КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 23 травня 2001 р. N 212-р Київ |
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ № 242 від 17.03.2023 )
Про погодження проектів Порядку розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та у спеціальній економічній зоні "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим, та переліку пріоритетних видів економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Автономної Республіки Крим, для яких установлено спеціальний режим інвестиційної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМ N 288-р від 01.06.2002 N 380-р від 27.06.2003 N 643-р від 08.09.2004 )
1. Погодити проекти Порядку розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та у спеціальній економічній зоні "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим та переліку пріоритетних видів економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Автономної Республіки Крим, для яких установлено спеціальний режим інвестиційної діяльності (додаються).
2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2000 р. N 185 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 16, ст. 678).
Перший віце-прем'єр-міністр України | Ю.ЄХАНУРОВ |
Інд. 27 |
ПОГОДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 травня 2001 р. N 212-р
ПОРЯДОК
розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та у спеціальній економічній зоні "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим
1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються суб'єктами підприємницької діяльності у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та у спеціальній економічній зоні "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим (далі - інвестиційні проекти).
2. Суб'єкт підприємницької діяльності, що мас намір реалізувати інвестиційний проект, або уповноважена ним особа (далі - заявник) подає до Ради з питань територій пріоритетного розвитку і спеціальної економічної зони "Порт Крим" (далі - Рада) такі документи:
заяву про розгляд інвестиційного проекту, складену за формою, затвердженою Радою;
інвестиційний проект у п'яти примірниках, розроблений відповідно до затверджених Радою вимог, підписаний керівником юридичної особи заявника, прошитий і пронумерований;
нотаріально засвідчені копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та копії засновницьких документів юридичної особи;
у разі коли заявником є іноземна юридична особа, - документи (витяг з торговельного, банківського або судового реєстру тощо), що свідчать про реєстрацію іноземної юридичної особи у країні її місцезнаходження. Ці документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни, що їх видала, перекладені українською мовою та легалізовані у консульській установі України, якщо міжнародними договорами України не передбачено інше. Зазначені документи можуть бути засвідчені також у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС України;
проект договору про реалізацію інвестиційного проекту, складений відповідно до Типового договору (контракту) на реалізацію інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку, в спеціальній (вільній) економічній зоні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 1999 р. N 1199;
висновки щодо інвестиційного проекту органів місцевого самоврядування, органів, що здійснюють контроль за додержанням безпеки виробництва та праці, протипожежної та екологічної безпеки, інших органів та організацій відповідно до їх компетенції за переліком, установленим Радою;
довідку органу державної податкової служби за місцезнаходженням заявника про стан розрахунків із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) - для юридичних осіб, зареєстрованих в Україні.
У разі потреби Рада може вимагати від заявника подання інших документів, що підтверджують його спроможність реалізувати інвестиційний проект.
Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься у поданих ним документах.
3. У разі коли інвестиційний проект передбачає ввезення на митну територію України матеріалів і сировини, устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них, разом з документами, зазначеними у пункті 2 цього Порядку, заявник подає до Ради перелік матеріалів і сировини, устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них із зазначенням по кожній товарній позиції коду товару згідно з Гармонізованою системою опису та кодування товарів, що ввозитимуться в Україну виключно для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційного проекту, а також обґрунтування обсягів їх ввезення.
4. Після перевірки комплектності пакета документів, зазначених у пунктах 2 і 3 цього Порядку, Рада реєструє їх надходження у спеціальному журналі, присвоює реєстраційний номер і видає заявникові довідку про їх отримання. Форма зазначеного спеціального журналу встановлюється Радою.
5. Копії зареєстрованих документів заявника надсилаються Радою до Мінекономіки Автономної Республіки Крим та інших заінтересованих органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим для підготовки висновків про доцільність реалізації інвестиційного проекту виходячи з програм соціально-економічного розвитку районів та міст Автономної Республіки Крим.
