• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку та умов проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Заява, Форма типового документа, Умови, Порядок від 21.02.2025 № 200
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заява, Форма типового документа, Умови, Порядок
  • Дата: 21.02.2025
  • Номер: 200
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заява, Форма типового документа, Умови, Порядок
  • Дата: 21.02.2025
  • Номер: 200
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2025 р. № 200
Київ
Про затвердження Порядку та умов проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2025 р. № 200
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
1. Ці Порядок та умови визначають засади організації та проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - конкурс), критерії та методи оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - кандидат), вимоги щодо забезпечення прозорості проведення конкурсу та зберігання його матеріалів.
2. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - конкурсна комісія), яка утворюється і діє відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" (далі - Закон).
3. Конкурс проводиться з дотриманням принципів прозорості, рівного доступу, законності, політичної неупередженості, недискримінації, об’єктивності, довіри суспільства та доброчесності.
4. Дотримання принципів недискримінації та рівного доступу під час проведення конкурсу включає можливість застосування у ході його проведення розумного пристосування для особи з інвалідністю, яка виявила намір взяти участь у конкурсі, а також можливість застосування позитивних дій відповідно до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" за зверненням кандидата до конкурсної комісії.
5. Конкурсна комісія затверджує регламент своєї роботи, в якому, зокрема, визначаються такі питання:
обрання з числа членів конкурсної комісії голови конкурсної комісії та секретаря конкурсної комісії, визначення їх обов’язків та повноважень;
скликання засідань та формування порядків денних;
підготовка проектів документів, що подаються на підпис голові та членам конкурсної комісії;
попередній розгляд документів, поданих особами, які претендують на участь у конкурсі, на предмет їх відповідності кваліфікаційним та іншим вимогам, установленим законодавством;
опрацювання звернень, що надходять до конкурсної комісії;
визначення форми голосування, формування звітності про роботу конкурсної комісії та механізму оприлюднення інформації;
ведення документації та інші особливості роботи конкурсної комісії.
6. На засіданнях конкурсної комісії можуть бути присутні як спостерігачі представники об’єднань громадян, медіа, народні депутати України, представники інших суб’єктів, визначених у частині десятій статті 8 Закону (далі - спостерігачі).
Для організаційного забезпечення присутності на засіданні конкурсної комісії спостерігачів суб’єкти, зазначені в абзаці першому цього пункту, не пізніше ніж за один робочий день до дати проведення засідання конкурсної комісії надсилають на визначену конкурсною комісією адресу електронної пошти відповідне повідомлення.
У повідомленні зазначаються повне найменування суб’єкта, прізвище, власне ім’я та по батькові (у разі наявності) спостерігача, присутність якого планується.
Секретар конкурсної комісії узагальнює отриману інформацію і подає голові, членам конкурсної комісії та Секретаріату Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про спостерігачів та пропозиції стосовно вжиття відповідних організаційних та інших заходів з питань забезпечення проведення засідання конкурсної комісії.
Кількість спостерігачів від одного суб’єкта на засіданні конкурсної комісії може бути обмежена відповідно до регламенту її роботи (крім випадків, передбачених законом) з дотриманням принципу рівного доступу у разі, коли кількість таких спостерігачів на засіданні, яке проводиться в очному режимі, перевищує можливість розміщення їх у приміщенні, у якому проводиться засідання конкурсної комісії, про що відповідному суб’єкту повідомляється засобами електронної пошти.
Обмеження кількості спостерігачів від одного суб’єкта на засіданні конкурсної комісії може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
7. Засідання конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань.
Засідання конкурсної комісії є правоможним за умови присутності на ньому не менш як чотирьох членів конкурсної комісії.
Голова конкурсної комісії може прийняти рішення про проведення засідання конкурсної комісії у режимі відеоконференції з використанням відповідного програмного забезпечення, зокрема через Інтернет, у разі введення військового стану, встановлення карантину, інших форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Члени конкурсної комісії можуть брати участь у її засіданні, а спостерігачі можуть бути присутні на засіданні в режимі відеоконференції, про що зазначається у відповідному протоколі засідання.
