мірою відповідає завданням цих технологій.
Порядок надання підтримки у міжнародному співробітництві
6. Для одержання підтримки ініціатор подає до ДКНТП відповідний запит та проект міждержавного договору.
7. ДКНТП:
1) із залученням Держтехінформслужби, Урядової комісії з експортного контролю, Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України, Держкомсекретів, Держпатенту та МЗЕЗторгу забезпечує проведення попередньої експертизи поданих ініціатором матеріалів і приймає рішення про доцільність подальшого розгляду запиту;
2) здійснює відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" експертизу:
наукової і практичної цінності високих і критичних технологій, які будуть використовуватися в Україні;
доцільності розроблення високих і критичних технологій, які будуть використовуватися в інших державах;
стану матеріально-технічної забезпеченості розробників високих і критичних технологій;
екологічної захищеності, енергоємності, матеріалоємності високих і критичних технологій;
3) на підставі результатів експертизи готує обгрунтовані висновки і приймає рішення щодо доцільності розроблення (ввозу-вивозу) високих і критичних технологій та надання державної підтримки, визначає виконавця та державного замовника високих і критичних технологій;
4) укладає договори з українськими виконавцями на розроблення (ввіз-вивіз) високих і критичних технологій згідно з установленим порядком.
Фінансове забезпечення та контроль
8. Фінансування української частини робіт здійснює ДКНТП за рахунок асигнувань, передбачених у державному бюджеті на ці цілі, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1995 р. N 945.
9. Кошти, передбачені на реалізацію міжнародного співробітництва у сфері високих і критичних технологій, використовуються для проведення експертизи, розроблення та впровадження технологій на території України.
10. Виконання робіт з розроблення (ввозу-вивозу) високих і критичних технологій контролюється ДКНТП.
11. Відповідальність за впровадження розроблених високих і критичних технологій в Україні несе державний замовник.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 19 лютого 1996 р. N 216
ПЕРЕЛІК
високих і критичних технологій, що розроблятимуться і використовуватимуться у 1996 році
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |