• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про взаємне працевлаштування громадян України та громадян Чеської Республіки

Чехія, Україна | Угода, Міжнародний договір від 21.03.1996
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.03.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.03.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про взаємне працевлаштування громадян України та громадян Чеської Республіки
( Угоду ратифіковано Законом N 577/96-ВР від 06.12.96 )
Уряд України та Уряд Чеської Республіки (надалі іменовані "Договірні Сторони"), прагнучи до розвитку економічного співробітництва, зважаючи на потреби, які існують на ринку праці, погодилися про таке:
Дія цієї Угоди поширюється на громадян України, які постійно проживають на території України, та на громадян Чеської Республіки, які постійно проживають на території Чеської Республіки (надалі іменовані "громадяни"), котрі працюватимуть на території держави іншої Договірної Сторони.
Органами, уповноваженими представляти Договірні Сторони в реалізації цієї Угоди (надалі іменовані "уповноважені органи"), є:
з боку України - Міністерство праці;
з боку Чеської Республіки - Міністерство праці та соціальних справ.
Працевлаштування громадян згідно з цією Угодою здійснюватиметься:
1) через органи по працевлаштуванню держав обох Договірних Сторін на підставі трудових договорів, укладених письмово між громадянином держави однієї Договірної Сторони та роботодавцем, місце розташування якого знаходиться на території держави іншої Договірної Сторони:
а) довгостроково на період до одного року з можливістю продовження цього строку;
б) короткостроково на сезонні роботи на період до шести місяців один раз протягом календарного року;
2) на підставі контрактів між суб'єктами господарської діяльності держав обох Договірних Сторін.
Для реалізації цієї Угоди уповноважені органи підписують протокол, в якому визначається гранична кількість громадян, що працевлаштовуються, на відповідний календарний рік залежно від ситуації на ринку праці, а також, у разі необхідності, інші можливі питання, пов'язані зі взаємним працевлаштуванням.
1. Для виконання роботи громадянину держави однієї Договірної Сторони на території держави іншої Договірної Сторони необхідний дозвіл на працевлаштування відповідно до правових норм держави Договірної Сторони, на території якої громадянин виконуватиме роботу.
2. На роботу може бути прийнятий громадянин, якому стан здоров'я та рівень кваліфікації дозволяє виконувати обумовлену роботу відповідно до вимог роботодавця, якщо вони не суперечать правовим нормам держави Договірної Сторони, на території якої громадянин виконуватиме роботу.
3. Кожна із Договірних Сторін визнає згідно з правовими нормами своєї держави свідоцтва про освіту та професійну кваліфікацію, видані на території держави іншої Договірної Сторони. Документи мають бути перекладені мовою держави Договірної Сторони, на території якої громадянин виконуватиме роботу, і офіційно завірені.
1. На громадян держав обох Договірних Сторін поширюється дія правових норм про дозвіл на в'їзд, перебування та виїзд іноземців, чинних на території держави Договірної Сторони, де виконуватиметься робота, які уможливлюють їх перебування на цій території протягом виконання роботи згідно з цією Угодою.
2. Умовою для видачі дозволу на перебування громадянина на території держави іншої Договірної Сторони з метою виконання роботи є забезпечення фінансовими засобами для його повернення в державу постійного місцепроживання. Порядок покриття цих витрат оформляється письмово між суб'єктами трудових договорів або суб'єктами контрактів.
1. Трудові та правові відносини громадян, які працюють згідно з пунктом 1 статті 3 цієї Угоди, регулюються правовими нормами держави Договірної Сторони, на території якої громадяни виконують роботу.
2. Трудові та правові відносини громадян, які працюють згідно з пунктом 2 статті 3 цієї Угоди, регулюються правовими нормами держави, на території якої вони постійно проживають.
Виплати по пенсійному забезпеченню, при тимчасовій непрацездатності та на медичне обслуговування надаються громадянам згідно з відповідними положеннями Угоди про соціальне забезпечення, яка діє між державами обох Договірних Сторін.
Ввіз та вивіз майна і товарів, що перевозяться українськими та чеськими громадянами, які працюють на території держави іншої Договірної Сторони на підставі цієї Угоди, здійснюватимуться згідно з правовими нормами держав обох Договірних Сторін.
Громадянин, який працює на підставі цієї Угоди, може негайно переказувати в державу постійного місцепроживання доходи, отримані в результаті його трудової діяльності, у вільно конвертованій валюті.
1. Ця Угода діятиме тимчасово з дня її підписання і набуває чинності з дня обміну нотами про виконання внутрідержавних процедур відповідно до законодавства держав кожної Договірної Сторони.
2. Ця Угода укладається строком на п'ять років. Кожна з Договірних Сторін у будь-який час може припинити її дію шляхом письмового повідомлення про це по дипломатичних каналах. У разі припинення її дії ця Угода втрачає чинність через шість місяців з дня одержання іншою Договірною Стороною повідомлення про припинення її дії. Робота громадян, працевлаштованих на день втрати чинності цієї Угоди, буде завершена згідно з положеннями цієї Угоди.
3. Ця Угода може змінюватися або доповнюватися на підставі взаємної домовленості обох Договірних Сторін. Зміни та доповнення мають бути оформлені письмово.
Здійснено в м.Києві 21 березня 1996 року у двох автентичних примірниках, кожний українською та чеською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
(підпис) (підпис)
За Уряд України За Уряд Чеської Республіки
Протокол до Угоди між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про взаємне працевлаштування громадян України і громадян Чеської Республіки на 1996 рік
Керуючись статтею 4 Угоди між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про взаємне працевлаштування громадян України та Чеської Республіки, підписаної 21 березня 1996 р. в Києві,
Сторони домовились про таке:
1. Встановити на 1996 рік ліміт на працевлаштування громадян України в Чеській Республіці в межах 36000 осіб.
2. За змістом пункту 1 статті 3 органами працевлаштування вважати:
а) з боку Чеської Республіки Управління служби працевлаштування Міністерства праці та соціальних справ і його органи - бюро працевлаштування за місцезнаходженням роботодавця;
б) з боку України Державний центр зайнятості Міністерства праці і його органи - центри зайнятості за місцезнаходженням роботодавця.
3. Механізм виконання Угоди і цього Протоколу визначити у Принципах організаційно-технічного забезпечення реалізації Угоди між Урядом Чеської Республіки та Урядом України про взаємне працевлаштування громадян Чеської Республіки та громадян України.
4. Протокол на 1997 рік підписати до 30 листопада 1996 року. Місце і конкретну дату підписання протоколу узгодити окремо через дипломатичні канали.
Обидві Договірні Сторони виражають готовність докласти зусиль до розвитку співробітництва з іншими державними органами з метою забезпечення належного виконання зобов'язань, передбачених Угодою, щодо громадян, які перебувають на території кожної з Договірних Сторін.
Цей Протокол підписано в Києві 21 березня 1996 р. у двох примірниках, кожний українською та чеською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
Міністерство праці України


(підпис)
Міністерство праці та
соціальних справ
Чеської Республіки
(підпис)