Перед початком засідання конкурсної комісії її члени, які беруть участь у засіданні, та присутні спостерігачі з метою своєї ідентифікації пред’являють конкурсній комісії документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або паспортний документ іноземця.
Рішення конкурсної комісії приймаються простою більшістю голосів її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
8. Спостерігачі мають право:
1) повідомляти конкурсній комісії та спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів членів конкурсної комісії та кандидатів;
2) повідомляти конкурсній комісії факти, які можуть свідчити про те, що кандидат не може бути призначений членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - Національна комісія), відповідно до частини другої статті 7 Закону.
9. Спостерігачі зобов’язані:
1) у разі присутності на засіданні конкурсної комісії в режимі відеоконференції - забезпечити свою ідентифікацію через відповідне програмне забезпечення, з використанням якого проводиться засідання конкурсної комісії, зазначивши прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності). У разі недотримання спостерігачем зазначених вимог та вимог абзацу п’ятого пункту 7 цих Порядку та умов він не допускається на засідання конкурсної комісії;
2) залишити на вимогу голови конкурсної комісії місце проведення засідання конкурсної комісії (відеоконференцію) після повторного зауваження голови конкурсної комісії щодо забезпечення тиші та невтручання у діяльність конкурсної комісії.
10. Під час проведення засідань конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України забезпечується їх відео- та аудіофіксація і трансляція в режимі реального часу.
За поданнями голови конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України також розміщується така інформація:
оголошення про конкурс;
оголошення щодо прийому заяв про участь у конкурсі;
відомості про час і місце проведення засідання конкурсної комісії, а також про проведення такого засідання у режимі відеоконференції у разі прийняття відповідного рішення головою конкурсної комісії - не пізніше ніж за два робочих дні до дня проведення засідання;
прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) особи, яка претендує на участь у конкурсі, та інші відомості, що містяться у поданих нею до конкурсної комісії документах відповідно до частини сімнадцятої статті 8 Закону, крім відомостей, віднесених до інформації з обмеженим доступом (відомостей відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", інформації про контактний номер телефону, адресу електронної пошти особи, яка претендує на участь у конкурсі, а також інших персональних даних, зокрема щодо адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), та іншої конфіденційної інформації відповідно до статті 11 Закону України "Про інформацію", зокрема даних про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адресу, дату і місце народження, які не підлягають оприлюдненню), - протягом двох робочих днів після закінчення строку подання заяви про участь у конкурсі;
протокол засідання конкурсної комісії - протягом двох робочих днів з дня проведення засідання;
рейтинг кандидатів на посаду члена Національної комісії (далі - рейтинг) - протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заяв про участь у конкурсі;
відомості про кандидатів, які отримали найвищий рейтинг та кандидатури яких подані на розгляд Кабінету Міністрів України.
11. Оголошення щодо прийому заяв про участь у конкурсі повинно містити таку інформацію:
1) повне найменування посади члена Національної комісії;
2) права та обов’язки члена Національної комісії, визначені у статті 12 Закону;
3) умови оплати праці члена Національної комісії;
4) вимоги до члена Національної комісії, визначені у статті 7 Закону;
5) вимоги до професійної компетентності кандидата, передбачені цими Порядком та умовами;
6) вичерпний перелік документів, які особа, яка претендує на участь у конкурсі, повинна подати до конкурсної комісії, гіперпосилання на форми документів;
7) строк подання документів до конкурсної комісії;
8) поштову адресу, на яку надсилаються документи в паперовій формі, а також адресу електронної пошти для надсилання документів в електронній формі;
9) дату оприлюднення оголошення про конкурс.
12. Прийом заяв про участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу.
13. Особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає до конкурсної комісії такі документи у строк, зазначений у пункті 12 цих Порядку та умов:
1) заяву про участь у конкурсі із зазначенням мотивів щодо зайняття посади члена Національної комісії та інформації про свою відповідність вимогам, передбаченим статтею 7 Закону, за формою згідно з додатком 1. До заяви додається резюме у довільній формі;
2) заяву про надання згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно доЗакону України"Про запобігання корупції" (далі - спеціальна перевірка) за формою згідно з додатком 2;
3) автобіографію, що містить прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську діяльність (зокрема на виборних посадах), членство в політичній партії, наявність трудових або будь-яких інших договірних відносин з політичною партією протягом двох років, що передують поданню заяви (незалежно від тривалості), контактний номер телефону та адресу електронної пошти, відомості про наявність чи відсутність судимості;
4) особовий листок з обліку кадрів за формою згідно з додатком 3;
5) копію паспорта громадянина України;
6) витяг з реєстру територіальної громади;
7) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені (у разі наявності). Копії дипломів подаються разом із додатками;
8) медичну довідку про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ, щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я;
9) копію військово-облікового документа (для призовників, військовозобов’язаних, резервістів та військовослужбовців);
10) копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, подану відповідно до Закону України "Про запобігання корупції";
11) копію державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, що засвідчує рівень вільного володіння державною мовою першого або другого ступеня (не застосовується у період воєнного стану);
12) копію документа щодо володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи.
У разі коли документи, подані особою, яка претендує на участь у конкурсі, містять розбіжності в персональних даних, така особа подає копію документа, що підтверджує відповідні зміни (свідоцтва про зміну імені та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу тощо).
Особа, яка претендує на участь у конкурсі, може подавати додаткові документи та інформацію, які підтверджують відповідність особи встановленим вимогам, зокрема стосовно професійної компетентності.
Кожен аркуш з числа поданих у паперовій формі документів (крім медичних довідок про стан здоров’я та витягу з реєстру територіальної громади для підтвердження інформації про місце проживання (перебування) повинен містити власноручний підпис особи, яка претендує на участь у конкурсі.
На документи, що подаються в електронній формі, особою, яка претендує на участь у конкурсі, накладається її кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Документи в паперовій формі надсилаються засобами поштового зв’язку на адресу, зазначену в оголошенні щодо прийому заяв про участь у конкурсі (отримувач "Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"), реєстрованим поштовим відправленням з описом вкладення та з повідомленням про вручення або в електронній формі на адресу електронної пошти, зазначену в оголошенні.
У разі надсилання документів засобами поштового зв’язку копії опису вкладення та розрахункового документа, що підтверджує надання послуги поштового зв’язку, надсилаються на електронну пошту конкурсної комісії.
Відомості, що містяться у документах, передбачених цим пунктом, конкурсна комісія може отримувати та перевіряти засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" (за наявності технічної можливості) в установленому законодавством порядку.
14. Документи, зазначені у пункті 13 цих Порядку та умов, що надійшли в інший спосіб, ніж передбачено у згаданому пункті, та/або пізніше 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу, не приймаються до розгляду конкурсною комісією. Датою надходження документів, надісланих засобами поштового зв’язку, є дата, зазначена в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.
15. Конкурсна комісія протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заяв про участь у конкурсі:
1) розглядає документи, подані особами, які претендують на участь у конкурсі, за результатами чого приймає рішення щодо допуску їх до участі у конкурсі;
2) здійснює оцінювання професійної компетентності кандидатів;
3) забезпечує проведення спеціальної перевірки;
4) за результатами голосування складає рейтинг.
16. Подані до конкурсної комісії в установлений строк документи розглядаються конкурсною комісією за такими критеріями:
1) відповідність поданих документів переліку, формі та змісту, визначеним у пункті 13 цих Порядку та умов;
2) повнота даних, які містяться у поданих документах, та їх відповідність вимогам до члена Національної комісії, визначеним частиною першою статті 7 Закону, а саме щодо володіння державною мовою, кваліфікації, досвіду, зокрема у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, які є необхідними для виконання обов’язків та здійснення повноважень члена Національної комісії, у тому числі стосовно вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або ступеня магістра та досвіду роботи в одній із сфер регулювання, визначених частиною першою статті 2 Закону, не менше п’яти років, із них на керівних посадах - не менше трьох років; володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи;
3) відсутність даних, які унеможливлюють призначення особи членом Національної комісії відповідно до частини другої статті 7 Закону.
