КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 лютого 2024 р. № 200
Київ
Про затвердження Порядку видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Міністерства аграрної політики та продовольства з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію
Відповідно до частини шостої статті 38 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Міністерства аграрної політики та продовольства з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 лютого 2024 р. № 200
ПОРЯДОК
видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Міністерства аграрної політики та продовольства з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Мінагрополітики з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію (далі - погодження).
2. Терміни, які використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про охорону прав на сорти рослин" (далі - Закон) та "Про насіння і садивний матеріал".
Подання заяви та видача погодження
3. Погодження може бути видано заявнику, який подав заявку на сорт відповідно до вимог Закону або його представнику (далі - заявник).
4. Для отримання погодження заявник подає до Мінагрополітики в паперовій або електронній формі заяву на видачу погодження (далі - заява) за формою, затвердженою Мінагрополітики.
5. До запровадження технічної можливості заявка в електронній формі подається на офіційну електронну адресу Мінагрополітики із накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.
6. Заява подається з дотриманням вимог законодавства з питань електронного документообігу, використання електронних документів та електронної ідентифікації.
7. Зазначаючи адресу електронної пошти, заявник погоджується з тим, що така адреса визнається офіційною для листування з Мінагрополітики щодо питань, пов’язаних з розглядом поданої заяви.
8. Мінагрополітики протягом 20 календарних днів від дати надходження заяви перевіряє такі умови відповідності:
1) факт подання заявки на сорт та встановлення дати її подання відповідно до вимог статті 21 Закону;
2) відповідність вказаних відомостей про заявника відомостям, зазначеним у заявці на сорт;
3) повноту та достовірність заповнення усіх відомостей заяви, поданої у випадках, передбачених цим Порядком.
9. У разі встановлення відповідності заяви вимогам пункту 8 цього Порядку Мінагрополітики протягом 10 календарних днів видає заявнику погодження за формою згідно з додатком 1.
Погодження видається строком на один рік, який обчислюється з дати видачі погодження та може бути продовжено не більше ніж на два роки відповідно до положень пунктів 15 і 16 цього Порядку.
10. Якщо Мінагрополітики встановлено невідповідність заяви вимогам, визначеним пунктом 8 цього Порядку, Мінагрополітики протягом 10 календарних днів оформлює у паперовій або електронній формі повідомлення про відмову у видачі погодження за формою згідно з додатком 2, видає його нарочно заявнику або надсилає у електронній формі на електронну пошту заявника не пізніше наступного робочого дня з дати оформлення з обґрунтуванням підстав відмови.
11. Заявник розглядає повідомлення Мінагрополітики та протягом 20 календарних днів від дати його отримання може усунути виявлені невідповідності заяви шляхом надсилання до Мінагрополітики виправленої заяви.
Якщо заявником повністю забезпечено усунення встановленої невідповідності заяви Мінагрополітики видає погодження.
12. У разі коли заявником не усунені встановлені невідповідності або у разі відмови заявника від усунення невідповідності заяви, Мінагрополітики протягом 10 календарних днів оформлює у паперовій або електронній формі повідомлення про відмову у видачі погодження за формою згідно з додатком 2, видає його нарочно заявнику або надсилає у електронній формі на електронну пошту заявника не пізніше наступного робочого дня з дати оформлення з обґрунтуванням підстав відмови.
13. Мінагрополітики веде та постійно оновлює на своєму офіційному веб-сайті перелік сортів овочевих культур, які можуть поширюватися в Україні до прийняття рішення про державну реєстрацію сорту на підставі виданих ним погоджень.
Такий перелік повинен містити:
номер (присвоюється Мінагрополітики) та дату видачі погодження;
ботанічний таксон;
назву сорту (за наявності);
селекційний код;
номер заявки;
відомості про заявника;
відомості про підтримувача сорту;
строк дії погодження;
відомості про скасування погодження;
відомості про погодження, видане у зв’язку з продовженням попередньо виданого погодження, строк дії якого закінчився.
Внесення змін до зазначеного переліку здійснюється протягом п’яти робочих днів після видачі, продовження або скасування погодження.
Продовження строку дії погодження
14. Для продовження строку дії погодження заявник надсилає до Мінагрополітики в паперовій або електронній формі заяву на продовження строку дії погодження за формою, затвердженою Мінагрополітики.
