КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 лютого 2003 р. N 205 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 586 від 09.08.2017 )
Про затвердження Положення про кадровий резерв дипломатичної служби
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1106 від 17.07.2003 ) ( Додатково див. Постанову КМ N 864 від 19.09.2012 )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про дипломатичну службу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про кадровий резерв дипломатичної служби, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 27 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2003 р. N 205
ПОЛОЖЕННЯ
про кадровий резерв дипломатичної служби
1. Кадровий резерв дипломатичної служби (далі - кадровий резерв), формується для заміщення посад та кадрового планування в системі органів дипломатичної служби.
Формування кадрового резерву повинне забезпечити добір працівників, які:
здатні запроваджувати демократичні цінності правової держави та громадянського суспільства, неухильно відстоювати права людини і громадянина;
мають професійні навички, що грунтуються на сучасних спеціальних знаннях і аналітичних здібностях, для прийняття та успішної реалізації управлінських рішень.
2. Кадровий резерв формується з:
працівників органів дипломатичної служби;
працівників інших органів державної влади;
випускників вищих навчальних закладів, які отримали освіту за напрямами підготовки "міжнародні відносини" та "право";
осіб, рекомендованих конкурсними комісіями для зарахування до кадрового резерву.
3. До кадрового резерву зараховуються професійно підготовлені особи, які виявляють ініціативу, мають організаторські здібності.
Під час формування кадрового резерву забезпечується пропорційно збалансоване представництво кандидатур кожної статі з урахуванням складу працюючих на дипломатичній службі.
Зарахування кандидатів до кадрового резерву проводиться за їх згодою. Про зарахування до кадрового резерву повідомляється керівництво за місцем роботи зарахованої особи.
4. Кадровий резерв формується на підставі аналізу реальної і прогнозної потреби у кадрах працівників дипломатичної служби з урахуванням планового заміщення (ротації) працівників у представництвах МЗС на території України, закордонних дипломатичних установах України.
МЗС щороку визначає переліки структурних підрозділів МЗС, представництв МЗС на території України, закордонних дипломатичних установ України та посад, на які формується кадровий резерв.
Список осіб, зарахованих до кадрового резерву дипломатичної служби (далі - Список), складається за поданням керівників органів державної влади та структурних підрозділів МЗС, керівників представництв МЗС на території України, закордонних дипломатичних установ України, вищих навчальних закладів.
Список затверджується наказом МЗС і переглядається щороку до 1 грудня. У разі потреби до Списку протягом року можуть вноситися зміни в порядку, встановленому для зарахування до кадрового резерву.
5. Зарахування до кадрового резерву погоджується з іншими державними органами, якщо для призначення на посади, стосовно яких формується кадровий резерв, передбачається погодження кандидатур з цими органами.
6. Кадровий резерв на посади керівників МЗС, призначення на які здійснюється Президентом України (крім Міністра), формується у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 р. N 199 "Про затвердження Положення про формування кадрового резерву для державної служби".
7. Після зарахування осіб до кадрового резерву на посади, робота на яких передбачає доступ до державної таємниці, в установленому порядку надається допуск до державної таємниці особам, які його не мають.
8. З особами, зарахованими до кадрового резерву, проводиться робота відповідно до особистих річних планів, затверджених керівниками структурних підрозділів МЗС, керівниками представництв МЗС на території України, закордонних дипломатичних установ України, де передбачається:
вивчення і аналіз виконання законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та міжнародних договорів України;
систематичне навчання шляхом самоосвіти;
періодичне навчання і підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах (у тому числі зарубіжних);
участь у роботі семінарів, нарад, конференцій з проблем та питань діяльності органів дипломатичної служби;
участь у підготовці проектів актів законодавства, інших документів;
виконання обов'язків працівника органу дипломатичної служби, на посаду якого зараховано особу до кадрового резерву;
стажування строком до двох місяців у системі органів дипломатичної служби.
9. Контроль за виконанням особистих річних планів осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади керівників (заступників керівників) окремих структурних підрозділів МЗС, покладається на керівників МЗС відповідно до розподілу функціональних обов'язків, на інші посади - на керівників структурних підрозділів МЗС, керівників представництв МЗС на території України, закордонних дипломатичних установ України.
10. Організаційно-методичне керівництво роботою з формування кадрового резерву здійснює МЗС. Нормативно-правові акти МЗС з цих питань погоджуються з Головдержслужбою.
11. Якщо посада, до кадрового резерву на яку зараховано особу, стає вакантною, ця особа має переважне право на її заміщення під час проведення конкурсу.
Просування по службі працівника дипломатичної служби, зарахованого до кадрового резерву, або такого, що пройшов стажування чи навчання в Дипломатичній академії при МЗС, може здійснюватися поза конкурсом за рішенням Міністра.
( Абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1106 від 17.07.2003 )
12. У разі заміщення вакантної посади в поданні про призначення кандидата на цю посаду зазначається період, протягом якого він перебував у кадровому резерві, як виявив себе, а якщо не перебував - подаються обгрунтовані пояснення причини невикористання кадрового резерву.
13. Виключення особи з кадрового резерву проводиться з її власної ініціативи або за вмотивованою пропозицією керівника відповідного структурного підрозділу МЗС, керівника представництва МЗС на території України, закордонної дипломатичної установи України і оформлюється наказом МЗС.