17. За результатами розгляду документів, поданих особою, яка претендує на участь у конкурсі, конкурсною комісією приймається одне з таких рішень, яке відображається у протоколі її засідання:
1) допустити особу до участі у конкурсі;
2) не допустити особу до участі у конкурсі (з обґрунтуванням причини).
18. Про результати розгляду документів конкурсна комісія повідомляє особі, яка претендує на участь у конкурсі, не пізніше ніж протягом одного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення у спосіб, зазначений у заяві про участь у конкурсі.
Одночасно з результатами розгляду документів особі, не допущеній до участі у конкурсі, повідомляються причини такого недопуску, а кандидату, допущеному до конкурсу, - інформація про дату, час початку, місце засідання конкурсної комісії, на якому планується оцінювання професійної компетентності кандидатів, необхідність не пізніше ніж протягом чотирьох календарних днів з дня отримання повідомлення надсилання до конкурсної комісії у паперовій формі передбачених абзацом третім цього пункту документів, а у разі прийняття рішення головою конкурсної комісії про проведення засідання у режимі відеоконференції - також про дані, необхідні для доступу до такого засідання.
Кандидат не пізніше ніж протягом чотирьох календарних днів з дня отримання повідомлення надсилає засобами поштового зв’язку у паперовій формі на адресу, зазначену в оголошенні щодо прийому заяв про участь у конкурсі (отримувач "Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"), реєстрованим поштовим відправленням з описом вкладення та з повідомленням про вручення згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" за формою, визначеною Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 171 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 28, ст. 812; 2022 р., № 70, ст. 4239) (далі - Порядок проведення спеціальної перевірки), до якої додається автобіографія на дату надання згоди на проведення спеціальної перевірки з урахуванням вимог, визначених Порядком проведення спеціальної перевірки, довідка про наявність допуску до державної таємниці (у разі його наявності), складена за формою, визначеною законодавством про державну таємницю, та заява, передбачена частиною першою статті 6 Закону України "Про очищення влади", за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 563 "Деякі питання реалізації Закону України "Про очищення влади" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 85, ст. 2412).
Інші документи, визначені пунктом 2 Порядку проведення спеціальної перевірки, за заявою про надання згоди на проведення спеціальної перевірки кандидата можуть долучатися конкурсною комісією із комплекту документів, поданих ним до конкурсної комісії відповідно до пункту 13 цих Порядку та умов, або у разі потреби можуть бути затребувані додатково головою конкурсної комісії.
Кандидат, який не подав в установленому порядку та у визначений строк документи, передбачені абзацом третім цього пункту, не допускається до оцінювання його професійної компетентності.