15. Розгляд заяви на продовження строку дії погодження здійснюється Мінагрополітики з урахуванням вимог пункту 8 цього Порядку.
16. У разі встановлення відповідності заяви на продовження строку дії погодження вимогам цього Порядку Мінагрополітики протягом 10 календарних днів видає заявнику погодження за формою згідно з додатком 1 із зазначенням дати початку строку дії такого погодження днем, наступним за днем завершення строку дії попередньо виданого погодження.
17. У разі коли Мінагрополітики встановлено невідповідність заяви умовам, визначеним у пункті 8 цього Порядку, Мінагрополітики оформлює у паперовій або електронній формі повідомлення про відмову у видачі або у продовженні строку дії погодження за формою згідно з додатком 2, видає його нарочно заявнику або надсилає у електронній формі на електронну пошту заявника не пізніше наступного робочого дня з дати оформлення, з обґрунтуванням підстав відмови.
18. Підставами для відмови у продовженні строку дії погодження є встановлення, що:
1) заява подана неправомочною особою;
2) заявником не виконано звітування відповідно до виданого погодження (строк дії якого продовжується) у разі встановлення Мінагрополітики необхідності звітування щодо виданого погодження;
3) прийняття Мінагрополітики рішення про відмову у державній реєстрації сорту;
4) відкликання заявки на сорт.
19. Видане погодження скасовується достроково у випадках:
1) звернення заявника про скасування погодження;
2) відкликання заявки на сорт;
3) прийняття Мінагрополітики рішення про відмову у державній реєстрації сорту.
20. Мінагрополітики у разі виникнення підстав, передбачених пунктом 19 цього Порядку, протягом 10 календарних днів від дати підстав, які виникли, скасовує видане погодження шляхом оформлення повідомлення про скасування погодження за формою згідно з додатком 3 та не пізніше наступного робочого дня після скасування погодження розміщує його на своєму офіційному веб-сайті. В той самий строк Мінагрополітики надсилає повідомлення про прийняте рішення щодо скасування погодження у електронному вигляді на електронну пошту заявника, зазначену ним у заяві на видачу погодження.
21. З моменту оприлюднення відомостей про скасування погодження або закінчення строку його дії забороняється поширювати в Україні сорти овочевих культур, введені в обіг згідно з таким погодженням.
22. Заявник протягом шести місяців з дня оприлюднення та отримання повідомлення про скасування погодження інформує Мінагрополітики про вжиті заходи щодо вилучення з обігу сортів овочевих культур, що поширювалися в Україні відповідно до скасованого погодження.
Умови поширення сортів, щодо яких отримано погодження
23. Від дати оформлення погодження на поширення в Україні сорту овочевих культур, до прийняття рішення про державну реєстрацію сорту дозволяється поширювати сорт із дотриманням вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
24. Сорти овочевих культур, які поширюються відповідно до отриманого погодження, підлягають обов’язковому ділянковому (ґрунтовому) контролю.
25. Маса стандартного зразка, необхідного для встановлення результатів ділянкового (ґрунтового) контролю щодо насіння овочевих культур сорту, визначається Порядком забезпечення офіційними та дослідними зразками посадкового матеріалу сорту, затвердженим наказом Мінагрополітики.
26. Заявник повинен:
1) вести облік усіх партій насіння, на які отримано погодження, та подавати інформацію щодо них Мінагрополітики і Держпродспоживслужбі за запитом протягом не менше трьох років з дати видачі погодження;
2) відбирати зразки з кожної партії, призначеної для продажу, зберігати їх протягом трьох років і подавати їх на запит Мінагрополітики та Держпродспоживслужби протягом зберігання.
27. За результатами поширення сортів овочевих культур на підставі отриманого погодження заявник подає до Мінагрополітики звіт щодо практичного досвіду їх вирощування у порядку, встановленому Мінагрополітики.
Додаток 1
до Порядку
ПОГОДЖЕННЯ
на поширення в Україні сорту овочевих культур, заявки на які подані до Мінагрополітики з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДМОВУ
у видачі або у продовженні строку дії погодження на поширення в Україні сорту овочевих культур, заявки на які подані до Мінагрополітики з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку
ПОВІДОМЛЕННЯ
про скасування погодження на поширення в Україні сорту овочевих культур, заявки на які подані до Мінагрополітики з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію
( Див. текст )