Копію заяви про розгляд інвестиційного проекту Рада надсилає до Мінекономіки України. Зазначене Міністерство має право вимагати від Ради копії документів заявника, передбачені пунктами 2 і 3 цього Порядку, та організувати проведення експертизи окремих інвестиційних проектів з урахуванням загальнодержавних інтересів і з метою запобігання негативним наслідкам Їх реалізації, зокрема на виконання державних програм економічного, науково-технічного і соціального розвитку, зменшення надходжень до бюджетів, а також з метою визначення джерел покриття можливих витрат. Відповідні висновки щодо таких інвестиційних проектів Мінекономіки України у місячний термін надсилає Раді.
6. Рада розглядає зареєстровані документи заявника разом з експертними висновками стосовно визначення доцільності реалізації інвестиційного проекту і приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні інвестиційного проекту в термін, який не може перевищувати 60 днів з дати реєстрації заявником документів у спеціальному журналі.
7. У разі затвердження інвестиційного проекту заявникові видається витяг з відповідного рішення Ради разом з примірником інвестиційного проекту, на титульному аркуші якого проставляється дата і номер рішення Ради про затвердження, скріпленим підписом голови Ради або особи, яка заміщує голову, та печаткою. Один примірник інвестиційного проекту зберігається у Раді.
Якщо інвестиційний проект передбачає ввезення на митну територію України матеріалів і сировини, устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них, їх перелік є невід'ємною частиною проекту. Один примірник зазначеного переліку, на якому проставляється дата і номер рішення Ради про затвердження інвестиційного проекту, надсилається відповідному митному органу.
8. Після прийняття рішення про затвердження інвестиційного проекту заявник зобов'язаний укласти у місячний термін у порядку, визначеному Радою міністрів Автономної Республіки Крим, з відповідним органом місцевого самоврядування території пріоритетного розвитку або органом господарського розвитку і управління спеціальної економічної зони "Порт Крим" договір (контракт) щодо умов реалізації інвестиційного проекту і подати у дводенний термін його копію до Ради, відповідного органу державної податкової служби та митного органу.
9. Рада може відмовити заявникові у затвердженні інвестиційного проекту в разі:
невідповідності інвестиційного проекту пріоритетним видам економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Автономної Республіки Крим, перелік яких визначається для кожної території пріоритетного розвитку Радою міністрів Автономної Республіки Крим за погодженням з Кабінетом Міністрів України;
наявності негативних висновків стосовно доцільності реалізації інвестиційного проекту;
виявлення недостовірних відомостей у поданих заявником документах;
наявності заборгованості заявника із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Рішення про відмову у затвердженні інвестиційного проекту надсилається заявникові з обгрунтуванням причин відмови.
10. Заявник, якому відмовлено у затвердженні інвестиційного проекту, має право повторно подати його на розгляд Ради після усунення недоліків.
11. Внесення змін до затвердженого інвестиційного проекту проводиться у тому ж порядку, як і його затвердження.
12. Рада має право скасувати рішення про затвердження інвестиційного проекту, якщо суб'єкт підприємницької діяльності порушив законодавство України, вимоги засновницьких документів, договір (контракт) з органом місцевого самоврядування щодо умов реалізації інвестиційного проекту.
Рішення Ради щодо скасування рішення про затвердження інвестиційного проекту може бути оскаржене в судовому порядку.
13. У разі коли одночасно надходить дві або більше пропозицій щодо реалізації інвестиційного проекту, Рада приймає рішення про проведення тендера (конкурсу) для відбору інвестиційного проекту і його учасників. Порядок проведення тендера (конкурсу) встановлюється Радою.
14. Після прийняття рішення про затвердження або скасування інвестиційного проекту Рада у триденний термін письмово повідомляє про це орган місцевого самоврядування або орган господарського розвитку спеціальної економічної зони "Порт Крим", а також відповідний орган державної податкової служби та митний орган.
15. Про стан реалізації суб'єктами підприємницької діяльності затверджених інвестиційних проектів Рада інформує Мінекономіки України та Мінфін України до 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
ПОГОДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 травня 2001 р. N 212-р
ПЕРЕЛІК
пріоритетних видів економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Автономної Республіки Крим, для яких установлено спеціальний режим інвестиційної діяльності