19. Вимоги до кандидата передбачають наявність таких професійних компетентностей:
1) лідерство (здатність визначати стратегію, напрями діяльності і розвитку Національної комісії та встановлювати її чіткі цілі і завдання; здатність надихати команду та мотивувати людей до самовідданої роботи, досягнення командного результату; вміння ефективно делегувати задачі та управляти результативністю команди; навички створення культури відкритості та відповідальності);
2) комунікація та взаємодія (вміння правильно визначати заінтересовані та впливові сторони, розбудовувати партнерські стосунки; здатність ефективно взаємодіяти - слухати, сприймати та доносити думку; вміння публічно виступати, презентувати матеріал аудиторії; здатність впливати на думку інших з використанням переконливих аргументів та послідовної комунікації);
3) розуміння сфери державної політики (розуміння актуальних проблем та викликів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку; бачення необхідних змін у державному регулюванні, а також державному нагляді (контролі) щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб’єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, бачення шляхів розв’язання поточних проблем, розуміння кола заінтересованих сторін та шляхів їх залучення до формування/реалізації державної політики у зазначених сферах);
4) управління змінами (рішучість та наполегливість у впровадженні змін; вміння планувати, оцінювати ефективність та коригувати плани; здатність формувати концептуальні пропозиції, інноваційні ідеї та підходи);
5) доброчесність та дотримання правил етичної поведінки (здатність застосовувати принцип доброчесності та правила етичної поведінки; недопущення поведінки, яка свідчить про нечесність та/або небезсторонність кандидата; недопущення поведінки, через яку призначення кандидата негативно вплине на суспільну довіру до органів державної влади; здатність розуміти вимоги щодо конфлікту інтересів та інші обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", та утримуватись від їх порушення);
6) знання положень нормативно-правових актів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
20. Відповідність кандидата вимогам за кожною із зазначених у пункті 19 цих Порядку та умов компетентностей оцінюється кожним членом конкурсної комісії, присутнім на відповідному засіданні, за критеріями, які застосовуються для складення рейтингу, шляхом нарахування таких балів:
відповідає повною мірою: кандидат виявив (виявила) глибокі знання, уміння, навички, моральні та ділові якості, необхідні для ефективного виконання обов’язків члена Національної комісії, - 2 бали;
відповідає прийнятною мірою: кандидат виявив (виявила) знання, уміння, навички, моральні та ділові якості в обсязі та на рівні, мінімально достатньому для виконання обов’язків члена Національної комісії, - 1 бал;
не відповідає: кандидат виявив (виявила) знання, уміння, навички, моральні та ділові якості в обсязі та на рівні, не достатньому для виконання обов’язків члена Національної комісії, - 0 балів.
21. Для оцінювання професійних компетентностей кандидата застосовуються такі методи:
1) тестування - для оцінювання знання положень нормативно-правових актів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку;
2) співбесіда - для оцінювання таких професійних компетентностей:
лідерство;
управління змінами;
доброчесність та дотримання правил етичної поведінки;
3) представлення розуміння актуальних проблем та викликів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, бачення необхідних змін у державному регулюванні, а також державному нагляді (контролі) щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб’єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, бачення шляхів розв’язання поточних проблем, розуміння кола заінтересованих сторін та шляхів їх залучення до формування/реалізації державної політики у зазначених сферах (презентація) - для оцінювання таких професійних компетентностей:
комунікація та взаємодія;
розуміння сфери державної політики;
4) ситуаційне завдання - може застосовуватися за рішенням конкурсної комісії додатково для оцінювання знання положень нормативно-правових актів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку за умови фізичної присутності кандидатів та членів конкурсної комісії, що виключає проведення відповідного засідання конкурсної комісії у режимі відеоконференції.
Перелік нормативно-правових актів, знання положень яких підлягає оцінюванню, та перелік відповідних тестових завдань затверджуються конкурсною комісією окремо для сфер електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
Кандидат обирає одну або кілька сфер для проходження тестування з метою оцінювання знання положень нормативно-правових актів.
За результатами тестування 2 бали нараховуються за 90 і більше відсотків правильних відповідей на тестові запитання, 1 бал - за 70-89 відсотків правильних відповідей, 0 балів - за 69 і менше відсотків правильних відповідей.
У разі застосування додатково ситуаційних завдань за рішенням конкурсної комісії бали за результатами тестування, передбачені цими Порядком та умовами, обчислюються з урахуванням розв’язання ситуаційного завдання та відповідно до пункту 20 цих Порядку та умов.
Члени конкурсної комісії зобов’язуються не розголошувати зміст переліку запитань співбесіди, тестових завдань та ситуаційного завдання, які доводяться кандидатам одночасно у день відповідного оцінювання.
