• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я на 2023 рік

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 10.03.2023 № 216
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 10.03.2023
  • Номер: 216
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 10.03.2023
  • Номер: 216
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 березня 2023 р. № 216
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, що додається.
( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 березня 2023 р. № 216
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Загальнодержавні заклади та заходи у сфері медичної освіти" для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я (далі - бюджетні кошти).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОЗ.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за напрямом, визначеним пунктом 3 цього Порядку, є Міністерство охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (військових адміністрацій) (далі - структурні підрозділи).
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
( Абзац третій пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ № 193 від 23.02.2024 )
2-1. Термін "розрахунковий документ" у цьому Порядку вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
( Порядок доповнено пунктом 2-1 згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
3. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування витрат на здійснення безперервного професійного розвитку лікарів закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, які працюють за основним місцем роботи у цих закладах охорони здоров’я, яке не може перевищувати 2000 гривень (включно) на одного лікаря у поточному році.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 193 від 23.02.2024 )
4. Структурні підрозділи отримують бюджетні кошти пропорційно до кількості лікарів у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності, які потребують навчання на заходах безперервного професійного розвитку, крім лікарів, які:
отримали путівку на проходження циклів тематичного удосконалення в закладах вищої та післядипломної освіти за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Підготовка і підвищення кваліфікації кадрів у сфері охорони здоров’я, підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів закладами фахової передвищої та вищої освіти";
проходили підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та державну оцінку компетентностей як працівники системи екстреної медичної допомоги та отримали відповідний документ.
5. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності отримують бюджетні кошти від структурних підрозділів у граничному розмірі до 2000 гривень (включно) на одного лікаря відповідно до укладених ними договорів про відшкодування витрат лікарів за основним місцем роботи у цьому закладі охорони здоров’я на оплату навчання на заходах безперервного професійного розвитку (далі - договори).
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
Відповідні договори укладаються між структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я комунальної форми власності, між закладами охорони здоров’я комунальної форми власності та лікарями, які працюють за основним місцем роботи у цих закладах охорони здоров’я. Примірні форми таких договорів затверджуються МОЗ.
6. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності на підставі затверджених ними щорічних планів навчання лікарів на заходах безперервного професійного розвитку подають до структурних підрозділів у строки, визначені МОЗ, дані щодо кількості лікарів відповідно до пункту 4 цього Порядку.
7. Структурні підрозділи у строки, визначені МОЗ, подають до МОЗ зведені дані в розрізі областей, мм. Києва та Севастополя щодо кількості лікарів у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності, які потребують навчання на заходах безперервного професійного розвитку, відповідно до пункту 4 цього Порядку.
8. МОЗ з урахуванням обсягу бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті, визначає показники кількості лікарів у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності, яким буде відшкодовано витрати на оплату навчання на заходах безперервного професійного розвитку (далі - показники кількості лікарів), та доводить ці показники до структурних підрозділів.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
Структурні підрозділи доводять показники кількості лікарів до закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, які на підставі цих даних здійснюють коригування щорічних планів навчання лікарів на заходах безперервного професійного розвитку.
Критерії визначення закладами охорони здоров’я комунальної форми власності черговості включення лікарів до щорічних планів навчання лікарів на заходах безперервного професійного розвитку визначаються МОЗ.
9. МОЗ здійснює розподіл бюджетних коштів між структурними підрозділами відповідно до показників кількості лікарів, визначених відповідно до пункту 8 цього Порядку.
10. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності забезпечують направлення лікарів на навчання на заходах безперервного професійного розвитку відповідно до відкоригованих щорічних планів.
Після проходження навчання на заході безперервного професійного розвитку лікар надає закладу охорони здоров’я комунальної форми власності за основним місцем роботи розрахунковий документ в паперовій та/або електронній формі про оплату власної участі у цьому заході та завірену в установленому порядку копію підтвердного документа про проходження навчання на заході безперервного професійного розвитку.
( Абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
11. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності щомісяця з 1 по 5 число (за грудень - до 18 грудня поточного року) подають за визначеною МОЗ формою звіт структурним підрозділам щодо кількості лікарів, які пройшли навчання на заходах безперервного професійного розвитку та потребують відшкодування витрат на здійснення безперервного професійного розвитку, а також відомості про фактично понесені витрати кожним лікарем за навчання і суми, які підлягають відшкодуванню відповідно до вимог цього Порядку.
Структурні підрозділи здійснюють перерахування бюджетних коштів відповідно до звітів, поданих закладами охорони здоров’я комунальної форми власності.
12. Бюджетні кошти для відшкодування лікарям витрат на здійснення безперервного професійного розвитку зараховуються на рахунки закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, відкриті в банках в установленому законодавством порядку.
13. Заклад охорони здоров’я комунальної форми власності протягом п’яти робочих днів після отримання бюджетних коштів від структурних підрозділів здійснює відшкодування лікарям витрат на здійснення безперервного професійного розвитку шляхом перерахування на поточні рахунки лікарів, відкриті в банках, в обсязі відповідно до наданих лікарями підтвердних документів, зазначених в абзаці другому пункту 10 цього Порядку.
У разі коли вартість навчання на заході безперервного професійного розвитку перевищує граничний розмір відшкодування витрат на одного лікаря, передбачений абзацом першим пункту 5 цього Порядку, лікарю перераховуються кошти в межах визначеної цим Порядком суми відшкодування.
14. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів проводиться в установленому законом порядку.
Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані із здійсненням заходів, передбачених пунктом 3 цього Порядку;
оплату посередницьких послуг;
реалізацію проектів, метою яких є отримання прибутку.
15. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
16. Структурні підрозділи щокварталу до 12 числа місяця, що настає за звітним періодом, подають МОЗ за визначеною ним формою інформацію про використання бюджетних коштів для її узагальнення та подання Мінфіну до 30 числа.
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 193 від 23.02.2024 )
17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності, звітів про виконання бюджетної програми, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.