22. Під час оцінювання професійної компетентності кандидатів забезпечується рівність їх можливостей і прав шляхом:
1) застосування однакового переліку запитань під час співбесіди, який розробляється і затверджується конкурсною комісією, для всіх кандидатів, що не виключає можливості ставити уточнюючі запитання;
2) застосування однакових ситуаційних завдань, що розробляються і затверджуються конкурсною комісією, для всіх кандидатів у разі прийняття рішення про їх застосування;
3) надання однакового часу (не менше 10 хвилин) для презентації всім кандидатам.
23. Кандидат, який у визначений час не прибув особисто або не підключився в режимі відеоконференції для оцінювання його професійної компетентності та не повідомив конкурсній комісії про відсутність технічної можливості підключення не пізніше ніж протягом однієї години після визначеного часу початку оцінювання у режимі відеоконференції або не забезпечив можливість ідентифікації своєї особи, вважається таким, що не з’явився для оцінювання його професійної компетентності та не включається до рейтингу.
24. У разі коли кандидат повідомив конкурсній комісії про відсутність технічної можливості підключитися в режимі відеоконференції, у зв’язку з чим не відбулося оцінювання його професійної компетентності, таке оцінювання переноситься на іншу дату та/або час за рішенням конкурсної комісії з урахуванням строків, визначених Законом для проведення конкурсу. Дата та/або час оцінювання можуть переноситися для такого кандидата один раз.
Про перенесення дати та/або часу оцінювання кандидату повідомляється у спосіб, зазначений у заяві про участь у конкурсі, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення.
25. Проведення спеціальної перевірки стосовно кандидатів здійснюється відповідно до вимог законодавства з урахуванням особливостей, установлених цими Порядком та умовами.
26. Конкурсна комісія складає рейтинг відповідно до критеріїв та методів оцінювання професійної компетентності кандидатів, вимоги до яких визначено у пунктах 20 і 21 цих Порядку та умов, шляхом розрахунку суми середніх балів, отриманих кожним кандидатом за кожною професійною компетентністю, зафіксованих кожним членом конкурсної комісії, присутнім на відповідному засіданні конкурсної комісії, у відомості результатів оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, за формою згідно з додатком 4.
27. До рейтингу включаються кандидати, крім:
1) кандидатів, які не допущені до оцінювання їх професійної компетентності або не з’явились для оцінювання хоча б однієї з визначених професійних компетентностей;
2) кандидатів, щодо яких за результатами спеціальної перевірки виявлено інформацію, що перешкоджає зайняттю посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком;
3) кандидатів, які за результатами оцінювання професійної компетентності отримали менш як 0,5 бала хоча б за однією з професійних компетентностей, визначених у пункті 19 цих Порядку та умов;
4) кандидатів, щодо яких встановлено неможливість призначення членом Національної комісії відповідно до частини другої статті 7 Закону.
28. Кандидати, які набрали однакову кількість балів, розміщуються у рейтингу в порядку, визначеному конкурсною комісією після додаткового обговорення рівня їх професійної компетентності.
29. На підставі узагальненої інформації, викладеної у зведеній відомості результатів оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, що складається за формою згідно з додатком 5, складається рейтинг кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, за формою згідно з додатком 6.
30. Після завершення конкурсу конкурсна комісія приймає рішення щодо матеріалів конкурсу, які зберігаються протягом строку повноважень відповідного члена Національної комісії.
31. Порядок, строки та спосіб надсилання, передачі, одержання, оброблення, використання, оприлюднення, повернення, зберігання та знищення документів (зокрема в електронній формі), що передані або належать конкурсній комісії, визначаються конкурсною комісією.
Додаток 1
до Порядку та умов
ЗАЯВА
про участь у конкурсі
Додаток 2
до Порядку та умов
ЗАЯВА
про надання згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"
Додаток 3
до Порядку та умов
Особовий листок з обліку кадрів
Додаток 4
до Порядку та умов
ВІДОМІСТЬ
результатів оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Додаток 5
до Порядку та умов
ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ
результатів оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Додаток 6
до Порядку та умов
РЕЙТИНГ КАНДИДАТІВ
на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку